Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Lumia 900 za HTC One V

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16

Lumia 900 za HTC One V

Witam
    Mam takie pytanie. Kupiłem w Mix Plusie nokię lumię 900 za 169zł, na 36 doładowań po 60zł. Jutro ma do mnie przyjechać kurierem.
    Niestety przeraża mnie trochę ten Windows Phone, zwłaszcza to że...
    - Nie będzie aktualizacji już
    - Nie wiadomo jak z aplikacjami i grami będzie, czy developerzy nie zaczną robić aplikacji pod WP8 i tym samym będzie deficyt na WP7
    - no i ograniczenia... że nie można wgrywać filmów bez użycia programu zewnętrznego na PC, nie można wgrywać ebook i czytać ebook, żeby zrzucić zdjęcia lub filmy z tela też trzeba programu zewnętrznego używać (bodajże Zune, jeśli dobrze pamiętam), nie można otwierać załączników do e-maili (jeśli nie jest to plik pdf lub office), brak napisów w odtwarzaczu video
    (co do innych ograniczeń jak personalizacja telefonu, to mi nie przeszkadza, bo nie personalizuję nigdy telefonów... nawet dzwonki używam standardowe).
    - no i sama nokia... że bateria krótko trzyma. Wystarczyłoby jakby trzymała tak jak mój obecny samsung Wave 8500

W związku z tymi wadami wpadłem na pomysł, żeby telefon zamienić na HTC One V.
    Co Wy o tym myślicie? Czy to dobry pomysł?
    Wiem, że jest to forum Windows Phone, nie chcę jakiejś wojny wywoływać, pytam, bo jako użytkownicy pewnie najlepiej będziecie wiedzieć
    Myślałem, żeby pójść po prostu do komisu z nową lumią 900 i spytać sprzedawcy, czy (jeśli będzie miał na stanie), mogę po prostu zamienić nokię lumię 900 na Htc one v, bez żadnych dopłat. W końcu nokia jest droższa od HTC. Myślicie, że takie coś przejdzie?
    Pozdrawiam

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Po pierwsze. Beznadziejny zakup w beznadziejnej umowie. Gratulacje podpisania smyczy na 3 lata.

Ale do rzeczy...
    Aktualizacja będzie przecież - do 7.8, a nieoficjalnie pewnie też i Apollo się pojawi.

Uwierz mi, że nie cierpię na brak gier. Oczywiście zazdroszczę niektórych tytułów iOS, ale można to przeżyć - smartphone nie jest od grania jednak...

A co w tym złego? W sensie w Zune? Ustawisz raz, podłączasz telefon i koniec synchronizacji. Nic nie musisz więcej klikać, żeby się zgrały nowe pliki.

Bateria trzyma tyle ile w każdym smartphonie z takim erkanem. Wave niestety ma za dobrą baterię ;x

One V jest znacznie słabszy od Lumii. O wiele lepiej zrobisz (jeżeli naprawdę nie chcesz Lumii) sprzedając ją na Allegro i kupując np.: SGS'a II. Odpuść sobie HTC w tym wypadku. No chyba, że ktoś One X Ci zaproponuje...

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    115
    Nie kombinuj. Dobrze zrobiles.
    One V to szajs. One X na papierze jest swietny, a w praktyce psuje sie na potege.

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Dzięki Wielkie za odpowiedź

Co do tego, że to beznadziejny zakup... to obecnie mam kartę w simplusie... od jakiś 10 lat, od ok roku doładowuję telefon 40-50zł miesięcznie. Szukałem takiej umowy w plusie (tylko plus wchodził w grę niestety , bo moja żona ma plusa a ona, ze względu na pracę nie może przejść na play lub T-Mobile), żebym nie poczuł różnicy w tym, co mam obecnie ale jednocześnie dostał jakiś fajny telefon . Niestety plus to bida z nędzą jeśli chodzi o telefony... miałem tylko do wyboru z tych lepszych Sony Xperię P oraz Nokię lumię 900.
    Nie chciałem abonamentu w plusie... bo tam żeby mieć jakiś lepszy telefon w sensownej cenie musiałbym wziąć abonament za 79zł plus pakiet internetowy 10zł miesięcznie... razem 89zł.
    Wydaje mi się, że wybór jest idealny (jak dla mnie) bo będę dalej w plusie, a będę płacił tylko 10-20 zł więcej miesięcznie niż obecnie... czyli nawet tego nie poczuję .

