Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 352

Wątek: Lumia 720 - Pierwsze wrazenia i opinie uzytkownikow

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Swoją drogą czy działa na niej multitasking?

Awatar Canti

Telefon
    Lumia 720/710
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    6
    Z multitaskingiem jest tak samo jak w calym WP8. Niektore aplikacje perfekcyjnie dzialaja w tle inne sa zamrazane i pozniej mozesz kontynuowac od momentu w ktorym przerwales.

Telefon
    ativ s
    ROM
    8.0.10211.204
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam wszystkich na forum, jestem nowy, ale ta Lumie 720 mam od 6 maja.

Cóż by tu o niej powiedzieć, brak javy oraz wyszukiwarki google-zamiast tego jest Bing

Brak wyboru ręcznego blokowania ekranu/klawiatury-bez zwłoki czasowej (ekran blokady) do wyboru mamy 30sek./1/3/5minut

Brak wyboru pracy sieci w sieci komórkowej (największa prędkość połączenia) jest do wyboru tylko 2G i 3G przez co jak mamy słaby sygnał 3G to zrzuca Nas do 2G, a powinien być wybór pomiędzy 2G/UMTS/tryb podwójny, oraz jak by się dało tryb pracy pasm między UMTS 900/2100, ale to nie koniecznie.

Co do słuchawek to warto sobie dokupić gumki i podkleić je super glue zaklejając 2 zew. dziurki na nich i wtedy nie wypadają z uszu.
    Brakuje też przycisku odbierania połączeń w słuchawkach.

Brakuje tez dawania nazw na pulpicie pod ikonami, oraz nie działa dużo programów jak na normalnym windows 8

W opcji znajdź mój telefon brak zabezpieczenia jej poprzez uruchamianie za pomocą PIN, jest tylko ukrywany status włączenia jako wyłączony, ale jak ktoś znajdzie/ukradnie nam ten telefon i tam wejdzie, to sobie to sam wyłączy.

Powinno być dodane jakieś zabezpieczenie telefonu kodami jak na starym symbianie.

Radia internetowe to lipa (polskastacja/open.fm) lepiej sobie zainstalować tunein

Powinna byc opcja aktualizuj wszystkie aplikacje i programy, by nie zaśmiecać sobie pamięci starymi wersjami.

Co do baterii to troszkę słabo, niby miała trzymac na 3G 13godzin rozmów, ale to nierealne.

Podczas słuchania radia internetowego, emaile i nic więcej ledwo wytrzymuje jeden dzień, w trybie 2G dłużej troszkę, ale rewelacji nie ma.

Nie da się mieć ładowanej baterii na wyłączonym telefonie, a gdy nam padnie bateria to przez ok 10 minut nie da się włączyć telefonu, bo po prostu on się sam włączy jak się troszkę podładuje bateria.

Ogólnie telefon fajny do poprawek z systemem i warto do niego kupić gumowa obudowę ochronną, gdzie nie da się wyjmować karty micro sim.
    Jest to telefon jednak za duży troszkę, bo ciężko się go trzyma w jednej ręce i wszystko nim robi.

Aparat robi rewelacyjne zdjęcia i nie mam mu nic do zarzucenia.

Telefon posiada jakieś tam Dolby coś ale bez tego też gra lepiej bez echa.

Ogólnie jest ok po za tymi opisanymi rzeczami i najbardziej to brakuje mu google chrome wraz z adblockiem, możliwością dodawania zakładek i antywirusem.

Niedługo mam nadzieje po odtwarzając na nim jakieś filmy i zobaczymy jak się spisze.

Telefon
    Nokia E52 & L720
    ROM
    091.003
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Z tym wyborem typu sieci czepiasz się na siłę. Jest wyraźnie opisane iż "Największa prędkość połączenia" a tam do wyboru 2G i 3G, czyli tryb 2G i Tryb podwójny.

Blokowanie ekranu - jeden raz nacisnąć przycisk "włączenia/wyłączenia"

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    25
    Cytat Zamieszczone przez pogodabartlomiej Zobacz posta
    Brak wyboru ręcznego blokowania ekranu/klawiatury-bez zwłoki czasowej (ekran blokady) do wyboru mamy 30sek./1/3/5minut

6. Piwa wojtekd18 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Radia internetowe to lipa (polskastacja/open.fm) lepiej sobie zainstalować tunein
    A jak oceniasz Nokia Muzyka, Spotify oraz Deezer?

