Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Przeniesienie kontaktów z Galaxy SII

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Przeniesienie kontaktów z Galaxy SII

Hej, to mój pierwszy post więc na początku "dzień dobry"

Mam od dwóch dni Nokie Lumia 625 i problem. Chciałem przenieść kontakty z Samsunga GalaxySII. Zgodnie z instrukcją kliknąłem na "Przekaż moje dane" wcześniej w obydwu telefonach uruchomiłem bluetootf w Nokii kliknąłem kontynuuj. Telefony się zobaczyły i nastąpił transfer kontaktów. Nokia znalazła w Sasmungu 250 kontaktów i nastąpił transfer. Po kilkudziesięciu sekundach transfer doszedł do 100% i jest niby sukces. Niby bo w Galaxy kontaktów już nie ma i niestety nie widzę ich także w Nokii. Nokia ciągnie kontakty z FB natomiast nie mam telefonów jakie były zapisane w Galaxy. Pytanie. Co zrobić, gdzie kliknąć, co się stało. Zadziałałem zgodnie z instrukcją producenta dostarczoną do aparatu oraz filmem na YT. Dodam, ze nie jestem fascynatem smartfonów i telefon traktuje czysto użytkowo. Proszę więc Was, znawców i często hobbystów o ewentualną pomoc. Nie ukrywam, że brak tych kontaktów powoduje pewien dyskomfort

pozdrawiam M

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Witaj mario

Masz dodane konto Live do telefonu? To tak jak konto google w Androidzie.
    https://login.live.com/

Jak masz konto to ok, wtedy kontakty które przerzucałeś się z nim synchronizują i powinny śmigać bez problemu.

Do tego w ustawieniach aplikacji od wiadomości, wejdź w ustawienia i sprawdź czy wszystkie opcje widoczności kontaktów są zaznaczone (nie mam chwilowo telefonu z WP i nie pamiętam jak jest napisane). Opcje widoczności, czyli np kontakty z fb, kontakty z poczty, kontakty z karty sim itp itd
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Konto Live do telefonu ? Pytanie jak z fizyki kwantowej :-). Sam nic nie dodawałem. Telefon wyszedł z pudełka i po kilku h zabawy zabrałem się za przeniesienie kontaktów .......

---------- Post dodano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

ok. konto jak widze mam.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ale w Galaxy SII miałeś dodane konto google do telefonu, tak?

Podałem ci link, załóż tam konto, jak skończysz to w telefonie wejdź w ustawienia i znajdź "konta", tam będziesz miał opcję dodania wcześniej utworzonego konta Live do telefonu, oczywiście zrób to.

Wszystko rób najlepiej z włączonym wifi, albo internetem z pakietu, który mam nadzieję posiadasz. est to dość ważna kwestia bo nie połączysz konta live z telefonem bez połączenia internetowego.

Oraz jeszcze sprawdź w tych ustawieniach wiadomości czy wszystko jest tak jak mówiłem.

EDIT
    Tak BTW piszesz w złym dziale. To dział dla Lumii 620 a nie 625.
    Ostatnio edytowane przez Arkhan ; 13-02-2014 o 00:44
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Albo już dziś niedowidzę albo ... no nie znalazłem działu dla 625 :-)

Walcze dalej z tym telefonem. Czy miałem konto na googlu ....dobre pytanie. Jakoś nie kojarzę.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Bo nie ma jeszcze działu.. o ile wiem to ty i jedna osoba macie lumię 625 jak na razie, to nowy model, dlatego nie ma działu.

Ale masz konto na tym live. Czyli tak samo jak na to konto, logujesz się w telefonie w ustawieniach->konta i poczta->dodaj konto live (piszę z pamięci). Pisz jakie postępy.

No i znów powtarzam, sprawdź w ustawieniach aplikacji od wiadomości czy masz wszystko ustawione jak trzeba, czyli czy wyświetlanie kontaktów jest włączone.

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ok. Doszedłem do tego, ze konto mam :-) walcze dalej

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Dodane do telefonu?

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    wchodząc w ustawienia --poczta+konta--widzę ikonke Konto Microsoft i pod ikoną mniejszą czcionką "wybranylogin@live.com"

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Przydało by się żeby się wypowiedział ktoś kto ma pod ręką telefon z WP, bo nie pamiętam dokładnie jak to powinno wyglądać.

Będziesz chyba musiał przywrócić ustawienia fabryczne, żeby pozbyć się tego wybranego loginu live.

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ale tu gdzie podałem "wybranylogin" jest wpisany oczywiście ten, który wybrałem ..... :-) Czyli podany przeze mnie przy rejestracji pod wskazanym przez Ciebie linkiem

---------- Post dodano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

ALe tak na marginesie mojej walki :-) Cały czas nie rozumiem gdzie wcięło mi te kontakty z Galaxy ? Wydawało mi się, że po skopiowaniu pojawią sią automatyczne w Nokii ...... no i jeszcze miałem nadzieję, że kopiując (a nie przenosząc) nie znikną z Samsunga. Teraz nie widzę ich ani na Samsungu ani w Nokii.

Ok. Dzisiaj już nic nie wymyślę. Idę spać i jutro liczę na dalszą pomoc :-)

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    ahaa, no to okej z tym kontem.

Co do kontaktów to po raz bodajże czwarty, albo piąty ci powtarzam.. w ustawieniach aplikacji do kontaktów musisz sprawdzić czy jest pozaznaczane wyświetlanie kontaktów z karty sim, z pamięci telefonu z konta live itp itd.

Telefon
    Nokia lumia 625
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ALe powiedz mi gdzie to jest .... nie bardzo kumam "ustawienia aplikacji do kontaktów". Wchodzę w kontakty, następnie ... następnie ustawienia. Mam trzy konta na dole: MS, Nokia, FB.... co dalej robić ?

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Jesteś w kontaktach. Masz na dole ekranu ikonki, jedna z nich to ustawienia.
    Jak nie(nie mam Wp chwilowo) to wejdź w normalne ustawienia, przesuń w prawo palcem i tam będziesz miał w liście ustawienia do kontaktów.

Musisz pozaznaczać pokazywanie kontaktów ze wszystkich źródeł, jak konto MS, karta sim, facebook itp.

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Cytat Zamieszczone przez Arkhan Zobacz posta
    Tak BTW piszesz w złym dziale. To dział dla Lumii 620 a nie 625.
    Cytat Zamieszczone przez Arkhan Zobacz posta
    Bo nie ma jeszcze działu.. o ile wiem to ty i jedna osoba macie lumię 625 jak na razie, to nowy model, dlatego nie ma działu.
    To czego arkhan gitare zawracasz mario skoro sam sobie odpowiedziales? -.-

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)