Tak wiem, że fon nie jest do grania ale nie tylko gry miałem na myśli .
    Chodzi mi o to... żebym nie miał tak jak teraz... mam badę i system powoli umiera... nic nowego w sklepie się nie pojawia, aktualizacji bady też nie widać... normalnie samsung olał sprawę . Nie chciałbym się ładować w system, który umrze za kilka miesięcy tak jak bada.

Mam pytanie, czy na WP 7.8 będą śmigać aplikacje z WP8?

Teraz mam samsunga Wave 8500... już od dwóch lat prawie i z telefonu jestem wyśmienicie zadowolony (notabene, zostawiam go sobie jako drugi fon)... poza dwoma rzeczami
    - strasznie brakuje mi większego wyświetlacza... na początku jak go kupiłem byłem zachwycony wyświetlaczem, ale po dwóch latach chciałbym chociaż 3,7 cala mieć .
    - druga sprawa to po aktualizacji do bady 2.0 same zonki mam... telefon zaczął zauważalnie wolniej chodzić, nie działa odbiornik GPS, część gier i programów które śmigały na 1.2 nie uruchamia się i to takich które naprawdę lubiłem , no i czasami telefon potrafi zgubić zasięg. Wróciłbym do bady 1.2, ale mam już trochę programów do 2.0, poza tym trochę rzeczy poprawili w badzie 2.0.

Co do baterii to chciałbym żeby mi te dwa dni wytrzymała. To może inaczej napiszę, czy orientujesz się może czy bateria w noki lumi trzyma tyle co np w SGS+?

Co do SGS II, to wiem, że to świetny telefon ale nie chcę jego . Po pierwsze mi się nie podoba strasznie (SGS III to cudo, ale SGS II tragedia), po drugie (i ważniejsze) jest strasznie plastikowy . Niestety ale chcę porządnego telefonu... po dwóch latach z Samsung Wave trochę się uzależniłem od dobrego wykonania ... poza tym nie dbam bardzo o telefon, więc po dłuższym czasie plastikowe wyglądają nieciekawie... a Wave mam tyle czasu i jak nówka.

Kurcze to już sam nie wiem... pomyślę, może zostanę przy lumi jednak. Telefon mi się STRASZNIE podoba, tylko ten system mnie trochę niepokoi, to że chcą go skończyć.
    Z tym Zune mnie uspokoiłeś, skoro to takie proste. A czy jak wgram sobie film na komórkę i będę chciał obejrzeć na TV z komórki to jakość będzie dobra? Czy ten Zune przy konwersji nie zmniejsza rozdzielczości filmów?

Jeszcze Metorolla Razr mi się bardzo podoba, oj bardzo bardzo ... ale baterię ma gorszą niż lumia :/

Pozdrawiam
    I jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Głównie chodzi mi o okres umowy, 3 lata to stanowczo za długo. Maksimum to dwa lata jeżeli ma się jeszcze opłacać.

Nie bój się. BadaOS już umarło (a swego czasu wróżyłem przyszlość temu systemowi...), Windows Phone jest znacznie bardziej rozwinięty, pod kątem gier także. Samsung nie olał sprawy, a deweloperzy. Koreańczycy bardzo dużo zainwestowali, ale niestety...

Gry z WP8 nie będą działać na WP7.8. Na odwrót już tak.

Bateria 2 dni? Możliwe, ale z wieloma ograniczeniami. SGS+ ma nieco lepszą baterię.

