Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Windows Phone zdobywa rynek low-endami, a kiedy czas na klasę premium?

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59

Windows Phone zdobywa rynek low-endami, a kiedy czas na klasę premium?

O tym, że Windows Phone nie ma łatwo wiadomo nie od dziś. Microsoft stara się, ale w pewien sposób można przyjąć, że gdyby nie przespanie bumu technologicznego Finów, to nadal jego system byłby w powijakach. Dzięki rodzinie Lumia i ...Polsce (nieźle podkręcamy statystyki WP ) słuchawki z mobilnymi okienkami zaczynają zyskiwać. Jednak największa w tym zasługa Nokii Lumia 520, która ma już swojego następcę.

W naszym kraju Windows Phone radzi sobie dużo lepiej niż na innych rynkach. W raporcie AdDuplex nasz kraj określono jako "jeden z najsilniejszych rynków WP". Dlaczego u nas tak dobrze sprzedają się tanie słuchawki z Windowsem? W mojej ocenie największa w tym zasługa operatorów i rosnącej świadomości klientów. Biorą oni do ręki telefon i porównują, co działa szybciej. Do tego rośnie jakość aplikacji, a to dobrze wróży. W końcu pojawiły się takie aplikacje jak Vine czy Instagram.

Windows Phone Lumią 520 stoi

Nie powinno być zaskoczeniem, że Lumia 520 jest najpopularniejszą słuchawką fińskiej (jeszcze) firmy. Tym samym nie powinno nikogo dziwić, że Lumia 525 została okrzyknięta następcą skazanym na sukces, o której pisano tutaj. Na taki stan rzeczy odpowiedź może być tylko jedna - Windows Phone na urządzeniach z raczej niskiej półki cenowej może działać płynnie w porównaniu do Androida.

Są też przecież fotograficzne Lumie z najwyższej półki

Kiedy i czy w ogóle przyjdzie czas na większy udział flagowych smartfonów z Windowsem? Patrząc po powyższych wykresach mogłoby wydawać się, że nie. W Holandii jednak np. Lumia 520 ma znikomy udział w porównaniu do 920-stki, która stanowi 20% tamtejszego rynku WP, a 520 - zaledwie 5,2%. Czyżby tam ludzie potrzebowali fotograficznych smartfonów? A może ich po prostu stać na takie "zabawki"? Odpowiedź pozostawię dla Was.

Jeśli Microsoft dopieści interfejs WP, albo zunifikuje swoje Windowsy i liczący deweloperzy przyłożą się do aplikacji (powiedzmy Facebook, usługi Google) to szansa na przebicie magicznej bariery 10% będzie możliwa.

źródło: AdDuplex

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    U nas prawie nikt nie porównuje szybkości, bo wtedy najpopularniejsze byłyby topowe modele tak jak Lumia 920 w Holandii i Niemczech.

Ludzie kupują Lumie 520 bo są tanie, ładne i to Nokie, a ta marka zawsze była u nas silna.
    Ostatnio edytowane przez Adam53 ; 01-12-2013 o 12:42

3. Piwa Mati91 postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    I tu się z Tobą zgodzę. Nokia zawsze w Polsce była popularna. Dosyć istotną kwestią jest to, że na bardzo drogie smartfony nas po prostu nie stać. Np. Nokia Lumia 920 kosztuje w niemieckim media markcie 269 euro (tyle to zarabiałem w Holandii w 3dni), w Polsce cena tego smartfona w media markt to wydatek 1339zł.... Różnica jest kolosalna, bo kto przeznaczy praktycznie całą wypłatę na wymarzony telefon? Tak to jest... A Lumia 520 jest tania i dobra.

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    To nie kwestia ceny, tylko tego że ktoś kupujący telefon za większe pieniądze zwykle nie chce Nokii, bo to jest marka uważana za tanią i tandetną tak jak Fiat wśród samochodów.

Widać to po tym, że znacznie droższe iPhone 5 i 5S sprzedają się znakomicie.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Ale nie u nas w kraju Zresztą jak ktoś się uprze to zdobędzie pieniążki na smartfona Z drugiej strony ludzie nie kupują Lumii, bo WP jest baaardzo ograniczony w porównaniu z Androidem...

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Cytat Zamieszczone przez Mati91 Zobacz posta
    Np. Nokia Lumia 920 kosztuje w niemieckim media markcie 269 euro (tyle to zarabiałem w Holandii w 3dni), w Polsce cena tego smartfona w media markt to wydatek 1339zł....
    Nie gadaj glupot bo mozna nowke na allegro wyrwac za 850 zl

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Ale nie u nas w kraju Zresztą jak ktoś się uprze to zdobędzie pieniążki na smartfona Z drugiej strony ludzie nie kupują Lumii, bo WP jest baaardzo ograniczony w porównaniu z Androidem...
    Ludzie nie kupują Lumii, bo nie to polecają w sklepach. Zakładam iż wiesz że BARDZO mały procent ludzi wie co to Android czy WP - reszta bierze to co dają czy polecają.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar tajson

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    8.1
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    41
    Osobiście kupiłem Lumię, żeby poczuć co to tak naprawdę Windows Phone - i to był strzał w dziesiątkę. Mimo, iż L520 to jeden z najtańszych telefonów z WP8 to szczerze mówiąc zakochałem się w nim . WP jest stabilniejszy od Androida i przede wszystkim bardziej intuicyjny. Gdyby Lumia była na Androidzie to bym się na nią nie zdecydował.

