Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Lumia 520 czy Lumia 620?

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Lumia 520 czy Lumia 620?

Zainteresowała mnie nowa Lumia. Pewnie będzie to naprawdę tani telefon, a chyba niewiele gorszy od wyższego modelu. Szkoda, że trzeba na niego czekać, a cena na początku może być trochę wyższa - nie zdziwię się, jeśli 620 do tego czasu stanieje i 520 będzie nawet droższa! Z drugiej strony 620 nawet się jeszcze nie pojawiła w ofercie operatorów i nie znamy jej ceny... Gdyby 520 nie została zapowiedziana, to pewnie kupiłbym 620.

Co sądzicie, który telefon jest lepszym wyborem? Nie spieszy mi się, a chętnie przyoszczędzę parę zł. Może jednak warto dopłacić? Rozwiązania problemu nie ułatwia fakt, że 520 to nie jest po prostu uboższy model - ma parę cech, których 620 nie posiada. Różnice jakie widzę:

Na plus dla 620:

• Ekran ClearBlack
    • Przednia kamera
    • Lampa błyskowa
    • Na dniach będzie dostępny
    • NFC
    • Kompas i City Lens
    • Mniejszy

Na plus dla 520:

• Większy ekran
    • Bardziej pojemna bateria
    • Sensitive Touch
    • Docelowo niższa cena
    • Cieńszy i lżejszy
    • Ładniejszy

Ciekawi mnie, czy obudowa jest wykonana z innego tworzywa. Takie mam wrażenie oglądając zdjęcia i filmy, również te nieoficjalne. Może ktoś miał okazję zobaczyć oba telefony? Obudowa w 620 mi się nie podoba, a chciałbym kolorową.

Co sądzicie o porównaniu tych modeli?
    Ostatnio edytowane przez Babilon ; 05-03-2013 o 22:26

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    0,2 cala to chyba nie tak dużo Więc ja bym brał 620 a tak wgl to poczekał na 720 bo różnica w cenie będzie pewnie 200 - 300zł może więcej, nie zaszkodzi zaczekać i sprawdzić jak to będzie naprawdę

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Owszem, różnice na plus dla 520 nie są duże, bateria też jest tylko nieznacznie większa, a wygląd to kwestia gustu, różnice w wielkości i wadze też raczej nieodczuwalne. 520 to jednak powinno być 3/4 ceny 620 - docelowo zakładam 600 i 800, jeśli więcej, to proporcja powinna się utrzymać. Dla mnie to nie jest mało. Do 720 dopłacać nie zamierzam, zresztą 4 cale to dla mnie optimum, nie lubię tych ogromnych telefonów. Różnica pomiędzy 520, a 720 to będzie już jakieś 500zł, prawie drugie tyle.

---------- Post dodano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Najwyraźniej Lumia 520 nie wspiera również niektórych aplikacji od Nokii, np. City Lenses. Z czego to wynika? Gdzie sprawdzić, które z aplikacji Nokii będą działać z którym modelem? Szkoda, liczyłem, że w WP8 wszystkie Lumie dostają pełen pakiet.

Awatar CODER_BEST

Telefon
    610/710/800/920
    ROM
    WP7.8 / WP8 GDR3
    Piwa (Postawione)
    119
    Piwa (Otrzymane)
    67
    520 pewnie dlatego nie bo brak w niej kompasu.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Cytat Zamieszczone przez Babilon Zobacz posta
    Z drugiej strony 620 nawet się jeszcze nie pojawiła w ofercie operatorów i nie znamy jej ceny...
    Nie wiem z której choinki się urwałeś, ale cenę znamy już przynajmniej półtora miesiąca, a telefon w Polsce jest już od około 3 tygodni, także w Plusie, nie wiem jak z innymi operatorami

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Wiem, że telefon da się kupić, ale póki co w podobnej cenie da się dorwać nawet 820... W Plusie 620 nie widziałem, może jest dostępny w jakiejś specjalnej ofercie, ale chyba nie mają go w zwykłej sprzedaży, a już na pewno nie u pozostałych operatorów. Nie powiedziałbym, że jest w normalnej sprzedaży, a i cena powinna niedługo być niższa.
    Gdyby tylko ten plastik nie był taki brzydki!

