Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Nowa Nokia Lumia 620 - Porady

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Nowa Nokia Lumia 620 - Porady

Witam, dziś zamówiłam swoją Lumię 620, więc lada dzień zostanie mi dostarczona. Chciałam Was zapytać -chociażby, ze względu na to, że to mój pierwszy smartfon - jakie pierwsze czynności po uruchomieniu telefonu powinno się wykonać ? Co warto usunąć (i można usunąć) z telefonu, aby zwolnić miejsce, jak sprawdzić w jakiej wersji mam oprogramowanie, czy jego aktualizacja - widziałam, że jest opisana na forum - wypływa na gwarancję telefonu. Ogólnie wszelkie triki, które zapewnią radość z używania smartfona I jeszcze jedna rzecz. Telefon zamówiłam ze sklepu internetowego - czy przy odbiorze powinnam poprosić kuriera, aby poczekał chwilę i sprawdzić przy nim czy wszystko działa czy tylko z zewnątrz sprawdzić czy nie ma widocznych uszkodzeń ? Na co zwrócić uwagę ?
    Z góry dziękuję Wam za wszelkie porady

Awatar marszand

Telefon
    Lumia 735
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    71
    rozumiem że konto na MS masz
    z telefonu raczej nie wiele możesz usunąć po pierwszym uruchomieniu
    trików również nie wiele możesz zastosować
    aktualizacja jest na 99% bezpieczna i automatyczna
    kurier raczej nie uszkodzi oprogramowania więc wystarczy zewnętrzna inspekcja
    Wystarczy moment, wystarczy chwila aby z normalnego człowieka zrobić debila.

Pomogłem postaw PIWO!
    Bosch 509, Motorola, Nokia 3310, SE T100, SE T1000, Mio A501,HTC TouchPRO, HTC TouchPRO2, Samsung Omnia2, HTC Desire Z, HTC Mozart, iPhone 4s, HTC 8S, Nokia Lumia 925, LG G3 Tytan (nigdy więcej androida), Lumia 735 LTE

Awatar tajson

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    8.1
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    41
    Po uruchomieniu powinien włączyć Ci się taki "przewodnik". Tam utworzysz konto Microsoft lub zalogujesz się do niego jeśli takowe już posiadasz i dostosujesz do siebie najważniejsze opcje. Zaimportuj kontakty z karty microSIM (jeśli posiadasz zwykłą kartę SIM, idź do salonu operatora, żeby wymienili Ci na nową). Następnie może zajrzyj do sklepu, poszukaj przydatnych Ci aplikacji. W nowym telefonie zawsze też lecę w ustawieniach od góry do dołu i wszystko ustawiam jak mi się tam podoba.

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    konta na MS jeszcze nie mam, bo to mój pierwszy smartfon, do tego z WP, więc założę je jak dostanę telefon czy może to zrobić wcześniej, na komputerze ? ma to jakieś znaczenie ?
    @edit
    a co do app'ek - skąd pobierać ? tylko ze sklepu WP - tak wiem, że jest tam dostępnych wiele darmowych - robię to z pozycji telefonu, czy podpinam go pod komputer i wtedy to instaluję ?

Awatar CaLi

Telefon
    Nokia Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    17
    Pobierasz normalnie z telefonu

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    a z akcesoriów co polecacie kupić ? konkretnie mi chodzi o jakieś etui (jakie polecacie) i czy opłaca się kleić folię na ekran - wpływa to jakoś na wrażliwość dotyku ?
    @edit
    wyjaśnijcie mi jeszcze co daje konto Microsoft i czy konieczne jest jego tworzenie
    Ostatnio edytowane przez carite ; 06-05-2014 o 19:56

Awatar tajson

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    8.1
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    41
    Nie jest konieczne, ale bez konta MS cienko będzie - dużo funkcji Ci odpadnie, a to tylko chwila roboty. Folię warto nakleić, jeśli chcesz zachować ekran w idealnym stanie. Etui to od gustu - mi osobiście najlepiej podchodzą zwykłe silikonowe.

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    mógłbyś podać jakiś link z all z przykładową aukcją ? tych "gum" na Nokię jest mnóstwo, a ceny różne od 3 zł do 20-dziestu kilku złotych. Jest jakaś różnica w jakości ? A może macie jakiś ulubiony sklep i tam zamawiacie takie rzeczy ?

Awatar tajson

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    8.1
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    41
    Ja do swojej L820 zamówiłem najprostszą gumę za 5zł. Spełnia swoje zadanie. Według mnie nie ma sensu wydawać większej sumy na jakieś inne etui.

http://allegro.pl/et126s-etui-pokrow...139639747.html

Masz od razu folię w gratisie.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    A ja powiem tak że nie warto kupować kompletnie żadnych etui a tym bardziej folii. Mam ponad rok 8S i nie używam żadnych etuii itp. Zero rys na szybce, jedynie jedno obicie obudowy w rogu od upadku na beton. A telefonu nie szanuję w ogóle. A takie etui tylko pogrubia telefon.

Telefon
    Nokia Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    zamówiłam dzisiaj jakąś "gumę" z folią za 9,90 na all.
    kolejne pytanie, jakich używacie słuchawek do słuchania muzyki na swoich telefonach ?
    bardziej by mnie interesowały przykłady słuchawek, które kosztowały Was ok.50-60 zł ;d

Telefon
    Nokia Lumia 630
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Serdecznie zapraszam na www.pancernik.eu - mamy ogromny wybór pokrowców, etui od ponad 40producentów (w tym Adidas, Hugo Boss, Bugatti) oferujących nowoczesne rozwiązania designerskie. W ofercią są też speakery, uchwyty samochodowe, słcuhawki, baterie i ładowarki. Służymy specjalistyczną pomocą w wyborze produktów. Zapraszam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)