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ale dowaliłeś recenzję.

Witam wszystkich na forum, jestem nowy, ale ta Lumie 720 mam od 6 maja.

Cóż by tu o niej powiedzieć, brak javy oraz wyszukiwarki google-zamiast tego jest Bing
    A co ma telefon do tego że w systemie nie można ustawić google, tylko bing?

Ty serio nie wpadłeś na pomysł naciśnięcia przycisku blokady klawiatury? Od przynajmniej 10 lat się tak blokuje klawiaturę..

Brak wyboru pracy sieci w sieci komórkowej (największa prędkość połączenia) jest do wyboru tylko 2G i 3G przez co jak mamy słaby sygnał 3G to zrzuca Nas do 2G, a powinien być wybór pomiędzy 2G/UMTS/tryb podwójny, oraz jak by się dało tryb pracy pasm między UMTS 900/2100, ale to nie koniecznie.
    Brak wyboru, a potem podajesz co jest do wyboru.. rozdwojenie jaźni? Poza tym telefon sam sobie zmienia czy ma być 2G 3G HSDPA czy HSDPA+

Co do słuchawek to warto sobie dokupić gumki i podkleić je super glue zaklejając 2 zew. dziurki na nich i wtedy nie wypadają z uszu.
    TOBIE wypadają z uszu, mnie na przykład nie. Chociaż i tak nie warto ich z pudełka wyjmować bo grają beznadziejnie.
    Poza tym, zaklejając te "dziurki" psujesz słuchawki, jak byś nie wiedział, to powietrze musi się dostawać do membrany, a ty blokujesz ten przepływ powietrza, długo nie pociągną.
    Brakuje też przycisku odbierania połączeń w słuchawkach.
    Gościu, na słuchawkach masz jeden guzik. Wystarczy go nacisnąć i odbierasz połączenie. -.-

Brakuje tez dawania nazw na pulpicie pod ikonami, oraz nie działa dużo programów jak na normalnym windows 8
    Jak ci może działać coś z Windowsa, na systemie na telefony komórkowe? Przecież to są dwa różne systemy.

W opcji znajdź mój telefon brak zabezpieczenia jej poprzez uruchamianie za pomocą PIN, jest tylko ukrywany status włączenia jako wyłączony, ale jak ktoś znajdzie/ukradnie nam ten telefon i tam wejdzie, to sobie to sam wyłączy.
    No niestety, szału z tą opcją nie ma.. wątpię żeby komuś pomogła, chociaż złodziej może się nie znać i wtedy jest szansa na znalezienie.

Powinno być dodane jakieś zabezpieczenie telefonu kodami jak na starym symbianie.
    Masz na myśli wpisywanie kodu przy blokadzie klawiatury? Jest taka opcja, wystarczy włączyć w ustawieniach.

Na pewno słuchałeś radia z aplikacji "Nokia Muzyka" ? Tam jest tyle stacji że nie da się powiedzieć że to lipa. Jest wszystko dla wszystkich.

Powinna byc opcja aktualizuj wszystkie aplikacje i programy, by nie zaśmiecać sobie pamięci starymi wersjami.
    Kolejny bez sensu podpunkt. Aktualizujesz pojedynczo masz w pamięci te stare wersje, aktualizujesz wszystkie na raz i też masz te stare wersje, bo przecież wszystko aktualizuje się tak samo.

Co do baterii to troszkę słabo, niby miała trzymac na 3G 13godzin rozmów, ale to nierealne.
    Po twoich poprzednich podpunktach wolę spytać.. formowałeś baterię?

Podczas słuchania radia internetowego, emaile i nic więcej ledwo wytrzymuje jeden dzień, w trybie 2G dłużej troszkę, ale rewelacji nie ma.
    jak wytrzymuje jeden dzień to jest w miarę, gorzej jak by ci nie dawała rady do wieczora.

Nie da się mieć ładowanej baterii na wyłączonym telefonie, a gdy nam padnie bateria to przez ok 10 minut nie da się włączyć telefonu, bo po prostu on się sam włączy jak się troszkę podładuje bateria.
    Telefon automatycznie się włącza po podłączeniu do ładowarki. A jak nam padnie bateria to logicznym jest że telefon się nie uruchomi na pustym akumulatorze, musi bateria się podładować i dopiero wtedy on się włącza....

