Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Czas pracy na baterii?

Telefon
    SE LWW
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Czas pracy na baterii?

Jak długo w Waszych Lumiach 720 trzyma bateria? Jestem po pierwszym ładowaniu i bateria wytrzymała ok 30 h, mimo że telefon nie był intensywnie użytkowany. Czy coś jest nie tak z moją baterią?
    Ostatnio edytowane przez Rav ; 08-11-2013 o 08:44

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Zdefiniuj "intensywne" użytkowanie - każdy używa fona inaczej.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Darek9

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    WP_8.1
    Piwa (Postawione)
    34
    Piwa (Otrzymane)
    10
    OK - ciekawe, ciekawe czy pytasz, czy też się chwalisz tym faktem..

Nie jako wyprzedzając cię/pytanie twoje - powiem tak;"w czasie 50 minut zużywa się około 30 % /Lumia 820 - przy włączonym internecie - Fb, wyłączone WiFi - i reszta)," - innymi słowy - bateria w telefonach z WP to największy minus /choć w Androidach i w iPhonach jest "dość" podobnie - w zależności od modelu i sposobu jego użytkowania ..

Awatar grzesiekj

Telefon
    Lumia 820
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Darek9 zgadzam się z Tobą w pełni. U mnie średnio bateria wytrzymuje 1 dzień. Korzystam z telefonu dosyć intensywnie, dla mnie to, niejako drugie po laptopie, narzędzie pracy.
    --
    Pozdrawiam,
    Grzesiek J.

Awatar Darek9

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    WP_8.1
    Piwa (Postawione)
    34
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Grzesiekj - kolega ma raczej powód do dumy, niż do uskarżania się / jak wspomniałem - w pozostałych systemach jest podobnie .. - tak po prostu mają tzw. smartfony - 30h. do dobry wynik - również pozdrawiam ..

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Dodajmy do tego Darku że w L820 bateria jest akurat stosunkowo słaba ^^
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Darek9

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    WP_8.1
    Piwa (Postawione)
    34
    Piwa (Otrzymane)
    10
    antyhaker - 820 faktycznie ma słabą baterię, zgadza się.. Lecz jak sięgnę pamięcią - to faktycznie większość smartfonów ma kiepskie baterie,, L820 - to dobry (niestety) przykład.. Na plus baterii firmy Nokia można powiedzieć iż będą służyć długo ..

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    No to oczywiste że każdy smart słabo trzyma, problem w tym że L820 wyjątkowo słabo, choć daje rade jeszcze ^^

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Darek9

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    WP_8.1
    Piwa (Postawione)
    34
    Piwa (Otrzymane)
    10
    Dokładnie - o to przykład: rano jadąc do pracy (zajmuje mi to około 50 minut) włączam połączenie z netem,, wchodzę na fb.,, na skrzynkę mail,, i ubyło w tym czasie około 30 %,, w trakcie pracy wchodzę ponownie na neta,, wracam do domu i znów to samo i,, w domu odczytuję iż ma do dyspozycji (około) 40 %.. Masakra.. Ale co począć / wyboru nie żałuję ..

Awatar grzesiekj

Telefon
    Lumia 820
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Mimo wszystko ja również nie żałuję wyboru L 820. Wczoraj zrobiłem sobie reset i zobaczymy jak będzie z baterią. Na razie zapowiada się nieźle.
    --
    Pozdrawiam,
    Grzesiek J.

Telefon
    Nokia Lumia 720
    ROM
    8.0.10521.155
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Moja L720 bez najmniejszego problemu wytrzymuje około 50-55 godzin przy średniointensywnym użytkowaniu (wifi i transmisja danych włączane tylko w razie potrzeby, bt stale włączony, ok. 40-50 minut rozmów dziennie, do 50 smsów), przy bardziej intensywnym (transmisja danych stale włączone, rozmowy i smsy w podobnej ilości, do tego jeszcze gps, wifi i trochę zabawy) czas skraca się do około 30-32 godzin. Gdy mam luźniejsze dni i telefon leży prawie cały czas w stanie czuwania to i 80 godzin dla niego nie stanowi problemu
    Dodam, że po podanym przeze mnie czasie telefon ma zazwyczaj powyżej 20% baterii.
    Znacząco się poprawiło po aktualizacji Amber, teraz mam GDR3 (preview for developers rzecz jasna ) i zobaczymy jak to będzie

Telefon
    Lumia 720
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja jeśli chodzi o zużycie baterii to mam mieszane uczucia ale raczej w stronę nie pozytywnych.
    - zużycie baterii nie jest proporcjonalne czyli przez kilka godzin jest full, później do ok 60-70% spada powoli ale później już znacznie szybciej
    - trzeba pamiętać o otwartych aplikacjach w tle, ponieważ można się mocno rozczarować po kilku godzinach lub rano
    - nawet przez noc z włączoną tylko transmisją danych (bez Wifi) bateria całkiem sporo spada dlatego staram się ładować w nocy.

Były jeszcze rozważania nad L620 która ma baterię 1300mAh ale tamta to pewnie dnia by u mnie nie wytrzymała.

Moje wnioski są w odniesieniu do Xperii J, którą używałem przez prawie rok. Tam wskaźnik baterii spadał procentowo wg zużycia.
    Przy mniejszej baterii telefon trzymał spokojnie 2 dni (choć tam miałem jedno konto email mniej) ale w sumie było zawsze ustawione 3G i całe dnie Wifi. Jak mniej dzwoniłem to jeszcze kawałek 3 dnia działał. W L720 bez włączonego Wifi telefon nie wytrzyma tyle. Jak dociągnie do końca drugiego dnia to bardzo się cieszę. A tu przecież i kafelki są rzadziej odświeżane i nie ma kafelka zegara z działaniem cały czas online tylko co 30 min się odświeża.

Ja podejrzewam, że nie jest to wina samej Lumii jako Lumii tylko taka jest właśnie cecha WP i z tym nie wiele się zrobi.
    Mam nadzieję, że następne wersje WP coś zmienią w tym temacie.
    W tym modelu jedno jest prawie pewne : cały dzień dosyć intensywnej eksploatacji telefon powinien wytrzymać. Napisałem prawie, ponieważ wiadomo, że gry mogą zarżnąć baterię w bardzo krótkim czasie.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Na Lumii 520 wytrzymuje mi porządne 18h i co noc od godziny 23 ma romans z ładowarką do godziny 4.30 na ranem.
    Moja nowa Xperia M wytrzymuje tyle samo mimo, że ma pojemniejszą baterię.
    Ogólnie lipa z tymi bateriami, obojętnie na jakiej platformie. Gdyby producenci "wsadzali" w smartfony baterię o pojemności 3000 mAh to byłoby całkiem nieźle, a tak większość z nas ładuje smartfona codziennie.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Wtedy nie miałbyś 8 mm smartfona, tylko 12 mm.

Szczerze mówiąc to wolę taki telefon z 12 mm, wygodniej się go trzyma, niż taka patelka 8 mm o przekątnej ekranu 5 czy 6 cali
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)