Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Nowy Lumia 610

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Nowy Lumia 610

Witam jestem nowym użytkownikiem Lumia 610 oraz nowym członkiem forum.
    Czytałem wiele tematów, chciałem zadać pare pytań pewne żeby się utwierdzić w tym co przeczytałem a pewne na które nie znalazłem wcześniej odpowiedzi.
    1. Jak właczyc samego GPS -a bez internetu (da sie tak ? przynajmniej tka mi sie wydaje), oraz jak powinen dziala tzn jak dlugo szukac satelit na dworze albo np w pociagu. (wiem ze z internetem dziala od razu i znajduje nawet w budynku)
    2. Gdy mam wlaczone WIFI i przesylanie danych od operatora to komorka automatycznie korzysta z wifi ? czy trzeba cos przestwiac .
    3.Bluetooth - z tego co wyczytalem dziala z urzadzeniami, ale nie mozna przesylac plikow (pdf/muzyka/zdjecia) czy to prawda? czy mozna temu zaradzidzc bez odblokowania systemu?
    4. Odblokowanie systemu - czy wkoncu traci sie gwarnacje (przeczytalem wiele watkow na roznych forach i roznie pisza)
    5. Czy da sie wylaczyc wibracje klawiszy bez odblokowania systemu?
    6. Przy wlaczaniu oszczedzania bateri co tak naprawde nasz telefon robi, chodzi mi o to na co to wplywa podczas uzytkowania?
    7. Podczas gdy telefon jest podlaczony do komputera, moge korzystac z internetu ale nie moge wlaczyc marketplace aby zainstalowac aplikacje, idzie to jakos zrobic?
    8. Podczas pisania smsa np wpisze slowo "Chodzzic" czyli jedno z za duzo czy idzie ustawic kursor w tykm miejscu i usunac jedna literke czy trzeba usuwac od konca do mokmentu bledu?
    Narazie chyba tyle prosze o odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez Kojiko ; 29-11-2012 o 18:34

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Witaj. Postaram się odpowiedzieć na twoje wszystkie pytania.

1. GPS nie jest połączony z internetem, możesz go normalnie włączyć, ale już przeglądanie map i nawigacja jest płatna (chyba że ściągniesz mapy na telefon)
    2.Jak masz wifi i przesyłanie danych to komórka korzysta z wifi.
    3.Z tego co wiem bez odblokowania systemu nie można nic na to poradzić, ale bądźmy realistami.. ktoś jeszcze korzysta z bluetooth? To zapomniana technologia.
    4.Nie wiem, nie interesuję się tym, może ktoś inny na to odpowie.
    5.Nie da się wyłączyć wibracji klawiszy, bez odblokowania systemu, niestety..
    6.Normalnie przy włączonym internecie masz aktualizowane co 15min 30min 1h skrzynkę pocztową, konto Live i wszystkie aplikacje które coś tam aktualizują. Przy oszczędzaniu energii te aktualizacje są wyłączone, możesz bez problemu manualnie je zaktualizować. Poza tym raczej nie ma żadnych zmian.
    7.Masz na myśli żeby przez kompa zainstalować aplikację z Marketplace? Da się jedynie ściągnąć aplikację i zainstalować ją przez kompa, a z marketu to jedynie przez telefon.
    8.Tak, możesz normalnie ustawiać kursor gdzie chcesz, po prostu przytrzymujesz kciuk na tekście i pojawia się ta pionowa kreseczka i przesuwając kciuk (kreseczka jest parę milimetrów ponad miejsce w którym dotykamy kciukiem) ustawiasz ją sobie w miejscu w którym chcesz coś dopisać.

Pozdrawiam.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Odp: Nowy Lumia 610

Ja z ciekawości chciałem zapytać o co chodzi z tą wibracją klawiszy?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    O to że jak dotykasz któryś z tych trzech guzików pod ekranem to ci wibruje. Ja się poważnie zastanawiam nad wykastrowaniem swojej l800 z modułu wibrującego bo tylko mnie wkurza, a go nie używam od wielu lat.

Awatar xsnakexx

Telefon
    Nokia lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    1. Żeby włączyć sam GPS bez internetu, trzeba wejść w menu>nokia nawigacja. Dosyć szybko się włącza, a zresztą sam sprawdź .
    2. Tak, automatycznie.
    3. Dla 610, bluetooth jest tylko do przesyłania kontaktów i innego telefonu. Wypróbowałem jedną aplikację dzięki której można przesyłać dane poprzez bluetooth, ale po wybraniu urządzenia, z którym chcemy się połączyć trzeba wpisać pin. Nie chciało mi się w to bawić, więc usunąłem tę apkę. Ale jeśli Tobie sie chce pokombinować, to w marketplace wpisz w wyszukiwarkę "bluetooth" i pobierz.
    4. Wydaje mi się, że nie.
    5. Niestety nie. Sam bym to najchętniej zrobił.
    6. Tego Ci nie powiem, bo sam nie wiem...
    7. Nie
    8. Da się, ale czasami trzeba się trochę pomęczyć. Do tego przydałby się rysik, bo palec jest zbyt gruby i nie zawsze trafia w to miejsce. Ale raczej tekst po napisaniu powinien poprawić się automatycznie.