Ogólnie telefon fajny do poprawek z systemem
    Jakich poprawek? Masz na myśli te punkty wyżej? To jedynie ty musisz się bardziej z telefonem zaznajomić bo wszystko jest..

Telefon posiada jakieś tam Dolby coś ale bez tego też gra lepiej bez echa.
    Ciężko przy pisaniu posta wejść szybko w ustawienia i spojrzeć co posiada telefon, zamiast pisać "Dolby coś" ... chodzi o funkcję "Słuchawki Dolby" i to jest chyba tylko do odpowiednich słuchawek, proponuję nie włączać.

Ogólnie jest ok po za tymi opisanymi rzeczami i najbardziej to brakuje mu google chrome wraz z adblockiem, możliwością dodawania zakładek i antywirusem.
    IE jest jedyną przeglądarką na WP bo Microsoft sobie tak zażyczył. I wątpię żeby to się zmieniło, antyvirus ci nie potrzebny, a zakłądki przecież są...

9. Piwa wojtekd18 postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Obeebok

Telefon
    HTC Mozart
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    17
    Cytat Zamieszczone przez Arkhan Zobacz posta
    jak wytrzymuje jeden dzień to jest w miarę, gorzej jak by ci nie dawała rady do wieczora.
    No nie wiem. Wcześniej ludzie pisali, że nawet 5 dni im trzyma przy małym użytkowaniu. Skoro telefon jest nowy, to pewnie jest męczony, więc dlatego taki słaby wynik.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    On napisał że ma włączoną pocztę, czyli cały czas jest podłączony do internetu, te 5 dni to chyba jest bez poczty I to że powinna wytrzymywać do dnia następnego odnosiło się do ogółu telefonów, teraz większość ma słabe baterie (kolejny sposób kontrolowania mas, dać im słabe baterie żeby musieli częściej siedzieć pod gniazdkiem) i jak wytrzymuje jeden dzień to jest ok do normalnego użytku.

Telefon
    Nokia E52 & L720
    ROM
    091.003
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Aktualnie męczę L720 przy nie przebajerowanym korzystaniu. Za kilka dni będę pisał moją reckę, natomiast aktualnie telefon "żyje" bez ładowarki od 29h i jeszcze 69% zostało "mocy"

Telefon
    Xperia
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Ty serio nie wpadłeś na pomysł naciśnięcia przycisku blokady klawiatury? Od przynajmniej 10 lat się tak blokuje klawiaturę..
    Fajnie hejtujecie jedyną osobę, która napisała tutaj sensowną recenzję o tym telefonie. To że ekran blokuje się jedynie po 30/60/180/300 sekundach pokazuje jak błahe sprawy sprawiają trudność temu systemowi. Androida możesz ustawić tak jak chcesz, domyślnie jest też szerszy zakres (od 15 sekund bodajże), co daje więcej możliwości. Do tego na Andka można wgrać sobie widget i blokować ekran za dotknięciem ekranu i ja tak właśnie robię. Mogę więc albo dać 15 sekund gaszenia, albo dotknąć widżet, albo nacisnąć przycisk wł/wył. A Ty? A Ty wyboru nie masz, musisz naciskać przycisk, no chyba że wyborem jest czekanie pół minuty.

I to jest piękna różnica między systemem, w którym to ja ustawiam coś pod siebie, a tym gdzie jakaś mądra głowa z MS ustawia coś za mnie i robi to w sposób mało umiejętny.

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    25
    Cytat Zamieszczone przez Fiant Zobacz posta
    I to jest piękna różnica między systemem, w którym to ja ustawiam coś pod siebie, a tym gdzie jakaś mądra głowa z MS ustawia coś za mnie i robi to w sposób mało umiejętny.
    I między innymi dlatego Windows Phone działa bez spowolnień na 2 rdzeniach a Android miewa problemy na 8 (potwierdzone dzisiaj organoleptycznie w MediaMarkt na super-duper Galaxy S4 i żeby nie było że to mój wymysł to powiem że to samo stwierdził znajomy który posiada starą Nokię E72).

