Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Simlock Nokia Lumia 530

Telefon
    Nokia Lumia 530
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Simlock Nokia Lumia 530

Witam wszystkich,

Jakoś w połowie lutego kupiłem w Irlandii telefon Nokia Lumia 530 z sieci "Meteor", byłem w Irlandii odwiedzić rodziców i wpadłem na pomysł że zrobię synowi prezent, jednak nie zapytałem się pani w sklepie czy telefon posiada blokadę simlock (mój znajomy kupił nokie lumie 520 w Anglii i telefon nie miał simlocka) jednak nie miałem jak sprawdzić czy telefon ma blokadę ponieważ posiadałem kartę sim z salonu, telefon Polski został w Polsce a nie dysponowałem żadną inną kartą, po powrocie do Polski ok. godziny 22 położyłem się spać (na 7 rano do roboty). Rano powiedziałem małżonce żeby zaniosła telefon do serwisu aby zdjąć simlocka ale najpierw żeby sprawdziła czy telefon wgl. posiada blokadę. Po powrocie do domu małżonka mówi że pan zdejmie simlocka od 4 do 7 dni, zapytałem się czy ogólnie sprawdziła czy telefon ma blokadę odpowiedziała że nie. Po tygodniu przychodzę do serwisu a pan z wrednym wyrazem twarzy odparł mi że zdjęcie simlocka potrwa od 2 tygodni do miesiąca, po tym jak nieudolnie szukał telefonu i go nie znalazł. Moje pytanie brzmi, czy na telefony Windows Phone są zakładane simlocki i czy telefon może posiadać blokadę sim jeżeli pochodzi z zagranicy, bo z tego co wiem polskie sieci oprócz orange nie zakładają blokady simlock na telefony Windows Phone. Chcę wiedzieć czy przeczekać miesiąc czy odebrać telefon i sprawdzić czy simlock jest (kara za odebranie telefonu po złożeniu zamówienia 150 zł a koszt zdjęcia simlocka 180 zł).

Pozdrawiam.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    W Polsce jest zakaz blokad simlock, a z tego co wiem to jedynie Lumie z USA mogą mieć simlocka, ze względu na inną budowę

Telefon
    Nokia Lumia 530
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czyli mam rozumieć, że pan w salonie nie raczył nawet sprawdzić czy telefon ma simlocka i simlock na tym telefonie nie powinien być ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)