Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Pęknięty wyświetlacz i jego wymiana

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Pęknięty wyświetlacz i jego wymiana

Witam,

Nokia Lumia 800 telefonem pancernym nie jest. Nie jest nawet telefonem średniej klasy jeżeli chodzi o wytrzymałość. Ale to temat na dłuższą dyskusję a nie o to chodzi.
    Mam problem. Telefon po 4 miesiącach użytkowania przednią szybkę ma całą porysowaną. Nie noszę go z kluczami ani z monetami w jednej kieszeni. Ale to co stało się dziś to już masakra. Telefon upadł mi z wysokości około 20cm. Wynik? Pęknięta frontowa część urządzenia. Telefon reaguje na dotyk, kolory na wyświetlaczu cały czas są takie same. Pęknięcie jednak jest widoczne i mnie to wkurza. Ile może kosztować naprawa ? Rozumiem, że do wymiany jest tylko szybka. Czy ktoś z Was już to robił?

djtonka
    Wymiana będzie bardzo droga ponieważ ekran i dotyk to jeden element nie do kupienia osobno.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Najtańszy nowy wyświetlacz kupisz na ebayu za ok 370 zł : http://www.ebay.pl/itm/Original-FULL...#ht_1884wt_908
    Lub używany na allegro : http://allegro.pl/100-oryginal-lcd-d...479389189.html

djtonka
    Czyli przy dobrych wiatrach połowa ceny. Może określ się ile jesteś w stanie wydać to coś się wymyśli.

Awatar Czepak

Telefon
    Lumia 800
    ROM
    7.10.8858.136
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    oryginal w nokia care 760 zl z tego co pamietam,tak jak pisal djtonka szybka i ekran to jeden element

djtonka
    To za tyle można kupić używaną L800. Sprawdziłem na ebay, najtańszy to £70

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Chyba patrzyłeś na licytacje, bo Lumi na Kup Teraz na pewno nie kupisz za tyle.

---------- Post dodano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Najtańsza 853 zł + wysyłka : http://www.ebay.pl/itm/Nokia-Lumia-8...item27c8e2a736

djtonka
    W tej chwili nie ma a nie podawał bym ceny dla aukcji bo i po co. Autor z pewnością już wie ile kosztuje zestaw do wymiany.

Telefon
    Lumia 800
    ROM
    1600.2487.8107.1
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Tak, zgadzam się z autorem, że L800 telefonem pancernym nie jest, pamiętam jak ją tylko wyjąłem z pudełka to chciałem sprawdzić ten legendarny Gorilla Glass, więc przejechałem po ekranie kluczami na starcie i wiecie co? I nic, ekran jak nowy. Przekonany o trwałości ekranu z GG położyłem go parę dni później na parapecie ekranem do dołu, podnoszę telefon, a tam rysy. Nie wiem co szkodzi temu ekranowi, ale celowe działanie żeby go porysować nie działa, a głupi przypadek zawsze.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Moja Lumia poleciała ostatnio na kostki brukowe i to tak, że wszyscy co to widzieli myśleli, że ekran będzie w drobny mak. W efekcie mam zdarty lekko narożnik obudowy i 2 rysy niewielkie na ekranie, więc myślę, że nie jest tak źle z wytrzymałością telefonu.

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    Mango
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    coza86 Wymiana ekranu wydaje się prosta, więc może uda się trochę zaoszczędzić
    http://youtu.be/xCU2PWiq0Kc

Daj znać jak uda Ci się kupić i za ile. Powodzenia.

Telefon
    lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dokładnie się zgadzam. Również od ostrego noża, nożyczek ten ekran się nie rysuje na L800. Natomiast od ziarenek piasku - owszem. Na moim jest mnóstwo mikrorys, a dziś znalazłem nawet sporą, głębszą, wyczuwaną pod paznokciem. Nie mam pojęcia od czego powstała. Podejrzewam kartę płatniczą z chipem (włożyłem nokię l800 wraz z kartą na 1 minutę razem w kieszeni od spodni).

Moja druga Lumia800 porysowała się dość głęboko od upadku na dywanik w aucie (materiałowy).

Jestem mega zawiedziony jakością tego szkła na wyświetlaczu.

W HTC One X zauważyłem po 1,5 miesiącach 3 widocznie jedynie pod silnym światłem drobne mikroryski.

Notatka od moderatora:
    djtonka: Co to ma wspólnego z tematem? Kolejny post nie na temat zostanie usunięty
    Ostatnio edytowane przez djtonka ; 20-07-2012 o 00:16

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)