Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Przykładowe zdjęcia

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Przykładowe zdjęcia

Lumia 710

Lumia 710

Lumia 710

djtonka
    Co Ty military?

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Lubię czasami strzelić z dużego kalibru ale czołgu jeszcze nie mam, hehe
    Sent from my Lumia 800 using Board Express

djtonka
    Pogoda dopisał dziś więc wrzutka. Kolektor wydechowy prosto z Japonii a ten betonowe bloki to zapora na niemieckie czołgi z IIWW w głębi lądu

Awatar Campo

Telefon
    jeszcze android
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam, jako, że to mój pierwszy post tutaj.

Męczy mnie jedna sprawa związana z Lumią 710. W tej chwili używa ją mój ojciec, myślałem aby też przenieść się na ten telefon (z htc wildfire), ale martwi mnie temat jakości zdjęć. W niektórych sytuacja, głównie wtedy, kiedy w okolicy jest mocne źródło światła (słońce) zdjęcia wychodzą jakby za mgłą. Szybka obiektywu była czysta - sprawdzałem, czyściłem itp. NIe jest też zarysowana (telefon ma ledwie parę dni).
    Poniżej przykłady.

Jak dla mnie to koszmar. Coś takiego przeszłoby może kilka lat temu, ale w obecnych czasach taki "efekt" nie jest dla mnie do przyjęcia. Mój htc robi lepsze zdjęcia.
    I teraz - ten model tak już ma, czy akurat ten egzemplarz jest jakiś felerny?
    Jednocześnie telefon potrafi zrobić takie zdjęcie jak poniżej, jeśli słońca nie ma w okolicy.

Jakieś wrażnia innych użytkowników Lumii 710?

djtonka
    To samo zauważyłem także na L800 przy takim świetle. Oba maja moduły Sony i zapewne to wina sterowników. Oby zostało to naprawione w następnej aktualizacji. Jak nie masz najnowszego softy to warto go wgrać i porównać jakość. Jeśli nadal będziesz szukał rozwiązania tego problemu to proszę utworzyć stosowny temat.

Awatar Campo

Telefon
    jeszcze android
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wgrywać nowego softu nie będę, nie jest to moja L710, ale jeśli to samo dzieje się na L800 (a już zacząłem zmieniać nawet plany kupna z L710 na L800 z tego powodu), to uważam, że to jakiś dramat i kpina z klientów. Czegoś podobnego nie widziałem w żadnym smartfonie z ostanich 2-3 lat. W zwykłym telefonie za parę złotych jeszcze można to przełknąć, ale kiedy producent wprowadza do sprzedaży i reklamuje telefon m.in jako centrum multimedialne, a tu aparat robi takie kwiatki, to coś chyba jest nie tak.
    Szkoda, wychodzi na to, że będę musiał całkowicie zweryfikować swoje plany . Wielka szkoda.

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Nieźle musieliście się namęczyć przy ustawieniach, żeby uzyskać takie zdjęcia. Skoro 710 robi tak dobre zdjęcia, to poproszę kilka z 800. Lumia 800 nie wydaje się taka zła, a i cena nie powala.

djtonka
    ciekawe co było czynnikiem szkodzącym. Zdjęcia z L800 znajdują się w osobnym dziale.

Awatar Campo

Telefon
    jeszcze android
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Tym bardziej, że twoje zdjęcia oraz zdjęcia, które wkleił oskarb35 tego efektu nie posiadają.
    Nic to jak będę miał jeszcze okazje to trochę ten aparat pomęczę. Spróbuję też zrobić aktualizację softu, jeśli takowa będzie w zune. Póki co wstrzymuję się z zakupem na własność do momentu rozwiązania tego problemu.
    Najgorsze, ze zachwyciłem się WP7 i teraz nie mogę już na swojego androida patrzeć...

djtonka
    Zachwyciłeś się systemem a producentów jest kilku przecież, nie tylko Nokia koniec OT

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Problem polega tutaj nie tylko w oprogramowaniu obsługującym aparat. W tym przypadku chodzi o to, z jakiego materiału (jakość i specyfika optyczna) jest wykonana optyka i element osłaniający obiektyw. W przypadku mocnego światła czyli zwykle przy robieniu zdjęć pod Słońce taki właśnie efekt będzie występował. I nie chodzi tylko o bezpośrednie padanie promieni słonecznych ale też światła odbitego od różnych powierzchni typu dachy, samochody, ulica itp.

Awatar Campo

Telefon
    jeszcze android
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wszystko to jasne, nie znaczy to jednak, że powinno to mieć miejsce w telefonie aspirującym do miana smartfonu mid-range, czy jak to tam sobie Nokia plasuje .
    Żadnego offtopa dot. wyboru sprzętu i wyboru systemu nie będzie, bez strachu.
    Postaram się jeszcze potestować L710 pod tym kątem i wrzucę tu jakieś przykłady .

djtonka
    Zapomnieliście o braku Carl Zeiss

Awatar Campo

Telefon
    jeszcze android
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czapki nie zrywa, ale rzeczywiście tragicznie nie jest. Można z tym żyć - oby nie trafiać na efekty jak w poprzednim moim wpisie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)