Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Windows XP brak dzwięku

Telefon
    Nokia 6300
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Windows XP brak dzwięku

Witam.
    Mam problem z moim leciwym komputerem. Mianowicie, nie mam dzwięku (sugestie włącz głośnik sprawdź sterowniki, pobierz aktualizacje nie są konieczne). Gdy pojawia się przy włączani komputera logo Windows dzwięk powitalny jest, gdzy system sie całkowicie uruchomi dzwięku nie ma. do dnia wczorajszego 28.02.2013 wszystko było sprawne, dźwięk był. Od tego momentu zainstalowałem grę FlatOut Ultimate Carnage, oraz zainstlowałem program ClockGen (do przyśpieszania procesora) i CPU-Z. Nie wiem czy ma znaczenie że podkręciłem Pentium 4 2.0 do 2,4MHz.
    Nawet gdy włączę odtwarzacz muzyki (Foobar) i włączę jakąś muzykę nie "leci" ona tylko zatrzymuję się.
    Proszę o pomoc.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    gdy włączę odtwarzacz muzyki (Foobar) i włączę jakąś muzykę nie "leci" ona tylko zatrzymuję się.
    Kiedyś miałem podobną sytuację i próbowałem na własną rękę z tym walczyć, jednak bez skutku. Doszedłem tylko do tego, że było to wywołane zwarciem. Kiedy podłączałem słuchawki/coś pod usb dźwięk się "urywał" i nie było sposobu żeby zaczął działać. Pomagał restart kompa. ...i takie błędne koło. Sam nie miałem cierpliwości do tego i oddałem to osobie, która się na tym zna.

Wiem, że mój post nie pomoże, ale może chociaż nakieruje? Może coś z napięciem procka i przez to jakieś zwarcie?

Telefon
    Nokia 6300
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    UWAGA!
    Nawprawiłem go. Wystarczyło obniżyć taktowanie procesora do wartości stockowej (2,0GHz), Tylko teraz gra nie będzie chodziła. Czas najwyższy wymienić komputer na cos nowego, najśmieszniejsze jest to że topowe smartfony są szybsze od mojego komputera na papierze...
    Edit:
    Wartość graniczna dla Pentium 4 2.0GHz na s478, przy zasilaczu 350W i dobrym chłodzeniu to 2187,84 MHz, do tej wartości napięcie jest optymalne aby dzwięk i wszystkie porty działały, jednocześnie jak ktoś nie lubi muzyki w komputerze spokojnie może kręcić do 2665MHz : )
    Pozdrawiam. Dziękuję za szybką odpowiedź(za to cenię to forum) Temat do zamknięcia.
    Edit2:
    Jak ktos ma grafikę GF 6800 XT z dobrym chłodzeniem polecam podkręcanie tej grafiki bo jest naprawdę bardzo podatna i można się nią fajnie bawić(nie grzeje się). Z początkowych 350 MHz zegara dojdziemy do 470, oczywiście na zmienionym chłodzeniu.
    Ostatnio edytowane przez kyourion ; 01-03-2013 o 20:49

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)