Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: Ativ S w porównaniu do nowych lumi, opinie.

Telefon
    ATIV S,HTC TITAN
    ROM
    WP8/7.8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Ativ S w porównaniu do nowych lumi, opinie.

Jak wypada nowy Samsung Ativ przy Nokiach 920 i 820 według Was?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Ciężko powiedzieć, ponieważ nowe modele (zarówno Samsunga jak i Nokii) są tylko zapowiedziane, nie są jeszcze fizycznie dostępne, więc nie można zrobić "handsonu".

Z mojego doświadczenia w obcowaniu z modelami Nokii i Samsunga jedno można powiedzieć na pewno - Nokie są zdecydowanie lepiej wykonane, użyto lepszego tworzywa - polikarbonu, a w samsungu jedynie malowany plastik. Kolejnym plusem dla Nokii będzie wsparcie od producenta - finowie zdecydowanie bardziej się do tego przykładają, bo to ich główna platforma.
    Samsung nie przykładał się do modeli z WP7, jednak wygląda na to że wraz z "ósemką" się to zmieni, chociaż ciężko powiedzieć czy także wsparcie od producenta wzrośnie.

Jeśli zależy Ci na zdjęciach, tutaj nie ma wątpliwości - Lumia 920 zmiecie pozostałe modele z Windows Phone 8. Samsung wykorzystał wyświetlacz o większej przekątnej, ale z matrycą PenTile co jest minusem. Nokia ma odrobinę mniejszy wyświetlacz, wykorzystała technologie PureMotion HD+ (ciężko w tej chwili o niej więcej powiedzieć) ktora zapowiada się świetnie. Na pewno nokia wygra na polu ostrości obrazu - ma więcej pikseli na cal.

Jeśli chodzi o baterie to Samsung ma bardziej pojemną.

Pamięć dostępna w Nokii to 32 GB i a w Samsungu 32/16 GB. Możliwe że Samsung na polski rynek będzie miał 16 GB, zdarzało już im się tak robić. Ramu mają tyle samo, procek ten sam.

Imo - nokia wygrywa. Ale to moja opinie. Dla mnie dużym plusem jest wygląd, pureview i puremotion, oraz wsparcie producenta.

Telefon
    ATIV S,HTC TITAN
    ROM
    WP8/7.8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A czy przypadkiem Samsung Ativ S nie będzie z metalu? Wykonanie tego telefonu jest lepsze np jak SG3. Jest smuklejszy i lżejszy od telefonów Noki. Także jest minimalnie dłuższy od Noki 920 a przy tym ma wiekszy ekran ( w Noki są grube ramki wokół ekranu).Mi sie podoba bardziej od Noki Samsung Ativ ale to kwestia gustu. Co do zdjeć to zgadzam sie że Nokia bedzie robiła lepsze od Samsunga. Wsparcie producenta też Nokia ma lepsze, ponieważ Samsung jest skupiony bardziej na Androidzie. Ciekawe czy telefony z WP8 trafią przed swiętami do naszych operatorów komórkowych.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Mac odpowiadasz sobie sam na pytanie.
    Jak może być z matalu skoro będzie lżejszy? Poza tym metal nie przepuszcza z taką łatwością jak plastik wszelkiego rodzaju sygnałów, tj. sieć, wifi, itd.
    Czy jest wykonany lepiej od SGS3 też nie wiadomo, to okaże się po pierwszych testach.

Co do wagi, niektórzy wolą cięższe a niektórzy lżejsze telefony, ja preferuje te pierwsze dlatego lubie iphone 4s i lumie.

Co do wielkości ekranu w stosunku do obudowy w lumii 920 zgodzę się, za duże obramowania - i dla mnie to jedyny minus.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Dla mnie jeszcze jeden minus - zgodnie ze zdjęciami, obudowa nowych Lumii jest błyszcząca - lipa :/

a w samsungu jedynie malowany plastik
    Nie! Obudowa Ativa S ma być wykonana z metalu. Slashgear i wszyscy "ważni" tak mówią, w specyfikacji Samsunga tak też jest.

Awatar godzioszek

Telefon
    GT-i8350
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jak dla mnie - wypada lepiej niż 820, zobaczymy 920. Na pewno nie kupię żadnego, dopóki nie będę miał możliwości sprawdzenia obu.

W chwili obecnej jestem za Samsungiem - dla mnie jest ładniejszy.
    Samsung GT-i8350 with 7.10.8107

Telefon
    5530 xm
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Trudno powiedzieć co bym wybrał, nie mając żadnego z tych telwfonów w rękach. Patrząc na zdjęcia i filmy to lumia 820 jest za bardzo plastikowa i świecąca, taka błysząca zabawka. mam nadzieję, że zyska więcej w moich oczach przy bliższym poznaniu. Plusem jest wymienna bateria. W kwestii Ativa S i nokii 920 - tu trzeba sobie zadać pytanie co jest ważniejsze na użytkownika wygląd czy wsparcie ? jeśli wygląd to lepszy samsung, taki elegancki, smukły - biznesowy. Nokia już taka nie jest za to ma dobre wsparcie producenta i dla mnie osobiście to się bardziej liczy. Telefon zawsze się opatrzy po pewnym czasie a wsparcie to rzecz nieoceniona. Mam przeczucie, że wyświetlacz nokii będzie doskonały, o zdjęciach nie mówiąc. Minusem dla mnie ta bateria ale przezyje. Osobiście wezme nokie 920 - ale dopiero w marcu sobie walne ją jako prezent na urodziny . Mam nadzieje, że nic już mnie nie zaskoczy. Chyba, że HTC coś fanego pokaże, uwielbiam wykonanie ich telefonów ale znów wsparcie nie takie jak u nokii więc...

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

RE: Ativ S w porównaniu do nowych lumi, opinie.

Wygląd to akurat kwestia względna, więc z takimi ocenami bym lekko przystopował... Przykładowo mnie Samsung niezbyt przypadł do gustu-a w szczególności znak Windows na fizycznym przycisku.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jeśli Lumia 920 będzie jak moja 800- z polikarbonu- to kupuję 920.

Telefon
    5530 xm
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czy ktoś się orientuje czy wyświetlacz w ativie S to HD Super AMOLED z PenTile RGBG (2 subpixels/pixel) czy już RBG (3 subpixels/pixel) ten co w note2 ??

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Gdzieś było porównanie cen nowych modeli i był fragment że Samsung w nowym Ativ S zastosował Super AMOLED z PenTile. Niestety..

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Ostatnio widziałem test L920 i N9, który polegał na podpalaniu obu telefonów zapalniczką. Tylko nie wiem jak to się ima do tematu.

Telefon
    Lumia 710
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Możesz dać jakiś filmik wideo palącego się telefon? Chciałbym to zobaczyć

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    On był podpalany, nie palony żywcem. Nie mam filmiku, a mignął on mi tylko przed oczyma.

Telefon
    5530 xm
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    samsung ativ s w całej okazałości

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)