Zobacz wyniki ankiety: Jaką sieć wybrać?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Plus

5 22.73%
  • Play

17 77.27%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 57

Wątek: Play czy Plus (na kartę)?

Awatar piotrek1500

Telefon
    Nokia Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja z kolei Play wybrałem głównie ze względu na zasięg, mam praktycznie wszędzie, a także na tanie pakiety internetowe oraz 3G

Awatar Obeebok

Telefon
    HTC Mozart
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    17
    Cytat Zamieszczone przez kams Zobacz posta
    A dużo miesięcznie wydajesz na połączenia/smsy?
    Korzystasz z pakietu internetowego? Jeśli tak, to ile miesięcznie wykorzystujesz?
    Interesuje Ciebie abonament?
    Ciężko powiedzieć, bo w Plusie nie ma elektronicznego bilingu w mixie i prepaidzie. Mniej więcej wyglądało to tak, że doładowywałem konto za 30 zł co najmniej 1x w miesiącu. Zwykle po 3 tygodniach już musiałem ponownie doładować. Za to miałem pakiet za 7 zł na neta, pakiety 21 min do wszystkich sieci za 6 zł (wykupowałem ich ze 4 w miesiącu) + smsy.
    Abonament też mnie interesuje, jakby miał jakąś naprawdę tanią opcję, bo jednak zwykle jestem przeciwny podpisywaniu jakichkolwiek umów.

johnny
    W Orange One ładujesz 25 zł miesięcznie z tego wydajesz 10 na net i i możesz wykupić pakiet 50 minut za 9zł. Zostanie ci 6zł co da około 20 minut. jak przeniesiesz numer to za 12 pierwszych doładowań powyżej 25zł dostaniesz 10 zł na rozmowy w Orange.
    Opcji jest w Orange dużo. Na innych się nie znam, więc nie opisuję.

Awatar stianseba

Telefon
    Lumia 640XL
    ROM
    Stock
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Wszystko dla dobra forumowiczów, wątek ponownie otwarty.
    Ostatnio edytowane przez stianseba ; 05-09-2012 o 15:40
    Z Windows Phone było: HTC HD2 > Nokia Lumia 610 > Nokia Lumia 710 > Nokia Lumia 800 > Nokia Lumia 900 > hTC 8S > Samsung Ativ S > Nokia Lumia 920 > Nokia Lumia 625
    Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej...

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Proste że tylko i wyłącznie Plus.

Play jest najgorszą siecią jaka jest w Polsce, nie licząc takich niszowych i nieznanych.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    Dlaczego?
    Na Twitterze jako Bouunc.

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    No jak mi się umowa skończy w Orange, to lecę do Playa.Bardziej mi odpowiada.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Jak to dlaczego? Przecież do play jest najgorzej, wszystko najdroższe. Nie rozumiem ludzi którzy przechodzą do Play, nie wiem jak bardzo trzeba być samolubnym żeby nie myśleć o tym że ludzie do ciebie mają kilka razy drożej nagle..
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    10 zł doładowanie i nielimitowane smsy do wszystkich, czego chcieć więcej?
    Na Twitterze jako Bouunc.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Arkhan, argument z drożej do Play upadł kilka miesięcy temu po zrównaniu stawek międzyoperatorskich. Ceny do Play od innych są takie same jak do pozostałych sieci. Druga sprawa to dziwi mnie to podejście "bo inni mają do mnie drożej". Jak ktoś ma potrzebę dzwonić to i tak zadzwoni.

Żeby nie było, jestem krytyczny wobec operatorów i, jak to kiedyś przeczytałem, nikt nie jest przyspawany do operatora. Sam zmieniłem Play na Orange bo w Play ogólnie są cyrki poza zasięgiem macierzystym w sieciach partnerów roamingowych. Tam gdzie Orange trzyma karta SIM Playa w sieci Orange (ten sam telefon i lokalizacja) rwie. Sztywne ustawianie sieci nic nie dało.

