Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: LTE (4G) w Lumii 920

Awatar rb_zg

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    Zawsze aktualne
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    13

LTE (4G) w Lumii 920

Witam,

Nie wiem czy wiecie, ale Wasze Lumie 920 z innych dystrybucji niż Polkomtel przestały obsługiwać szybką transmisję danych 4G (LTE).

Źródło: http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/.../specyfikacje/

Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

2. Piwa Adam53 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Nokia Lumia 730
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wiecie, wiecie.Wystarczy wgrać inny soft np.1232.5962.1314.0005, i 4G już tam jest.

Awatar rb_zg

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    Zawsze aktualne
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    13
    Tyle że Nokia Poland sprzedaje te telefony z obsługą LTE (chociaż aktualnie wycofali obsługę 4G z parametrów technicznych telefonu).
    Trochę dziecinada ze strony producenta.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

5. Piwa Adam53 postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    No to mają problem, bo to jest podstawa do zwrotu telefony do sklepu i żądania zapłaconych pieniędzy z tytułu niezgodności towaru.

A sklepy będą miały roszczenia do Nokii.

Telefon
    Lumia 920 White
    ROM
    Amber FR
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A to ciekawostka, bo mam kupionąz brandem w plusie ale soft mam już teraz wrzucony FR i ... wymieniłem kartę w plusie ( telefon na kartę ) bo poprzednia ze stycznia pomimo że była LTE to nie działala.
    Uaktywniłem usługę ( darmo w plusie na kartę ) i śmiga aż miło... może 100Mb nie uzyskuje, ale na obrzeżach łodzi 72,8/28,6 to niezły wynik co ?
    Jeżeli tylko w ustawieniach macie 4G to musi działać, kwestia karty USIM i niczego więcej !
    Sprawdzaliśmy na sofcie TMobile u kumpla i po wymianie karty śmiga tak samo.
    Pozdrawiam

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Ponoć teraz już działa, bo aktualizacja GDR2 Amber przywróciła LTE.
    Ostatnio edytowane przez Adam53 ; 06-11-2013 o 02:05

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Nurtuje mnie sprawa z LTE w 920.
    Jak wygląda obecnie sytuacja przy zakupie 920 w Orange z brandem właśnie Orange? Czy najnowsze aktualizacje systemu odblokowują LTE?

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mnie w sumie to pytanie też nurtuje, ale patrząc na ilość postów i to już. z 2012 wydaje mi się,że nic się nie zmieni w Orange. Plus rozdaje darmowe kupony obniżające właśnie koszty lte, może warto sprawdzić.

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    michcior, jest nadzieja, że coś się zmieni jak LTE Orange odpali, a z tego co na blogu rzecznika Orange pracownicy z ORange napisali dla usług głosowych LTE zostanie udostępnione w 2014 r.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wczoraj wybrałem ten telefon w abonamencie Play.
    Wykonałem aktualizację oprogramowania zgodnie z instrukcjami 'konfiguracji sieci 4G LTE' zamieszczonej na stronie Play.
    Niestety telefon wyszukuje sieci tylko w technologi 2 i 3 G.

Nigdzie w telefonie nie ma możliwości nawet ręcznego ustawienia 4G żeby zobaczyć czy telefon może złapać zasięg.

Aktualnie posiadam wersję systemu operacyjnego: 8.0.10328.78
    wersja op. układowego: 3047.0000.1326.2002

Na stronie operatora jest informacja, że telefon obsługuje 4G. Przed kupnem telefonu czytałem, że w Warszawie nadajniki 4G w Playu będą włączone od listopada.
    Czy ma ktoś pomysł jak mógłbym odebrać sieć 4G?
    Jeśli nie ma takiej możliwości to czy jest to powód do rozwiązania umowy z operatorem? W mojej umowie otrzymuje darmowy przepływ danych w 4G do konca 2014 a wogóle takiego nie moge odebrać jak na razie.

Telefon
    Lumia 1520
    Piwa (Postawione)
    60
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Kartę sim masz dobrą?

To jest ewidentna niezgodność towaru z umową.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez Adam53 Zobacz posta
    Kartę sim masz dobrą?

To jest ewidentna niezgodność towaru z umową.
    W tym temacie nie jestem doinformowany. Czy muszę mieć jakaś specjalną kartę sim ?
    Przedłużając umowę pani w punkcie chciała mi wyrobić duplikat (ale dlatego, że w tym modelu nie ma obsługi kart SIM tylko microSIM - bodajże). Nie skorzystałem z tej opcji tylko na stoisku obok poprosiłem o wycięcie mojej SIMki do takich rozmiarów (nie pytajcie dlaczego bo historia nie jest tego warta ).
    Kartę SIM posiadam ok4-6 lat. Większość osób które pytałem czy może być to powód wspominali 'jeśli karta nie jest z przed `99 to nie ma to znaczenia'. Jeśli się mylili to proszę o dokształcenie mnie w temacie

Telefon
    Lumia 920
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    20
    Najpewniej karta SIM nie aktywnej usługi LTE, albo nie jest to USIM. Proponuję wymienić kartę na nową. Wymiana jest bezpłatna i od ręki.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez PathfinderPL Zobacz posta
    Najpewniej karta SIM nie aktywnej usługi LTE, albo nie jest to USIM. Proponuję wymienić kartę na nową. Wymiana jest bezpłatna i od ręki.
    Po powrocie do domu postanowiłem wyszukać aktualizacje raz jeszcze ... i ku mojemu zdziwieniu jakaś została znaleziona (korzystałem do tej pory z androida i nie moge uwierzyć, że gdy moja nokia znalazła nowe oprogramowanie to nie informuje mnie jakie - tylko, że jest).
    Zdesperowany oczywiście w ciemno zrobiłem już drugą aktualizację i ku mojemu zdziwieniu poskutkowało. W opcjach pojawiła się możliwość wyboru 4G.

P.S. Pierwsza lepsza aplikacja do sprawdzania prędkości internetu pokazała mi 7 M/b. Na smartfonach w Play podobno według opisu który znalazłem maksymalna prędkość to 15 M/b. Największym absurdem w tej sytuacji jest to, że telefon w technologi 3 G - HSDPA może odebrać 42M/b ... 100 lat za murzynami jak zawsze

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Temat prędkości transferu LTE był już omawiany. Niestety, to sieć nakłada ograniczenia.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów