Zobacz wyniki ankiety: Jaką sieć wybrać?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Plus

5 22.73%
  • Play

17 77.27%
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 57 z 57

Wątek: Play czy Plus (na kartę)?

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    To niech się przeniesie też do nju i będzie mogła pisać nie tylko do Ciebie, ale i wszystkich innych w Polsce.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    mcmc pisałem że praktycznie wszyscy moi znajomi są w plusie, mamy do siebie prawie za darmo.. nie przejdę do innej sieci, bo kompletnie się to nie opłaca.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    nju jest cholernie drogie w porównaniu do tego co jest na reklamach. A Play faktycznie jest drogi i na dodatek dogadać się z obsługą to koszmar, a ja w Plusie jestem w stanie wszystko załatwić w 24h.

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Mógłbyś rozwinąć?

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Cytat Zamieszczone przez danon1973 Zobacz posta
    Ogólnie moim zdaniem sieć wybiera się taką, jaką ma większość najbliższych i znajomych z którymi się często gada. Bo wiadomo w tej samej sieci często ma się za darmo lub różne zniżki.
    Na ogół tak jest. Jednak sam patrzę na swój budżet. Nikt mi nie dokłada do niego.

Na obecną chwilę jednak dla mnie najbardziej atrakcyjnie wygląda oferta njumobile.
    Ceno tak jeśli chodzi o rozmowy, wiadomości. Jeśli chodzi o internet i usługami dodanymi już niestety nie.

Dla mnie Plus jest słabszą siecią niż Play... gorsze promocje (czasami mam wrażenie, że robione na siłę, tylko dlatego, że konkurencja idzie do przodu), drogie telefony i słaby wybór. Mimo, że jestem w tej sieci już prawie 12 lat nie jestem zadowolony.
    Pod względem oferty Plus będzie słabszy, pod względem sieci jako takiej lepszy. Trzeba być masochistą, żeby siedzieć tyle lat w sieci, w której mi źle. Syndrom Sztokholmski?

Obecnie mam ofertę mix, płacę 60zł miesięcznie i jak dzwonię do innych sieci często to mi nie starcza na miesiąc i często są miesiące że dwa razy po 60zł doładowuję.
    W njumobile za 60zł miesięcznie mam wszystko (telefony, internet i smsy) bez limitu. Biorąc pod uwagę, że sms nie wysyłam wcale a na stacjonarne dzwonię bardzo, bardzo rzadko... to w njumobile będę płacił 38zł miesięcznie mając bez limitu internet i telefony (na komórki, bo na komórki tylko dzwonię). Czyli taniej niż w Plusie a więcej, zupełna swoboda i brak ograniczania się. Nie ma co porównywać.

Na dzień dzisiejszy oferta njumobile jest dla mnie najlepszą ofertą. I jeśli nic się nie zmieni, to po zakończeniu umowy z plusem, przechodzę do njumobile. No i umowa bezterminowa!

A telefony... jeśli nie będę mógł kupić za gotówkę... wolę wziąć na raty 0% w RTV Euro AGD. Taniej i lepiej wyjdzie.
    Mixy to w ogóle pomyłka. Ni to abo ni to karta, a umowa jest. Nie jest to opłacalne. Jakby człowiek nie liczył. Widać tobie odpowiada i dobrze.
    Porównywanie umowy bez modemu z mixem jest nieporozumieniem. Porównuj oferty z tego samego rodzaju.
    Nju Mobile faktycznie jest atrakcyjne i mam zamiar migrować tak niektórych z rodzinki - i wiele osób będzie miało różnych operatorów, a nie tego samego bo taniej.

Cytat Zamieszczone przez mcmc Zobacz posta
    Będąc w Play możemy także korzystać z infrastruktury Orange czy Plusa. Odnośnie T-Mobile nie mam pewności

Poza tym - po co się ograniczać skoro za 28 zł masz smsy i rozmowy za darmo do wszystkich, w razie potrzeby.
    Można korzystać ze wszystkich sieci w Play - Orange, T-Mobile i Plus (bez zasięgu Aero2, które działa na 900 MHz, ale przestawia się jak Plus - tutaj stacja bazowa będzie wywalać).
    W związku z tym zasięgiem wszystkich sieci zmieniłem Playa na inną sieć. Nie takie to różowe.