Zbanowany
    Telefon
    Nokia lumia 800
    ROM
    WP 7.8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ja to bym był ciekawy bardziej tego na czym dokładnie polega różnica między bebechami 520/620 a pozostałymi modelami, wiadomo, że aplikacje do czytania pdf nie powinny zżerać całej pamięci, a jakieś 120mb może dla płynnego działania [? pewnie mniej, ale to są smartfony więc one są jakieś dziwne ?] ale te procesory... to też się liczy, do czego właściwie polecana by była 520, a 620? Bo wyżej to już raczej tylko do gier, a mi zależy na czytaniu i pisaniu poza domem. Tylko bez zacinek i mielenia, to smartfon przecież więc programy też powinny być z optymalizowane chyba...

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    520, 620 i 720 mają mieć ten sam procesor i tyle samo RAMu. Już zaczynają wychodzić gry na 1GB RAMu, ale do zwykłego użytkowania 512MB powinno być wystarczające. Ja nie mam zbytnio doświadczenia z Windows Phone, widziałem tylko na HTC 8S. Dzięki mniejszej fragmentacji aplikacje powinny teoretycznie być lepiej optymalizowane, niż w przypadku Androida - szczególnie, jeśli chodzi o low-end właśnie.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Wiem, że telefon da się kupić, ale póki co w podobnej cenie da się dorwać nawet 820... W Plusie 620 nie widziałem, może jest dostępny w jakiejś specjalnej ofercie, ale chyba nie mają go w zwykłej sprzedaży, a już na pewno nie u pozostałych operatorów. Nie powiedziałbym, że jest w normalnej sprzedaży, a i cena powinna niedługo być niższa.
    Gdyby tylko ten plastik nie był taki brzydki!
    Nie no, nie wie nic a dalej się kłóci.. lumia 620 jest w plusie, nie wiem w jakiej ofercie, oraz jest w oficjalnej sprzedaży Nokia Polska. Do tego puchnie ich liczba na allegro. I twoje "chyba, chyba" nie powinno istnieć, skoro to tylko domysły, naprzeciw faktom.

Cytat Zamieszczone przez nokiaboy Zobacz posta
    Tylko bez zacinek i mielenia, to smartfon przecież więc programy też powinny być z optymalizowane chyba...
    Kolego to jest Windows Phone, nie android tutaj nie ma zacinek, system chodzi stabilnie i bardzo szybko. A.. nie mogłem się powstrzymać "zoptymalizowane"

520, 620 i 720 mają mieć ten sam procesor i tyle samo RAMu. Już zaczynają wychodzić gry na 1GB RAMu, ale do zwykłego użytkowania 512MB powinno być wystarczające. Ja nie mam zbytnio doświadczenia z Windows Phone, widziałem tylko na HTC 8S. Dzięki mniejszej fragmentacji aplikacje powinny teoretycznie być lepiej optymalizowane, niż w przypadku Androida - szczególnie, jeśli chodzi o low-end właśnie.
    512 RAM wystarcza bez problemowo do działania na równi z modelami które posiadają 1 GB RAM.
    I tak, aplikacje chodzą dużo sprawniej i większość jest dużo ładniejsza w moich własnych odczuciach.

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Oferty na Allegro dopiero się pojawiają i nie jest to ostateczna cena. Jasne, można mówić, że 999zł, ale spójrz choćby na Lumię 820. 620 nie jest tyle wart. W Nokii też jest dopiero co, jeszcze niedawno była tylko przedsprzedaż. W Plusie jak pójdę i będę chciał, to mi wcale nie dadzą, na stronie też nie ma informacji, znaleźć można najwyżej w ofercie dla firm. Miejsca, gdzie można kupić 620 na razie można policzyć na palcach jednej ręki, może dwóch, chociaż zaraz będzie oczywiście wszędzie.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    A czy ja mówię że to jest już stała cena l620? Oczywiście że spadnie, pewnie do 700-800 zł. Ale chodziło mi o to że wprowadzasz w błąd domysłami.

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ale jakimi domysłami? 620 nie pojawiła się w ofercie operatorów i nie wiadomo za ile będą ją sprzedawać, tyle napisałem, nie mniej, nie więcej. Można ją kupić od pewnego czasu, ale zmyślny zawsze sobie poradzi. W przypadku komórek trudno mówić o normalnej sprzedaży, jak nie znajdę telefonu w żadnym salonie. Plus też jeszcze go nie oferuje.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Nie wierzę w Ciebie. Albo troll albo nie wiem.. Przeczytaj moje poprzednie posty, bo nie chce mi się drugi raz podawać ceny oraz mówić że jest tu i tu...

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1
    To jak mam go dostać w Plusie? Nawet tu na forum jest wątek, gdzie ludzie się pytają kiedy będzie właśnie w tej sieci. Sklep Nokii to nie operator.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)