Strona 1 z 17 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 241

Wątek: [Nokia] Blokowanie/odblokowanie bootloader'a (obecnie tylko Lumia 710)

Awatar Buzz Astral

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

[Nokia] Blokowanie/odblokowanie bootloader'a (obecnie tylko Lumia 710)

By w pełni cieszyć się ze zmiany oprogramowania niektóre egzemplarze Lumii wymagają blokady bootloader'a na czas używania programu NCS. Obecnie możemy dokonać tej prostej czynności na komputerze bez potrzeby instalacji Linuxa.

Na początek warto rozróżnić ich rodzaje i przyjąć nazwy jakimi będziemy się posługiwać :

DLOAD
    - tak potocznie nazywa się zablokowany bootloader widoczny w menadżerze urządzeń jako DLOAD. Gdy mamy ten rodzaj możemy korzystać z aplikacji NCS do zmiany oprogramowania.

Qualcomm
    - to skrócona nazwa od Qualcomm CDMA Technologies MSM tak potocznie nazywa się odblokowany bootloader, który umożliwia nam podmianę pliku nb oraz inne czynności serwisowe. W tym trybie nie można korzystać z aplikacji NCS do zmiany oprogramowania.

Jak sprawdzić na systemie Windows czy moja Nokia posiada odblokowany bootloader?

wyłącz telefon
    przytrzymaj V+ i naciśnij Power, telefon uruchomi się w trybie download (czarny ekran)
    włóż kabel USB i obserwuj zachowanie systemu
    Jeśli wyskoczy monit o formatowanie to znaczy, że bootloader jest odblokowany. Jeśli nie zobaczysz takiego monitu to uruchom menadżer urządzeń i zobacz czy na liście urządzeń jest Qualcomm CDMA Technologies MSM i wymaga instalacji. To także oznacza, że booloader jest odblokowany. Nie musisz próbować aktualizacji sterowników dla tego urządzenia bo nie zostanie to zrobione na systemie Windows. Aby wyjść z tego trybu odłącz telefon i wykonaj:
    - Lumia 710, wyjmij i wsadź baterię z powrotem

Pamiętaj! Nigdy nie akceptuj formatowania. w ten sposób wykasujesz bootloader z telefonu i nie będzie można go naprawić.

Czego potrzebujemy?
    program NSS Pro http://forum.windows-phone.pl/thread...n%C3%B3w-Nokia

Plik RM803_12w07_prod_generic_nokia_osbl.esco
    Zaczynamy
    Schemat dla obu przypadków jest identyczny z tym, że:
    - gdy chcemy zablokować (DLOAD) wybieramy Restore (ten proces trwa troszkę dłużej, obserwuj żółty pasek postępu na dole)
    - w celu odblokowania (Qualcomm) naciskamy Install

Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum z programem otwieramy katalog ...loaders/special/wp7
    i kopiujemy tam dwa pobrane pliki.

Podłączamy uruchomiony telefon kablem USB do komputera
    Uruchamiamy program NSS Pro klikając na plik wykonawczy NssPro.exe
    Postępujemy według instrukcji w materiale wideo
    Na koniec zamykamy przez kliknięcie Exit, odłączamy kabel USB. Usuwamy i wkładamy baterię po czym uruchamiamy normalnie telefon. Nie ma potrzeby wykonywać resetu.

W przypadku gdy NSS Pro nie wykrywa telefonu w czasie próby odblokowania bootloader'a, należy zainstalować wszystkie sterowniki po uprzedniej instalacji NCS z tej lokalizacji:
    C:\Program Files (x86)\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers

DLOAD

Qualcomm

Ostatnio edytowane przez Artur ; 20-09-2012 o 10:41 Powód: Zaktualizowano filmy instruktażowe.

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Niestety, po uruchomieniu NSS system(W7) gubi telefon. Telefon też gubi USB. Próbowałem z uruchomionym Zune, wtedy Zune widzi telefon a NSS nie. Nie mam praktyki, co robię źle?

djtonka
    Uruchamiasz z podpiętym kablem?

Telefon
    LUMIA 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

re

Coś wtym gubieniu jest, bo ja mam tak samo pewnie wina jeszcze niedopracowanego nss

djtonka
    Dobra sprawdziłem na x64 i nie chciał załapać. Robiłem na drugim laptopie x86 i nie było problemów albo jak kto woli wersja beta ma swoje humory.

Awatar trebol1991

Telefon
    Nokia lumia 710
    ROM
    Rataplan v7
    Piwa (Postawione)
    21
    Piwa (Otrzymane)
    43
    Witam. Mam taki problem ze po podłączeniu tel i po uruchomieniu Nss to ten w ogole nie wykrywa Nokia usb. Zune normalnie a w tym nic. Da się coś z tym zrobić aby Nss wykrył moj tel?

djtonka
    Będę dziś próbował zrobić to na drugim laptopie na którym nie działa to dam znać bo nie mam teraz pomysłu.

Awatar trebol1991

Telefon
    Nokia lumia 710
    ROM
    Rataplan v7
    Piwa (Postawione)
    21
    Piwa (Otrzymane)
    43
    A to rozumiem. To czekam na jakieś info czy ci się udało na tym drugim laptopie

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam podpięty kabel, jest jeszcze takie coś, że po uruchomieniu NSS, gdy odłączam telefon to telefon się restartuje, mnie to wygląda na jakieś zabezpieczenie w telefonie, bądź włożone w system przez Zune. Mój system x86.W7 Ultimate.

djtonka
    To normalne ponieważ program korzysta z tych samych sterowników co NCS, która powoduje także reset po wyjęciu kabla.

djtonka
    Nowa wersja NSS dodana. Zmiany dotyczą ręcznego restartu i problemów z odczytem niskiego stanu baterii.

Telefon
    LUMIA 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ale poprawki do win x64 nie dodali i znowu ♥♥♥♥ blada a już sie cieszyłem

djtonka
    Cierpliwości, skoro autor nie ma takiej maszyny to cóż zrobić No chyba że Linux

Telefon
    LUMIA 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam pytanko czy ten patent na klucz: http://forum.xda-developers.com/show...8&postcount=15
    działa i czy można tego dokonać na wirtualnym linuksie?

djtonka
    Działa ale nie mogę się zabrać jakoś do robienia jakże krótkiego opisu
    Trzeba linuxem zrzucić partycję sdx9 co trwa dość długo i nie zaleciłbym robić tego na virtualu. Osobiście nie próbowałem ale wolę uprzedzać fakty.

Strona 1 z 17 1234511 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)