Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: [L610] Aktualizacja i zaniżanie wersji oprogramowania aplikacją Nokia Care Suite

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111

[L610] Aktualizacja i zaniżanie wersji oprogramowania aplikacją Nokia Care Suite

Będziemy potrzebować:
    NaviFirm - http://goo.gl/EQT9F - do pobrania softu
    Nokia Care Suite - http://goo.gl/g5pwL (hasło: windows-phone.pl) - do wgrania softu

Pobieranie paczki firmware

Do pobrania firmware posłuży nam aplikacja NaviFirm. Wystarczy ją pobrać z wcześniej podanego linku, wypakować i uruchomić (do działania wymagany jest Microsoft .NET Framework 4). Po jej uruchomieniu w pierwszym polu od lewej szukamy naszego modelu telefonu (Lumia 610 - RM-835 to wersja zwykła, RM-849 to wersja NFC), w kolejnym wybieramy interesującą nas wersję softu (aktualizacja WP7.8 to 1066.0.8858.xxxxx) i w następnym wariant który nas interesuje (Country Variant Poland to wersja niebrandowana polska). Zaznaczamy wszystkie pliki i klikamy "Download".

[Nokia Lumia 610][RM-835] Lista Polskich Product Code

Soft zostanie pobrany do folderu NaviFirm+ 1.7\Fw\xxxxxxx (w miejscu xxxxxxx będzie Product Code softu który wybraliśmy). Zawartość tego folderu przenosimy do:
    Kod:
    Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages\Products\rm-xxx
    Windows 7: C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx
    Jeśli nie ma takiego folderu musimy go sami utworzyć. Zamiast rm-xxx tworzymy odpowiednio rm-835 lub rm-849 (nfc).

Wgrywanie firmware

​Podobnie jak we wcześniejszym kroku na początku pobieramy i instalujemy aplikację Nokia Care Suite. Po zainstalowaniu aplikacji proponuję przejść do folderu
    Kod:
    C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers
    i zainstalować sterowniki WinUSB Drivers x86.msi.

Następnie uruchamiamy aplikację Nokia Care Suite. Ukaże nam się takie oto okno, z którego wybieramy Product Support Tool For Store 5.0.

W Product Support Tool For Store wybieramy na górze File > Open Product > RM-838 / RM-849 (wersja NFC).

Następnie po lewej stronie wybieramy Programming > Recovery. W oknie pojawią się dostępne do wgrania softy (w tym przekopiowany przez nas). Wybieramy ten który nas interesuje:

Niech nie odstraszy nas okno, że soft jest pobierany - nie będziemy pobierać go drugi raz, po chwili pojawi się okno, że trwa weryfikacja pobranej paczki oprogramowania:

Po chwili powinniśmy przejść do ostatniego etapu wgrywania oprogramowania. Ukaże nam się okno z instrukcją podłączenia telefonu:

Pozostaje nam tylko zastosować się się do tego i czekać na informację, że flashowanie się rozpoczęło: "Flashing 'numerek softu'". Jeśli wybraliśmy inny Product Code po drodze pojawi się okienko z informacją o tym i zapytaniem czy chcemy kontynuować. Na koniec powinniśmy dostać informację Recovery Completed.

W ten sposób możemy zarówno zaktualizować oprogramowanie telefonu do wyższej wersji, jak i zaniżyć jego wersje. Wszystko zależy od tego jaką wersję softu wybierzemy. Screeny pochodzą z poradnika L920, jak ktoś chce może podesłać odpowiedniki z L610.

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Aktualizacja windows phone do 7.8 który variant wybrać??

Witam mam nokie lumie 610 niebieską i chce wgrac nowy windows phone ale niewiem który variant wybrac żeby było po polsku z gory dziękuję za pomoc.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    W kolumnie "Releases" wybierz soft z końcówką 12470, wtedy będziesz miała polskie warianty dla każdej polskiej sieci i CV Poland (czyli niebradowany).

Telefon
    lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dziękuje

Telefon
    NOkia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam, ściągnąłem aktualizację według poradnika, zainstalowałem NokiaCareSuite, i w aplikacji Product Support Tool, po wybraniu produktu i odpowiednio Programming -> recovery, nie wyszukuje mi pobranych wcześniej softów. Przeniosłem je według poradnika, stworzyłem nowy folder: C/liki Programów/Nokia/Packages/Products/rm-835/
    W jaki sposób rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Folder ten powinien być:
    C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\

Powinno brakować jedynie rm-xxx. Żeby widzieć ten wyżej uaktywnij widoczność ukrytych folderów.
    Do rm-xxx przenieś zawartość pobranej paczki.

7. Piwa axator postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    NOkia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dzięki Artur, udało się

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ściągam wszystko cacy, instaluję, po jakichś 20% wyskoczyło "recovery failed" i jakiś tam długi błąd, spanikowałem, telefon nie reagował na odpalenie (wibrował przez chwilę i to wszystko, po jakiejś minucie znowu wibrował) Wyjąłem baterię, podpinam telefon znowu i wgrywam ponownie - wszystko obeszło się bez problemu, telefon złapał restart i potem wszystko OK.
    Trochę się zestresowałem ale widać nie potrzebnie, grunt że wszystko działa

Telefon
    Lumia 610
    ROM
    podstawowy
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam,nie będę zakładał nowego tematu jak ktoś może to proszę o odpowiedz na pytanie co daje najnowsza aktualizacja

od tej poprzedniej, i czy tej listy czy siec plusa będzie działać i czy jest j.polski? bo tu akurat tego nie wiem

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Najważniejszy w wersji firmware jest trzeci człon numerka softu, który oznacza wersje systemu. W przypadku L610 możemy odróżnić dwa takie człony: 8779 i 8858. Ten pierwszy to Windows Phone 7.5, a ten drugi Windows Phone 7.8. Sama końcówka jest często zależna od regionu, wariantów operatorów.

Polski soft znajdziesz w sofcie z końcówką 12470.

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wiem może że nie ten temat ale lepiej dopisać tutaj niż tworzyć nowy wątek.
    Telefon powiadomił mnie o nowej aktualizacji. Zune znalazł ją i już ściąga mnie się na fona (7.10.8860.142)
    Ktoś wie co zmienia?

@Edit
    Po ponownym odpaleniu, Zune wykrył kolejną aktualizację 7.10.8862.144

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    na przyszłość, zanim zapytasz, rzuć okiem na najnowsze wpisy na portalu - http://windows-phone.pl/aktualizacja...ala-wznowiona/

Telefon
    Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    O patrz przepraszam, zapomniałem wpaść na główną.

Telefon
    Nokia Lumia 610
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    witam.
    mam mały problem i prosiłbym o pomoc. jeśli ktoś dał by rade rozwikłać tą zagadke, to byłbym wdzięczny
    otóż, naviFirm+ nie znajduje mi aktualizacji oprogramowania
    jedyne co widać, to to:

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Dziwne. Z tego co pamiętam, dla L610 NFC była dostępna aktualizacja Windows Phone 7.8. Widocznie ją usunęli z serwerów.

PPozostaje albo próbować Zune, albo podskoczyć do punktu Nokia Care i poprosić o wgranie w ramach gwarancji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)