Zobacz wyniki ankiety: Jaką sieć wybrać?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Plus

5 22.73%
  • Play

17 77.27%
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 57

Wątek: Play czy Plus (na kartę)?

Awatar Likaona

Telefon
    Galaxy Note
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Play czy Plus (na kartę)?

Jak w temacie -co wybrać? Zostać w Plusie czy przejść do Play? (chodzi mi o ofertę na kartę)

Ostatnio kilka razy trafiłam na słowa "wszystko fajnie, tylko szkoda, że to Plus" -ale nigdzie wytłumaczenia dlaczego szkoda
    Play oczywiście kusi -darmowe rozmowy i smsy w sieci, podobno lepszy zasięg, darmowy pakiet Internetu do doładowania... Ale czy w praktyce też jest tak cudownie?
    Plus wkurza -dzwonienie za darmo -tak, ale po jednokrotnym dziennie zapłaceniu 69 gr, sms -tak, ale po wykupieniu pakietu za 5 zł. Internet? Tak! Ale jak zapłacisz 7, 10 lub 15 zł

No i niby wszystko wygląda prosto, ale jednak człowiek już te X lat w tym Plusie siedzi, zna go na wylot itd. A Play jest siecią u nas młodą, do tego wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań -jak ten zasięg trzech sieci. Pytanie czy oni teraz się nie reklamują, a jak osiągną swój cel czy nie podwyższą stawek

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Dla mnie odpowiedź oczywista PLAY. Na chwilę obecną Plus odchodzi w niepamięć i to pewnie powolny koniec tej sieci. Ma najgorsze oferty itp....
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Telefon
    nie dotyczy
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Jak dla mnie lepszą siecią jest również PLAY, ale mam w Plusie, dlaczego?
    Dużo osób z mojej rodziny tam ma i jest taka usługa (dla osób płacących abonament) jak 5PLUS - każda złotówka zapłaconego abonamentu to 2 punkty - 1000 zł to 2000 punktów, a 2000 punktów można wymienić na doładowanie do SimPlusa za 50zł, i takim sposobem jeszcze ani razu od kilku lat nie doładowałem sobie telefonu - rodzina mi doładowuje, tak w gratisie, a jak coś ode mnie chcą, to puszczają sygnał, a ja do nich dzwonię. (oczywiście są tam też inne nagrody, jak minuty, czy smsy)

Awatar stianseba

Telefon
    Lumia 640XL
    ROM
    Stock
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Zdecydowanie Play.
    Z Windows Phone było: HTC HD2 > Nokia Lumia 610 > Nokia Lumia 710 > Nokia Lumia 800 > Nokia Lumia 900 > hTC 8S > Samsung Ativ S > Nokia Lumia 920 > Nokia Lumia 625
    Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej...

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Play faktycznie ma super ofertę i na kartę i na abonament. Co do dobrego (czy też lepszego) zasięgu, to pozwolę sobie się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Mam kilku znajomych w tej sieci, którzy trochę narzekają na ten zasięg, a ja czasami do nich dzwoniąc, słyszę że abonent jest niedostępny, a po jakimś czasie jak się w końcu dodzwonię, to znajomy stwierdza, że nie wyłączał komórki.

Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że Play głównie bazuje na infrastrukturze innych operatorów (roaming wewnętrzny, czy jakoś tak się to nazywa).

Najlepiej będzie, jak kupisz sobie najtańszy starter Playa i przez kilka dni sprawdzisz sobie, jak z tym zasięgiem wygląda w Twoim miejscu pobytu.

Telefon
    nie dotyczy
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Co do tego zasięgu - Play korzysta z wewnętrznego roamingu sieci Orange oraz Plus - zasięg możesz ustawić "na sztywno" przykładowo, żeby korzystał tylko z nadajników Plusa, albo tylko z nadajników Orange, albo tylko z nadajników Play. Te komunikaty, że abonent jest niedostępny mogą pojawiać się, kiedy sieć ustawiona na automatycznie zmienia nadajnik (np. z Orange na Play), wtedy przez chwileczkę nie da się do tej osoby dodzwonić.