SGS II to tylko przykład, jest znacznie wiele innych możliwości, np.: RAZR. Byle nie One V . Dobre wykonanie na pewno ma, a nie dziwię się, że Wave Cię do niego "zmusza" - sam źle się czuję z Trophy, który notabene jest dobrze wykonany.

System się nie skończy, o to się nie bój. Bądź tylko otwarty na modyfikacje .

Zune przy zgrywaniu filmów konwertuje je. Na najlepsze możliwe ustawienia dla telefonu (czyli odpowiednia rozdziałka, kodeki itd.). Ogląda się dobrze, ale wiadomo... Taki wyświetlacz nie jest dobry dla kinomaniaków.

O widzisz. Nie doczytałem postu, a sam o RAZRze wspomniałeś . Bateria? To smartphone'y z wyższej półki, musisz się do tego przystosować, ewentualnie kupić przenośną ładowarkę/drugą baterię... Do SGS'ów możesz też kupić tzw. PowerPacka - całkiem fajna sprawa, wiem z własnego użytkowania.

djtonka
    Strach pomyśleć co by bylo gdybyś wziął androida na 3 lata...
    Ebooki i dokumenty pobierasz ze Skydrive. Żaden problem, w końcu od tego dostęp do Internetu w telefonie.

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Masz rację, sprawdziłem ale kwas zrobiłem
    Wziałem 36 x60 = 2160zł + 169zł telefon - razem 2329zł
    a mogłem wziąć 24x60 = 1440zł + 379zł telefon - razem 1819zł
    Kurde, nie wiem jak to ominąłem... a przez parę dni szukałem

Nie chodzi mi o oglądanie filmów na wyświetlaczu tylko na telewizorze ... bo nokia ma DLNA? Ja Wave używałem jako odtwarzacza video... podłączałem do tv i puszczałem filmy... tylko jakość była gorsze, bo wave miał tylko wyjście tv, więc jakość na telewizorze HD była gorsza. Dlatego pytałem jak to jest z lumią

Oki to Htc One odpada.
    Chyba zostanę przy noki... pomyślę jeszcze o tej Motoroli, no chyba, że coś innego mi wpadnie do głowy .

No ja też wróżyłem przyszłość badaOs ... i kłóciłem się z kolegami (adnroidowcami)... że bada ma wielką przyszłość. Szkoda

No to teraz nie pośpię, że wziąłem umowę na 3 lata, zamiast na 2 .

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Tak jest zawsze z umowami .

A... Na TV... Tak, Nokia ma DLNA. Na spokojnie odtworzysz skoro mój Trophy sobie radzi via DLNA.

Awatar TimeToDeath

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    19
    Skoro nie chciałeś wp7 to dlaczego od razu nie wziąłeś tej xperi p ^^?

djtonka
    Przecież możesz zrezygnować z umowy.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Kara byłaby straszna ;x

djtonka
    No ale nie ma 30 dni czy mniej?

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
    Strach pomyśleć co by bylo gdybyś wziął androida na 3 lata...
    Ebooki i dokumenty pobierasz ze Skydrive. Żaden problem, w końcu od tego dostęp do Internetu w telefonie.

No tak ale tutaj...
    http://♥♥♥♥.pl/7-x-7-powodow-by-nie-...indows-phone-7

W punkcie 1.Powody wręcz oczywiste punkt 4... pisze, że ebooki w ogóle nie pójdą?

Chyba jednak przy tej noki zostanę... chociaż ten artykuł 7x7 powodów by nie kochać Windows Phone brzmi strasznie

Zresztą dam znać

nie wziąłem xperi p bo tam to bateria tragiczna 1300 Mh . No i myślałem, że nokię łatwiej mi bedzie wymienić
    Ostatnio edytowane przez djtonka ; 09-08-2012 o 21:45 Powód: regulamin

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Nie raz na portalu pisaliśmy o ebookach . Poszukaj odpowiedniego artykułu - Legimi.

djtonka
    Nie ma dostępu do pamięci wiec nie wgrasz sobie plików ale aplikacja z marketu i skydrive zrobi swoje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)