Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Wątek: microSIM - przycięcie karty

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

microSIM - przycięcie karty

Czy ktoś próbował ze zwykłego sim zrobić microsim, przycinał samodzielnie?
    Mam szablon z netu ale gdybym chciał z niego skorzystać to musiałbym przeciąć ten złoty styk (blaszkę) z jednej strony.
    Czy to

Awatar Tomek

Telefon
    Mozart, SGS
    ROM
    V9
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Masz pewni bardzo starego sima. Stare mialy wieksze styki. Nie mozna ich uszkodzic bo nie bedzie dzialac.

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    czy bardzo starego... nie wiem, może z trzy lata ma, do ewentualnego odcięcia jest część skrajna, wydaje się być nieużywana, nie przylegają w tej części styki, a do samego chipa jest jeszcze rezerwa.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Styki możesz podciąć. W końcu to styki nie Chip on ma zostać nietknięty.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    <Delete>
    no więc o to chodzi czy wielkość tej blaszki ma jakieś znaczenie, ważne jest chyba żeby styki przylegały w odpowiednich miejscach?
    Wolałbym jednak usłyszeć co mają do powiedzenia osoby które coś takiego zrobiły...

Zbędny cytat

Awatar kuboszkozi

Telefon
    HTC One S (S4)
    ROM
    WP 8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Powiem Ci ja chciałem zrobić ze zwykłej sim micro i wyszło tak że uszkodzilem i moja pseudo sim nie działa.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Moim zdaniem ważne aby przylegały w odpowiednich miejscach, ale nie przycinałem karty.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

djtonka
    Ja przycinałem kartę którą używałem w E7 a potem w Lumii a następnie wróciła do symbianowca w ramce którą dostałem od opa jak zamówiłem microSIM. Nowe microSIM maja tylko trzy rzędy styków patrząc w poziomie. Tak wygląda moja...sorry za jakość to tylko E7

Awatar endo

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ja podcinałem SIM od szablonu. Tylko, że ja mam nowsza SIM i mniejsze styki. Ogólnie zabieg prosty, choć tez się przejmowałem. Jak wycinasz od szablonu to daj sobie lekki zapas i potem go przycieraj pilniczkiem do paznokci i przymierzaj czy Ci wejdzie w szynę. Oczywiście nic na siłę. Spróbuj dać własnie nadkładkę, żeby styków nie przeciąć, a potem delikatnie piłuj, może sie zmieści.

djtonka
    Styki mają dużą powierzchnie ale wyprowadzenia do układu biegną dopiero przy samym środku. Jedynie trzeba uważać gdy przytniemy same styki to aby reszta metalu nie powodowała zwarcia pomiędzy.

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    moja wygląda tak

Poprawiłem link
    Tahion
    Ostatnio edytowane przez szymski ; 23-02-2012 o 00:10

djtonka
    Na dole przytnij najwięcej jak się da. W razie czego przytniesz puste styki a góry i z lewej strony przycinaj stopniowo i sprawdzaj za każdym razem. Po prawej nie nacinaj styków w żadnym wypadku bo zrobisz zwarcie resztkami. Na koniec zetnij po rogach jak na zdjęciu

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Chip jest zalany w tym kwadracie pośrodku więc nic nie powinno się uszkodzić. Tylko ostrożnie aby nie pozrywać połączeń ze stykami.
    PS. DJ fajne zdjęcie

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    w moim przypadku te skrajne (długie wąskie) styki są raczej bezużyteczne chyba...? A chip jak Tahon zauważył jest widoczny na środku

djtonka
    Tak one nie są wykorzystane.

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów