Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 52

Wątek: LTE (4G) w Lumii 920

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    shewa, porównujesz prędkość technologiczną do oferowanej przez operatora. Na HSPA+ DC masz do 42 Mb/s, a na LTE do 100 Mb/s. Play technologicznie na tym co ma (10 MHz) może mieć do 75 Mb/s w LTE, a w HSPA+ DC w praktyce do 42 Mb/s (nawet więcej od strony częstotliwości, ale licencji na taki sprzęt nie mają wykupionej).
    Oferta jest taka, że maksymalna prędkość w Play w danej ofercie jest ustawiona na 15 Mb/s. Jeśli warunki HSPA+ pozwalają na to to osiągniesz również tutaj te 15 Mb/s.

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    W ofertach internetowych limit to 30 Mbps.

Cytat Zamieszczone przez shewa Zobacz posta
    Po powrocie do domu postanowiłem wyszukać aktualizacje raz jeszcze ... i ku mojemu zdziwieniu jakaś została znaleziona (korzystałem do tej pory z androida i nie moge uwierzyć, że gdy moja nokia znalazła nowe oprogramowanie to nie informuje mnie jakie - tylko, że jest).
    Zdesperowany oczywiście w ciemno zrobiłem już drugą aktualizację i ku mojemu zdziwieniu poskutkowało. W opcjach pojawiła się możliwość wyboru 4G.

P.S. Pierwsza lepsza aplikacja do sprawdzania prędkości internetu pokazała mi 7 M/b. Na smartfonach w Play podobno według opisu który znalazłem maksymalna prędkość to 15 M/b. Największym absurdem w tej sytuacji jest to, że telefon w technologi 3 G - HSDPA może odebrać 42M/b ... 100 lat za murzynami jak zawsze
    Zapewne masz stary plan taryfowy z limitem ustawionym na 7 Mbps.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Adam53, zależy jaka oferta. W ofercie prepaid to max 15 Mb/s. W ofercie na abonament (internetowej) 5, 10, 15 i 30 Mb/s. W ofertach głosowych do 15 Mb/s.

Telefon
    S3 & Lumia 925
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    ktoś wie jak wygląda sprawa z LTE w Playu na kartę?

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Jest., również w Red Bull Mobile na karte.

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dziwna sprawa. Wczoraj u kumpla na L920 z abo biznesowym zauważyliśmy że łapie 4G w Krakowie. U mnie też na L920 jest max H+. Obydwa telefony mają wgrany Black, obydwa są z Orange tylko że ja mam abo Smart Plan 69. Kartę SIM mam w miarę nową (chyba) bo mam ją od kilku miesięcy dopiero. Abonentem tej sieci też jestem od kilku miesięcy.
    Myślicie że trzeba gdzieś zgłaszać uruchomienie dostępu do LTE na danym numerze?

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Kartę, którą masz to ta z możliwością płatności NFC? Kolega jaką ma? Ogólnie abonamenty głosowe z taryfami Smart Plan Multi powinny mieć dostęp do LTE. Próbowałeś ręcznie wyszukać sieć?

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Tak, kartę mam z płatnościami NFC. Co do LTE to sprawa już wyjaśniona. Na moim koncie nie było włączonego dostępu do LTE. Po włączeniu dostępu na koncie (przez doradcę) i restarcie telefonu na telefonie pojawiło się magiczne 4G i teraz DL i UL mam w okolicach 11-15mbps

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Resecie masz na myśli wyłączeniu i włączeniu telefonu? Nie resecie do ustawień fabrycznych?

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Nie resecie tylko restarcie Restart telefonu czyli wyłączenie i włączenie . Ale najpierw trzeba zadzwonić na infolinie żeby włączyli dostęp do LTE na twoim numerze (chyba że masz już włączone).

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    OK. Dzięki.

Telefon
    Lumia 920
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam L920, mam Black, mam Orange, mam 4G i mam problem
    Wydaje mi się ze odkąd uruchomiłem 4G to coraz częściej ludzie nie mogą się do mnie dodzwonić - tak jak bym był poza zasięgiem ale nie ma żadnego komunikatu, jest cisza w słuchawce a u mnie nie ma żadnego powiadomienia. Jak ja wykonam jakieś połączenie to wszystko wraca do normy ale nie wiadomo na jak długo.

Zgaduje że jest to związane z 4G - bo ta przypadłość zaczęła się w momencie gdy go sobie uruchomiłem. Ktoś ma coś podobnego?

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Wydaje mi sie że jest to kwestia zasięgu, niski poziom wiec smartfon wariuje

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Sieć może mieć problem z przełączaniem 2G/3G <> 4G. Na 4G nie da się prowadzić rozmów telefonicznych. Telefon powinien zostać "zrzucony" do 2G/3G przy próbie połączenia do ciebie i tak się dzieje jak ty dzwonisz.

Proponuję złożyć reklamację do Orange na powyższą okoliczność. Może coś poprawią.

Niestety nie wiem jak u mnie to jest bo jeszcze nie byłem w zasięgu LTE.

Telefon
    Nokia Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez PathfinderPL Zobacz posta
    Sieć może mieć problem z przełączaniem 2G/3G <> 4G. Na 4G nie da się prowadzić rozmów telefonicznych. Telefon powinien zostać "zrzucony" do 2G/3G przy próbie połączenia do ciebie i tak się dzieje jak ty dzwonisz.

Proponuję złożyć reklamację do Orange na powyższą okoliczność. Może coś poprawią.

Niestety nie wiem jak u mnie to jest bo jeszcze nie byłem w zasięgu LTE.
    Kolego, nie masz racji, LTE jest obecnie wraz z obsługą połączeń głosowych (VoLTE), problem jest pewnie w zasięgu, w Krakowie jest z nim nieźle poza budynkami w budynkach... cieniutko, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów