Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 84

Wątek: Wymiana baterii w serwisie - czy jest różnica?

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Wymiana baterii w serwisie - czy jest różnica?

Szukam osoby, która oddała swój telefon do serwisu ze względu na krótko trzymającą baterię.
    Interesuje mnie czy po wymianie rzeczywiście jest lepiej?
    Czy serwis bezproblemowo uznaje to jako wadę i wymienia baterię czy próbują zwodzić, bajerować, itd?
    Jak długo trwa wizyta tel. w serwisie?

Awatar endo

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ja ostatnio oddałem telefon do serwisu, ze względu na baterię. Telefon trzymał mi maź dzień, a nawet mniej i wszystko bylo by okej gdybym z niego kożystal, ale niestety kożystałem z niego mało. Jak porównywałem z tym co inni pisali na forum to było to zdecydowanie za mało.

Telefon przyjęli na gwarancje i w sumie był tam dwa dni. Oddałem w piątek, a w poniedziałek wieczorem już mogłem go odebrać. Na stronie w statusie naprawy miałem wpisane "Modyfikacje Mechaniczne". Niestety rozczarowałem się kiedy okazało się, że modyfikacje mechaniczne to w tym przypadku jedynie założenie plomby na nowo. Na papierku, który wręczają wraz z telefonem było napisane, że po dokonaniu testów bateria trzyma zgodnie ze specyfikacją producenta.
    Czy trzyma teraz lepiej? Nie wiem. Po maturach postaram się dokonać jakiś testów z innymi egzemplarzami.

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No to Ci nic nie zmienili, te statusy na stronie serwisów to pic na wode, więc nie sądzę abyś odczuł różnicę...

Awatar endo

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1
    No na razie nie odczuwam, ale porównania z innymi telefonami mam zamiar zrobić żeby zobaczyć czy chociaż jest to warte świeczki czy może mam jakieś chore urojenia.

djtonka
    Takie urojenia wychodzą bardziej gdy zagląda się do diagnostic kilka razy dziennie i obserwuje pojemność baterii co oczywiście jest błędem. Sama zmiana firmware na najnowsze pozwoli osiągnąć z baterii więcej.

Awatar endo

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Akurat nie grzebie w diagnostics

djtonka
    Jeśli trzyma krótko pomimo update to wybierz się do serwisu.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    22
    Piwa (Otrzymane)
    159

Wykorzystanie gwarancji na baterie

Yo, czy widzicie sens takiego procederu, aby po upływie ~5 miesięcy wymienić sobie baterię na nowa póki jeszcze jest na gwarancji? Już pomijając czy zrobią to czy nie. Chodzi mi o sam fakt wykorzystania w ten sposób szansy na nowa baterie.

I jeszcze jedno pytanko przy okazji. Kupiłem fona na allegro. Fon kupiony w T-Mobile, mam paragon i kartę gwarancyjna podbita. Gdybym chciał oddać na gwarancje do T-Mobile to przyjmą mi bez problemu? Tzn. nie mam tam abonamentu ani nic, więc zastanawiam się czy nie będzie z tym problemu.

PS. Nie wiem czy to dobry dział

djtonka
    Po pierwsze czy jest wadliwa? W serwisie mogą sprawdzić czy nie należy to feralnej serii.
    Druga sprawa to albo ja przetestują w innym modelu albo w specjalnym aparacie jeśli takowy mają.

Telefon
    lipny.
    ROM
    12460
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    a czy może jest jakaś możliwość techniczna aby pod koniec gwarancji w jakiś sposób "uszkodzić" i/lub zużyć baterie na tyle aby serwis ją nam wymienił oczywiście bez werdyktu że to z naszej winy ? Wiem że to trochę dziwne pytanie, ale fajnie by było miec jednak new battery

djtonka
    Na forum nie znajdziesz takich porad, przykro mi

Telefon
    lipny.
    ROM
    12460
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    szkoda ...

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Czemu szkoda? Dla mnie jest to działanie cwaniackie, bo skutkuje naciąganiem gwaranta na naprawę. W konsekwencji serwisy będą się "czepiać" przy każdej okazji i odmawiać naprawy wtedy, gdy będzie ona uzasadniona.

djtonka
    Może nie chodziło mi o to żebyś wyszedł na oszusta bo serwisy potrafią robić gorsze rzeczy i zamiast wymienić to wgrywają oprogramowanie lub nic nie robią i piszą, że telefon sprawdzony pod kątem....,Może niektórzy pracują na akord.
    Ale mimo wszystko takich porad nie zamieszczę ani nikt z moich kolegów a każda taka próba może zakończyć się konsekwencjami

Telefon
    lipny.
    ROM
    12460
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    może i działanie cwaniackie mcmc, ale zdarza się czasami tzw. "złośliwość rzeczy martwych" i np. miesiąc po gwarancji pada nam bateria, można tez powiedzieć ze "masz kolego pecha" i leć wydać trochę kasy na nowa baterie, albo być tym cwaniakiem i mieć kasę na co innego, tak jak w życiu mcmc, jak będziesz prowadził biznes i nie będziesz cwaniakiem to szybko przekształcisz biznes na fundacje charytatywna rozdająca prezenty. I uwierz mi ze największymi cwaniakami są właśnie gwaranci, oni zawsze tak działają aby na tym nie stacic.

---------- Post dodano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

djtonka, może jak wiesz i nie chcesz na forum tego zamieszczac, to moge cie poprosic np. na maila, ale jak nie chcesz nawet o tym mowic to ok...

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)