Podsumowując - jak ktoś ma w domu zasięg Orange, to w Play też będzie miał i jak ktoś w domu ma zasięg Plusa to w sieci Play też go będzie miał.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Chłopaki cóż za jednomyślność. Chyba pierwszy raz na tym forum .
    PS. No i pewnie zaraz znajdzie się oponent
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar Likaona

Telefon
    Galaxy Note
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Biedny ten Plus, nikt go już nie broni

My (w sensie ja i mój Towarzysz Życia) wczoraj właśnie zakupiliśmy jeden starterek za 5 zł, by właśnie sprawdzić jak się będzie zachowywać tu u nas (czyli na granicy PL-DE) i powiem, że zachowuje się poprawnie Mamy tu zasięg najlepszy z Orange, a samo Orange nas nie przekonuje, dlatego kręcimy się wokół Play. Ja właśnie preferuję ręczne ustawianie sieci, bo nie zamierzam płacić jak ktoś do mnie postanowi zadzwonić akurat jak będę na zakupach w DE albo jak mi się przez przypadek złapie niemiecka sieć w domu

No, to jak panuje taka jednomyślność, to chyba jest coś na rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Likaona ; 27-08-2012 o 20:55

Telefon
    Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    odemnie też play leci
    w plusie bylem jakies 6 lat, po przejsciu do play jest cudo, naprawde cudo..
    Rachunek za abonament to 1/2 a czasami nawet 1/3 tego co w plusie placilem, wiem wiem na karte poszukujesz oferty - ale jak abonament play ma lepszy to i prepaid pewnie tez polecam

Awatar marszand

Telefon
    Lumia 735
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    71
    Ja tam mam Plusa i jestem zadowolony. Jak zaczynałem z telefonami komórkowymi to o czymś takim jak Play nikt nawet nie myślał i jakoś chyba z sentymentu trwam przy tym operatorze. Oferta jest taka jak u innych a szukanie złotego środka no cóż nie takiego. Syn ma Hey ale tylko dla tego że pisze 1000 sms-ów w tydzień a więcej dzwonię i to do większości z Plusa - taka praca.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    No to chyba tylko sentyment bo na pewno nie racjonalność.
    A twierdzenie że oferta jest taka sama u innych jest śmieszne. Gdyby była to nie byłoby takiego tematu.

johnny
    Nie da się ukryć, że Plus w pre-paid wypada w tej chwili chyba najgorzej. Wszystko jednak zależy od profilu samego użytkownika. Orange pre-paid też mają dobry ze sporą możliwością obniżenia kosztów. Dobra i prosta oferta jest w TM i co najważniejsze nie trzeba wydawać kasy, żeby karta była aktywna.
    W Plusie miałem abonament, ale opuściłem ich na rzecz Orange i nie żałuję. Nie dość, że w Plusie było drożej to jeszcze po połączeniu sieci z Aero jakość dramatycznie spadła.
    Z porównania Play Plus to wybór jest oczywisty. Tylko Play.

Awatar to_ja

Telefon
    fajny
    ROM
    najlepsze
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jeśli chodzi o różowego operatora to jego oferta jest porównywalna do Plusa(czytaj:dno).
    ​Zanim zapytasz użyj szukajki

Awatar Likaona

Telefon
    Galaxy Note
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    To może zdradz co jest najlepsze i dlaczego, bo bez żadnego uzasadnienia taka opinia jest bezwartosciowa.
    Apeluje o uzasadnianie wypowiedzi ^^

PS TM chyba mało kogo przekonuje. Nie kojarzę by ktokolwiek z moich znajonych go miał. Plus i Play królują.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Cytat Zamieszczone przez to_ja Zobacz posta
    Jeśli chodzi o różowego operatora to jego oferta jest porównywalna do Plusa(czytaj:dno).
    Nie ma jak rzeczowe argumenty.
    A może lepszy jest T-Mobile bo kopiuje po 1-2 miesiącach oferty wprowadzone przez Play. Rozbawiłeś . (od razu napiszę, że w dawnej Erze miałem 3 telefony jednocześnie przez 6 lat)
    No ale skoro to "TY tak mówisz" to pewnie tak jest. Zresztą każdy ma swój rozum i wie w co się ładuje.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)