10. Piwa Drzemor postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    6
    Cytat Zamieszczone przez antyhaker
    Ludzie nie kupują Lumii, bo nie to polecają w sklepach. Zakładam iż wiesz że BARDZO mały procent ludzi wie co to Android czy WP - reszta bierze to co dają czy polecają.
    Dokładnie. W połowie września kiedy przedłużałem umowę w Plusie, zapytałem czy z WP8 jest coś ciekawego dla mojej oferty to kobieta powiedziała tylko tyle, że nie opłaca się brać telefonów z tym systemem, bo jest dużo gorszy od androida.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    i takie argumenty mnie śmieszą... Nie trafiłem jeszcze w żadnym komisie, czy salonie na osobę, która wie cokolwiek na temat telefonów komórkowych. Ściemniają, sami nie wiedzą co dany telefon posiada, co potrafi... Ktoś puścił famę, że WP to gówno i to samo można dziś niemal wszędzie usłyszeć.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Życzę dobrze WP i Nokii.
    Planowałem wybrać Sony Z1. Bawiłem się tym modelem jakiś czas i w sumie było ok. Bawiłem się też jakimś Huawei na WP. Początkowo odrzuciło mnie (może ze względu na Huawei - jakoś za szybko to nie działało).
    Przy przenoszeniu numeru w abonamencie, który wybrałem, Z1 nie mieściła się w założonym budżecie, była opcja Sony J za chyba 49 zł, ale 920 była za... 1 zł (chyba była jakaś nocna promocja bo w ciągu dnia było ponownie 49 zł). No i traf padł na 920 i całe szczęście.

System jest prosty, intuicyjny, działa jak powinien i robi to co ma robić. Aparat jest bardzo dobry (zwłaszcza jak przesiadłem się z E52). Baterię mogę wytłumaczyć - urok smartphone'a.

Ale do sedna - większość klientów wybiera to co widzi, co im się podoba, jak działa i niestety na podstawie opinii zasłyszanych i przeczytanych, a niekoniecznie rzetelnych. Budżet też nie jest bez znaczenia. Ci co kupują online najczęściej nie mają fizycznie do czynienia z danym urządzeniem. Ci co kupują w salonie zazwyczaj nie wiedzą co im potrzeba, co im się podoba - widziałem ostatnio taką sytuację w salonie. Pierwsze co jest proponowane to Samsungi. W sumie inne propozycje nie padły.

Jeszcze raz powtórzę się, życzę dobrze Nokii i WP, a popularność w Polsce jest dla nas, klientów, tylko czymś dobrym bo producent nie będzie traktował tego rynku po macoszemu.

Ale się rozpisałem...

14. Piwa Mati91 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Ale nie u nas w kraju
    No właśnie, że nawet u nas jak ktoś kupuje telefon za 3-4 tys. zł to przeważnie iPhona.

http://ranking.pl/pl/rankings/mobile...es-models.html

Cytat Zamieszczone przez wojteki Zobacz posta
    Nie gadaj glupot bo mozna nowke na allegro wyrwac za 850 zl
    Za tyle to tylko używaną z brandem operatora.

Cytat Zamieszczone przez PathfinderPL Zobacz posta
    Baterię mogę wytłumaczyć - urok smartphone'a.
    Kiepskie wytłumaczenie w sytuacji kiedy LG G2, Motorola Droid Maxx i Lumia 1520 działają dwa razy dłużej.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Cytat Zamieszczone przez Adam53
    Kiepskie wytłumaczenie w sytuacji kiedy LG G2, Motorola Droid Maxx i Lumia 1520 działają dwa razy dłużej.
    Co znaczy dwa razy dłużej? Mam podłączone kilka skrzynek pocztowych, które się sprawdzają co 30-60 minut, WiFi, słaby sygnał GSM/3G, wysyłam kilka SMS, wykonam 2-3 telefony po 4-5 minut, zagram jakieś 20-30 minut w Asphalt, telefon działa całą noc (nie włączam trybu samolotowego) i telefon trzyma jakąś dobę. Ładuje się godzinę. W samochodzie mam też ładowarkę.
    Porównanie też nie jest uczciwe. LG G2 ma baterię 3000 mAh, Motorola Droid Maxx na 3300 mAh, Lumia 1520 3400 mAh, a Lumia 920 2000 mAh. Porównajmy stosunek mAh do czasu pracy wtedy będzie łady współczynnik co jest lepsze.
    Przykłady, które podałeś są 300-2000 zł droższe na wolnym rynku w stosunku do 920 więc...
    Też mogę podać inny przykład - Asus PadFone Infinity. Trzyma dłużej aniżeli każdy przykład wyżej przez dwie baterie. Kosztuje za to o jakieś 300-400 zł więcej w stosunku do Lumii 1520. I? I nic bo chyba nie tak powinno się to rozpatrywać.

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Dwa razy dłużej czyli w twoim przypadku niezbyt intensywnego korzystania będą jakieś dwie doby.
    A przeglądania internetu wytrzumują 10-12 godzin zamiast 5-6 h jak w Lumiach 920 i 1020.

Porównanie jest uczciwe, bo mają nie tylko większe baterie, ale i ekrany.
    Cena Lumii 920 rok temu wynosiła około 2500 zł, teraz jest tania bo na wyprzedażach.

Przykład z Asusem PadFone Infinity jest nietrafiony, bo mowa o czasie pracy na jednej baterii.
    Ostatnio edytowane przez Adam53 ; 03-12-2013 o 01:39

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Na jednym ładowaniu, a nie na jednej baterii - to jednak różnica.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)