Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 136

Wątek: Nowy laptop

djtonka
    Powiem tak. Coś chyba jest z pamięcią RAM albo jej zarządzaniem. Było oryginalnie 4 , dołożyłem 2 i nadal potrafi się zamulić na najprostszych czynnościach. Oczywiście w pierwszy dzień stawiałem nowy system a także po dołożeniu pamięci.

Awatar JacKacz9300

Telefon
    HTC 7Mozart, Nokia N95, Nokia Lumia 800
    ROM
    7.10.8107.79-22Lang-Fully Unlock by DFTC
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ale na wydajność w użytkowaniu nie narzekasz?
    gry w miarę nowe, aplikacje, win8 itp ładnie chodzą?

djtonka
    Grać nie gram ale trochę filmów przerabiam więc to też potrzebuje mocy. W tedy też swobodnie mogę robić coś innego. Ale jak wspomniałem na prostszych czynnościach potrafi zwolnić jak słuchanie radia online i Mozilla. Win8 jeszcze mam na drugiej partycji ale nie zagłębiałem się zbytnio a tylko z ciekawości. Zawiasy trochę są za słabe takie mam wrażenie. Jest cichy i nie grzeje się a u mnie w domu pracuje średnio 6 dni w tygodniu na okrągło.

Awatar godzioszek

Telefon
    GT-i8350
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Zainteresuj się dyskiem SSD, to wszystkie zmartwienia znikną. Pamięć RAM nie wpływa tak na wydajność, a mając 4 gigabajty RAMu nie ma szans, żeby cokolwiek się zamuliło z powodu jej niedostatecznej ilości.
    Samsung GT-i8350 with 7.10.8107

Awatar JacKacz9300

Telefon
    ROM
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    SSD strasznie drogie :/ 120 GB za 600 zł widziałem..

djtonka
    To musi być jakiś trafny dysk. Na starym laptopie acer mam od ponad 5 lat ten sam dysk który zmielil dziesiątki terabajtów i działa tam Win7 do dziś. SSD to jakieś wyjście.

Awatar godzioszek

Telefon
    GT-i8350
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Schodząc z tematu: ja już nigdy nie będę miał komputera bez SSD. Pewnie nie miałbym do tej pory, gdybym takiego dysku nie wygrał. Ale różnica kolosalna, włączając jakąś aplikację przycisk myszy nie zdąża odskoczyć na pozycję neutralną, a żądana aplikacja juz dawno jest włączona. Magia korzystania z komputera, zero straconego czasu. Ja mam 120 GB, ale JacKacz - 60-64 GB za lekko ponad 300 złotych wystarczy na system i najczęściej używane aplikacje.
    Samsung GT-i8350 with 7.10.8107

djtonka
    Wyobrażam sobie mieć w Lumii dysk talerzowy jak w Nokii N93 zamiast NAND

Awatar wgarczynski

Telefon
    Nokia Lumia 800, Nokia N8
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Musisz sobie wpierw odpowiedzieć do czego Ci ten komputer, jak go będziesz używał, gdzie itd. Jak do grania to za tą cenę nie będziesz z żadnego sprzętu zadowolony- to samo tyczy się zastosowań profesjonalnych.

I tak z własnych doświadczeń to tak jak mówili poprzednicy, raczej unikaj HP- te mają tendencję do zastępowania tostera w domu (przynajmniej te z niższej półki cenowej).

Z tego co używałem na dłuższą metę to:
    -asus (jakiś model z półki cenowej 3-3,5k) i był ok, po 3 latach zaczął umierać, wpierw dysk, później pasek na matrycy, klawiatura itd.
    -sony seria e, przez 2 lata, po którejś aktualizacji zaczął trochę hałasować, wentylator się nie wyłączał i wyziewał sporo ciepła chociaż sam był zimny. Pomoc jest bardzo ok, serwis marny (nie korzystałem i korzystać nie musiałem, ale tam jest coś takiego, że jak im wyślesz coś na gwarancję i nie jest to z winy producenta to naliczają Ci ~100euro kosztów operacyjnych).
    -sony seria s, od kilku dni, ultra zadowolony ale to już komputer bardziej do zastosowań profesjonalnych.

Edit:
    Jeżeli chcesz komputer, do Internetu, muzyki, czasem zagrać w jakąś mało wymagającą grę, poczta, office itp to lepiej kup sobie coś z intel core i5 dwurdzeniowym ze zintegrowaną grafiką, z 4-8 GB ramu i dokup dysk SSD. Ten co wyjmiesz z laptopa możesz włożyć w ramkę na USB i używać jak dysk zewnętrzny a SSD da Ci niesamowity skok wydajnościowy.

djtonka
    HP też odradzam, brat miał dwa i w obu grafika poszła. Sporo osób ma Acery w tym i jednego starego. Asusa kupiłem po długiej analizie.

Awatar celius

Telefon
    LUMIA 625
    ROM
    najnowsze :)
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    33
    Dorzucę jeszcze że Asus ma świetny serwis Door-to-door. 2 razy korzystałem (raz lapek, raz navi) i pięknie odbiorą z domu, szybko naprawią i przywiozą. U mnie trwało to 4 i 7(weekend) dni.

Zbanowany
    Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.2.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    Cytat Zamieszczone przez celius Zobacz posta
    Dorzucę jeszcze że Asus ma świetny serwis Door-to-door. 2 razy korzystałem
    To rzeczywiście dobra reklama Asusa. Tylko brać i odsyłać do naprawy

djtonka
    Hehe ja nigdy starego acera czy nowego asusa nie musiałem serwisować

djtonka
    W tym Asusie klawisze od touchpada bardzo głośno klikają. Osobiście używam myszki.

Awatar JacKacz9300

Telefon
    ROM
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja tez wole myszki od pada

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)