Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z dotykiem/ekranem

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Problem z dotykiem/ekranem

Witam,
    Mam dosyć dziwny problem. Otóż, ekran laguje/zacina się, przy użytkowaniu. Mam wrażenie, że jakby był nadwrażliwy? Zauważyłem, że gdy mam lekko wilgotne ręce nie mogę praktycznie nic na telefonie zrobić, muszę co chwilę przecierać ekran/odblokowywać/zablokowywać aż się odwiesi. Nie mam jakiś problemów z poceniem się rąk, po prostu są lekko wilgotne. W domu jest jeszcze ok. Gdy jestem na dworze już jest gorzej. Choćby był lekki podmuch wiatru, ekran sam coś wciska. Gdy jest mrzawka lub wilgotne powietrze po deszczu, to nawet nie mam co wyciągać telefonu... W toalecie nawet gdy nie ma pary, też telefon ekran dziwnie się zachowuje. Nie wiem czy to akurat tego problem, ale wtedy najczęściej się to dzieje. Myślałem że morze rzeczywiście do dotyku trzeba mieć super sterylne ręce. Ale znajomi też mają lumki, i jak wpadły mi w ręce, to nie było podobnych problemów. Sam jeszcze miałem przez krótki czas LGL7, i tam to już w ogóle czegoś takiego nie było...
    Zmieniałem ustawienia wrażliwości ekranu, bez różnicy. Robiłem aktualizacje nie raz, też nic specjalnego się nie zmieniało. Telefon po za tym, działa sprawnie. Mam jeszcze folie na ekranie, być może to to? Ale wydaję mi się że przed też tak było. A sama folia, zarzekam jest idealnie przyklejona.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie co do tego.
    Pozdrawiam :-).

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Wymieniałeś dotyk? Jeśli tak to gdzie go kupiłeś?

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Nie wymieniałem, w telefonie w ogóle nic nie było wymieniane. Do tej pory jest taki jak ze sklepu. Sam go również użytkuje bardzo ostrożnie, i jeszcze(odpukać) nie zaliczył jakiegoś większego wypadku, czy choćby nawet ryski.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Oddaj na gwarancje w takim razie.

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A co to może być? I ile mogłaby trwać taka naprawa/oddanie do serwisu? I ewentualnie jeśli zdecydowałbym się nie na serwis, to ile mniej więcej taka naprawa wynosi? Wiem być może proste pytania, ale jeszcze nie miałem nigdy z tym do czynienia . Z góry dzięki za odpowiedź.

---------- Post dodano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

A i jeszcze jedno, przeglądam fora, i ludzie wspominają o selftestach. Którym dokładnie programem się go robi? Byłbym wdzięczny za link.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    To może być wada techniczna. Naprawa może trwać do 14 dni jeżeli naprawiają na miejscu lub do 30 dni jeśli zostaje wysłana. Jest to naprawa w ramach gwarancji, czyli bezpłatna.

---------- Post dodano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Selftest to test softu. Nie spotkałem się z takim programem do WP. Możesz spróbować coś zrobić w Nokia Software Reconvery, ale moim zdaniem jest to uszkodzenie Hadwaru.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)