Jeśli będziesz miał jakieś dalsze pytania, to napisz tu albo do mnie na pw. Mam ten sam model i już się trochę na nim znam

EDIT: O, widzę, że podczas pisania ktoś mnie wyprzedził ; p

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    xsnakexx co do 8. pytania. Po co rysik? Przecież wystarczy przytrzymać palec na tekście i pojawia się ta kreseczka pionowa którą celujemy w miejsce tekstu które chcemy edytować. Sprawdź sam/sama (wybacz)

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    dziekuje za odpowiedzi
    ale jeszcze nasunely mi sie nowe pytania
    Jak wyglada sprawa z ekranem po dluzszym czasie tzn czy sie rysuje ?
    i od razu drugie pytanie powiazane czy oplaca sie kupowac i nosic telefonw jakims opakowanu czy ejst to raczej zbedne?
    pytanie do Arkhan albo innych
    scigniecie aplikacji na kompa i instalowanie na telefonie tylko dotyczy odblokowanego telefonu? jezeli nie to prosze o solucje jak tego dokonac

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Nie mam l610 więc nie powiem ci nic w kwestii ekranu, ale co do instalowania aplikacji przez kompa, to potrzeba odblokowania deweloperskiego i wtedy możesz różne aplikacje płatne instalować. Odblokowanie deweloperskie to tylko założenie konta w paru miejscach przypisanie go do telefonu i już. Na jedno konto możesz zainstalować 10 aplikacji/gier

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    apropo odblokowania deweloperskiego to lepiej robic na wlasnym konice windows live? czy jakims nowym??
    i gdy mam odblkokowanie deweloperskie jak wtedy moge wrzucac aplikacje /gry platne za free
    rozumiem ze sciagam u nas z forum i co dalej
    mam 10 slotow ale moge kasowac i wgrywac inne na te sloty tak?
    i jeszcze pytanie aporpo aplikacji
    dlaczego uzywajac aplikacji youtube nie mozna ogladac teledyskow?
    czy mozna cos z tym zrobic?
    czy jest gdzies (link) jakis zbior najciekwszy rzeczy darmowych z marketu?
    Ostatnio edytowane przez Kojiko ; 30-11-2012 o 01:24

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    WP 7.8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Na ekran kup folię ochronną z poliwęglanu (na pewno ekran dłużej będzie w dobrym stanie) a na telefon pokrowiec/etui/kaburę - takie jest moje zdanie

Awatar xsnakexx

Telefon
    Nokia lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Co do ekranu, to ja nie mam ani jednej ryski i nie używam żadnej folii. Wystarczy uważać .
    Gdy odblokujesz telefon developerski, to masz te 10 slotów i możesz wymieniać je. Czyli możesz na miejsce jednej aplikacji wrzucić drugą. Ja telefon odblokowywałem na własnym koncie windows live, ale chyba nie trzeba.
    A z youtube to teledysków nie pooglądasz, jedyne co można zrobić, to zapisać film i oglądać na komputerze. Nie wiem dlaczego.
    Jeśli chcesz mieć spis gier lub aplikacji darmowych, musisz wejść na Marketplace>gry(albo aplikacje)>darmowe.

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    jeszcze jedno bo dzis bede robil konto developerskie, jak uda mi sie to zrobic to wtedy jak zrzucam juz sciagnieta aplikacje/gre na komorke? i czy gdzies idzie sprawdzic ta ilosc slotow?
    i oczowyscie moge dalej ponad te 10 wgrywac rzeczy darmowe?
    oraz czy jest aplikacja (bez odblokowania) do wylaczenia odtwarzacza (chodzi mi o to co na pasku u gory zostaje)
    oraz czy mozecie polecic w kafelku zegra/pogode
    (bez odblokowania)

Awatar xsnakexx

Telefon
    Nokia lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    "Zrzucam" - czyli wyrzucasz, tak? Jeśli o to chodzi, to wystarczy w telefonie przytrzymać dłużej aplikację/grę i gdy pojawią Ci się opcje, to wybierasz "odinstaluj". Wtedy na miejsce tej apki, możesz wrzucić następną.
    Sam ilość slotów sprawdzam, licząc aplikacje w telefonie ; ). Ale zawsze możesz zapisywać. A jeśli będziesz miał już limit, to wyskoczy Ci błąd przy "wrzucaniu". Wtedy wystarczy, że odinstalujesz inną aplikację i na jej miejsce wrzucisz nową.

"Stop the music!" - to aplikacja do stopowania muzyki. Ale ja sam jej nie używam, bo tylko zagracała mi miejsce na kafelkach. Wolę zrobić pauzę. Pogoda w kafelku - "Weather view". Z tego co widziałem, jest w kafelku po ustawieniu miasta.

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    hej chodzilo mi o to ze
    zakladam ze juz zrobione mam konto deweloperskie
    Scigam gre/aplikacje z forum i jak ja wrzucic na telefon wtedy i zainstalowac tak zeby dzialalo
    (wiem ze pewno glupie pytanie ale skoro normalnie trzeba wszystko przez Zune dlatego mnie to zastanawia)
    i ponawiam pytanie przy koncie deweloperskim moge miec 10 (platnych ktore sam wgram) oraz nieograniczona liczbe z marketu?
    I czy dalej moge sciagac normalnie darmowe z marketu?
    Pzodrawiam i dziekuje

Awatar xsnakexx

Telefon
    Nokia lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1
    W temacie o odblokowywaniu telefonu masz wszystko wyjaśnione. Musisz pobrać program "Windows Phone SDK" i po instalacji trzeba przypisać telefon do e-maila, a potem wejść w "Application Deployment" i tam wybierasz aplikację z komputera i klikasz "Deploy". Ale telefon musi być odblokowany(muszą być widoczne kafelki) i w tle musi być zune włączone.

Tak, po wrzuceniu dziesięciu płatnych aplikacji, możesz instalować nadal wszystkie inne darmowe z marketplace
    ; ).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)