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Fajnie hejtujecie jedyną osobę, która napisała tutaj sensowną recenzję o tym telefonie. To że ekran blokuje się jedynie po 30/60/180/300 sekundach pokazuje jak błahe sprawy sprawiają trudność temu systemowi. Androida możesz ustawić tak jak chcesz, domyślnie jest też szerszy zakres (od 15 sekund bodajże), co daje więcej możliwości. Do tego na Andka można wgrać sobie widget i blokować ekran za dotknięciem ekranu i ja tak właśnie robię. Mogę więc albo dać 15 sekund gaszenia, albo dotknąć widżet, albo nacisnąć przycisk wł/wył. A Ty? A Ty wyboru nie masz, musisz naciskać przycisk, no chyba że wyborem jest czekanie pół minuty.
    A ja wybrałem WP w którym nie mam setek tysięcy ustawień i możliwości, a za to mam system maksymalnie zoptymalizowany. Dla mnie to jest ważniejsze, a ustawienia są wystarczające, ale nie denerwujące setkami wyborów.

prV opisał ten fragment, a ja dodam że albo masz ustawianie dosłownie wszystkiego pod siebie, albo masz szybki i niezawodny system ( który swoją drogą jest ładny i ma tych ustawień odpowiednio dużo.)

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Srututut. Mniejszy wybór, a brak wyboru to jednak lekka różnica. Poza tym, kolejna aktualizacja przyniesie wybudzenia przez tapnięcie ekranu Lumii - a coś takiego daje Ci twój dildroid?:d
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Xperia
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Cytat Zamieszczone przez prV Zobacz posta
    I między innymi dlatego Windows Phone działa bez spowolnień na 2 rdzeniach a Android miewa problemy na 8 (potwierdzone dzisiaj organoleptycznie w MediaMarkt na super-duper Galaxy S4 i żeby nie było że to mój wymysł to powiem że to samo stwierdził znajomy który posiada starą Nokię E72).
    Super-duper nazywano kiedyś także dwurdzeniowe Androidy, kiedy WP miało modele jednordzeniowe. Wtedy też wielu pisało, że producenci Androida są głupi dając 2 rdzenie. Jak się szybko okazało, Lumie szybciutko poszły w ten trend, a nowy system WP8 jest tak zoptymalizowany, że "stare" (półroczne) modele go nie udźwignęły. Jak więc widzisz, jest to miecz obusieczny.

Żeby nie było - dla mnie 8 rdzeni to przesada, bardziej prestiż i jaranie się cyferkami niż realna zmiana jakościowa.

A ja wybrałem WP w którym nie mam setek tysięcy ustawień i możliwości, a za to mam system maksymalnie zoptymalizowany. Dla mnie to jest ważniejsze, a ustawienia są wystarczające, ale nie denerwujące setkami wyborów.
    Ten system jest tak zoptymalizowany, że Lumie trzymają tak samo na baterii co Androidy. Ot i optymalizacja. Zoptymalizowany to może być iOS, albo Symbian, bo one potrafią trzymać bardzo długo na baterii. Tak więc między bajki włóżmy te opowieści, bo chyba wszyscy doskonale wiemy, że liczyliśmy na więcej. A to, że Android jest elastyczniejszy to jego zaleta i tym się wybija ponad WP. Swój mit o optymalizacji WP zawdzięcza animacjom, które rzeczywiście ładnie wyglądają. Ale dopóki nie zbliżą się zużyciem baterii do iOS czy Symbiana, to w życiu nie powiem że mają zoptymalizowany system.

Cytat Zamieszczone przez antyhaker Zobacz posta
    Srututut. Mniejszy wybór, a brak wyboru to jednak lekka różnica. Poza tym, kolejna aktualizacja przyniesie wybudzenia przez tapnięcie ekranu Lumii - a coś takiego daje Ci twój dildroid?:d
    Nie wiem co wybudzanie telefonu ma do wygaszania ekranu, o którym mówimy, ale jeśli już to może pogadamy o tej funkcji jak już będzie. Bo o tym co będzie w przyszłości to możemy pisać i pisać, równie dobrze taka funkcja może być w Androidzie, albo może okazać się że ta funkcja będzie zabójcza dla baterii. Jak na razie tę funkcję ma BB, a Android i WP mogą tylko obejść się smakiem. Dzisiaj stan rzeczy jest taki, że Android daje Ci wybór jak wygasić ekran, a WP nie daje. I nie daje nie dlatego, że to coś skomplikowanego, tylko że jakiś geniusz nie wpadł na pomysł by dać elastyczniejsze ustawienia i to jest w tym najgorsze.

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)