Cytat Zamieszczone przez Arkhan Zobacz posta
    Ale wszyscy inni do Ciebie nie mają

Akurat ja piszę paredziesiąt do paruset smsów dziennie i jak by druga osoba miała płacić za te smsy to by mnie dawno olała.
    Jak nie potrafią przeszukać ofert operatorów to niech płacą. Niestety, ale zasada rynku. Kto może niech płaci i to ile tylko może.
    Wolę się z ludźmi spotkać zamiast pisać setki SMSów. W razie czego, skoro ty masz rozmowy bez limitu, zawsze możesz zadzwonić. Kolejna opcja to np. WhatsApp - piszesz ile dusza zapragnie. Kilkaset tysięcy wiadomości to koło 10-20 MB.

Cytat Zamieszczone przez Ziom41 Zobacz posta
    nju jest cholernie drogie w porównaniu do tego co jest na reklamach. A Play faktycznie jest drogi i na dodatek dogadać się z obsługą to koszmar, a ja w Plusie jestem w stanie wszystko załatwić w 24h.
    Również jestem ciekawy.
    Faktycznie internet nie jest tani, ale to nie do tego oferta. Używanie w smartphone to lekki masochizm.
    Będzie drogo jak będziemy dzwonić pod numery premium, wysyłać SMSy i jeździć za granicą.

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    Nie no... to, że nie jestem z Plusa zadowolony obecnie, nie znaczy, że zawsze tak było

Kiedyś podobnie jak u Arkhana, wszyscy moi znajomi i rodzina była w Plusie. Zmiana sieci była, więc bez sensu... zwłaszcza, że kiedyś plus był jeszcze oki. Odkąd pojawiło się Play zaczęła się stopniowa migracja moich znajomych i rodziny do innych sieci... nie tylko do Play. Obecnie znajomi i rodzina w równym stopniu podzielili się między Play, Orange i T-mobile. W Plusie jest jeszcze moja żona, dwie siostry, żona brata i paru znajomych. Po tym jak pojawiła się oferta njumobile, oboje z żoną zaczęliśmy się zastanawiać nad zmianą sieci. Obecnie trzymają nas umowy z Plusem.

Co do mixa, pierwszy raz mam taką umowę. Zawsze miałem telefon na kartę, nie lubię kajdanek . Ponad rok temu w sierpniu pojawiła się w bardzo dobrej ofercie w mix plusie lumia 900. Nigdy nie wziąłbym telefonu na abonament... tak jak powiedziałem, nie lubię kajdanek... chociaż żona mnie namawiała (no bo i tak co miesiąc kasę wydajesz na doładowanie). Na mixa byłem jednak w stanie się zdecydować, bo mogłem go spłacić wcześniej... i szybciej pozbyć się tego balastu. I tym sposobem wylądowałem z mixem .
    Njumobile ma duuuuuużą zaletę, że jest bez umowy na czas określony... jak mi się nie spodoba, zawsze mogę zrezygnować.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Cytat Zamieszczone przez PathfinderPL Zobacz posta
    Jak nie potrafią przeszukać ofert operatorów to niech płacą. Niestety, ale zasada rynku. Kto może niech płaci i to ile tylko może.
    Wolę się z ludźmi spotkać zamiast pisać setki SMSów. W razie czego, skoro ty masz rozmowy bez limitu, zawsze możesz zadzwonić. Kolejna opcja to np. WhatsApp - piszesz ile dusza zapragnie. Kilkaset tysięcy wiadomości to koło 10-20 MB.
    Mam do mojej dziewczyny teraz jakieś 300 km. Spotkanie?
    Jakie WhatsApp? Moja dziewczyna ma starą nokię która chyba nawet symbiana jeszcze nie ma.
    Nadal twierdzisz że ma płacić ile tylko może? Rusz głową nie każdy jest w takiej sytuacji jak ty że ma dobry telefon i ma dobre oferty.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Dałem przykłady ogólne, a nie swoim przykładzie. Piszę generalnie ty na jednym przykładzie. Dalej nie zmienia to faktu, że jak jedna osoba ma rozmowy bez limitu to ona może dzwonić.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    No tak, ale o rozmowach nic nie pisałem tylko o smsach, będąc w szkole, na zajęciach, czy coś innego robiąc nie można zadzwonić ale smsa można napisać

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Zgadza się.

W efekcie wniosek ponownie ten sam - każdy dobiera ofertę do własnych potrzeb. Czasem są bardziej lub mniej zorientowani klienci w ofercie na rynku, ale to zupełnie inna kwestia.

Telefon
    S3 & Lumia 925
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    wg mnie play- za 40 zeta masz połączenia i sms'y do wszystkich bez limitu ,do tego jak ktoś mieszka w Wawie to doceni zasięg w metrze

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Do smartphone'a nie wiem czy najlepsze. Za mało danych.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)