Play oczywiście nie jest już też najtańszy.

Prawada jest taka, że każdy wybiera operatora pod swoje potrzeby - czy to techniczne, finansowe czy z sympatii do marki.

11. Piwa Bounce postawil(li) piwo za ten post
    Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Nie do końca się z Tobą zgodzę, PathfinderPL. ... Jak ktoś ma potrzebę zadzwonić, to zadzwoni... Oczywiście, w ważnej sprawie tak ale ogólnie takich połączeń będzie unikał. Sam nigdy do "Plejowców" nie dzwoniłem, jeśli oczywiście wiedziałem, że mają telefon w Play. Nie przeszedłem też na tą sieć z tego samego powodu. Moja żona wyraźnie mi powiedziała, że nie przejdzie do Play bo nikt nie będzie do niej dzwonił.

Czyli w tym szczególe się nie zgodzę... ale to jest szczegół, bo tak jak napisałeś do Play już są normalne stawki od ładnych paru miesięcy. Dlatego dla mnie teraz ta sieć jest jak najbardziej w zasięgu . I uważam, że jest to dobra sieć.

Ogólnie moim zdaniem sieć wybiera się taką, jaką ma większość najbliższych i znajomych z którymi się często gada. Bo wiadomo w tej samej sieci często ma się za darmo lub różne zniżki.

Na obecną chwilę jednak dla mnie najbardziej atrakcyjnie wygląda oferta njumobile. Dla mnie Plus jest słabszą siecią niż Play... gorsze promocje (czasami mam wrażenie, że robione na siłę, tylko dlatego, że konkurencja idzie do przodu), drogie telefony i słaby wybór. Mimo, że jestem w tej sieci już prawie 12 lat nie jestem zadowolony.

Obecnie mam ofertę mix, płacę 60zł miesięcznie i jak dzwonię do innych sieci często to mi nie starcza na miesiąc i często są miesiące że dwa razy po 60zł doładowuję.
    W njumobile za 60zł miesięcznie mam wszystko (telefony, internet i smsy) bez limitu. Biorąc pod uwagę, że sms nie wysyłam wcale a na stacjonarne dzwonię bardzo, bardzo rzadko... to w njumobile będę płacił 38zł miesięcznie mając bez limitu internet i telefony (na komórki, bo na komórki tylko dzwonię). Czyli taniej niż w Plusie a więcej, zupełna swoboda i brak ograniczania się. Nie ma co porównywać.

Na dzień dzisiejszy oferta njumobile jest dla mnie najlepszą ofertą. I jeśli nic się nie zmieni, to po zakończeniu umowy z plusem, przechodzę do njumobile. No i umowa bezterminowa!

A telefony... jeśli nie będę mógł kupić za gotówkę... wolę wziąć na raty 0% w RTV Euro AGD. Taniej i lepiej wyjdzie.

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Odliczam wraz z całą rodziną dni do ostatniego doładowania w Mixie i najprawdopodobniej przechodzimy do nju.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Dobra, jak nie ceny (które nadal są wyższe niż do innych sieci) to brak zasięgu w wielu miejscach w Polsce, oraz fakt iż 99% moich znajomych ma numery z sieci Plus. Właściwie to chyba 100%, bo nie przypominam sobie teraz nikogo kto by miał z innej sieci.

Z plusa do plusa darmowe rozmowy, darmowe smsy i nie wiem czego wam więcej potrzeba.

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Będąc w Play możemy także korzystać z infrastruktury Orange czy Plusa. Odnośnie T-Mobile nie mam pewności

Poza tym - po co się ograniczać skoro za 28 zł masz smsy i rozmowy za darmo do wszystkich, w razie potrzeby.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ale wszyscy inni do Ciebie nie mają

Akurat ja piszę paredziesiąt do paruset smsów dziennie i jak by druga osoba miała płacić za te smsy to by mnie dawno olała.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)