Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 56

Wątek: "Wypalanie się" ekranu

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

"Wypalanie się" ekranu

Bawiłem się dzisiaj L820 w salonie T-Mobile i zauważyłem problem, który nie przypuszczałem, że może występować. Chodzi o to, że na ekranie zostały wypalone, jakby odciśnięte ikonki z menu startowego. Jest to taka poświata tych ikonek, jakby cień albo znak wodny. Wynika to z tego, że telefon wyświetlał przez długi okres czasu ciągle to samo, co jest zrozumiałe w przypadku telefonu odpalonego na wystawie w salonie. W telewizorach występuje identyczne zjawisko, po Amoledach się tego nie spodziewałem. Jednak pytanie moje brzmi: czy Wam też się już coś takiego przytrafiło w przypadku tej Nokii? Jak liczyłem szacunkowo biorąc pod uwagę datę premiery, dostępności w T-Mobile to ten telefon mógł tam tak leżeć max 1000 godzin i już taki niepożądany efekt wystąpił (dla porównania w plazmach występuje on po kilkudziesięciu tysiącach godzin). Obawiam się, żeby po 2 latach użytkowania użytkownicy nie zaczęli masowo zgłaszać takich problemów...

Telefon
    Google Nexus <3
    ROM
    4.3
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    37
    Jak to "po Amoledach się tego nie spodziewałem"? Przecież to tylko amoledy cierpią na to zjawisko i nie jest to tylko przypadłość Nokii. Jednak spokojnie, podczas normalnego użytkowania smartphone'a prędzej sprzedasz telefon, aniżeli wypalisz ekran.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Jak Toss napisał, tylko i wyłącznie amoledy mają te problemy i nie tylko Nokia, ale wszystkie amoledy I żeby takie coś się pojawiło telefon musiałby przez wiele dni wyświetlać jedną rzecz.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez Toss Zobacz posta
    Jak to "po Amoledach się tego nie spodziewałem"? Przecież to tylko amoledy cierpią na to zjawisko i nie jest to tylko przypadłość Nokii. Jednak spokojnie, podczas normalnego użytkowania smartphone'a prędzej sprzedasz telefon, aniżeli wypalisz ekran.
    No chyba jednak nie, przeczytaj mój wątek już 4 raz telefon w serwisie. Używam telefonu raz - dwa razy w miesiącu jako nawigacji przez około 4-5 godzin w trasie i za każdym razem na wyświetlaczu zostają resztki nawigacji. W tym tygodniu bede odbieral telefon z 4 reklamacji.
    Zobaczymy co z tym zrobią. Niestety bede tak robił do skutku
    W lumii 800 nie ma tego problemu...

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Widziałem któregoś razu Lumię 800 w salonie Play - egzemplarz wystawowy. Wypalenie wyświetlacza było wręcz szokujące.

Telefon
    Google Nexus <3
    ROM
    4.3
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    37
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz234 Zobacz posta
    No chyba jednak nie, przeczytaj mój wątek już 4 raz telefon w serwisie. Używam telefonu raz - dwa razy w miesiącu jako nawigacji przez około 4-5 godzin w trasie i za każdym razem na wyświetlaczu zostają resztki nawigacji. W tym tygodniu bede odbieral telefon z 4 reklamacji.
    Zobaczymy co z tym zrobią. Niestety bede tak robił do skutku
    W lumii 800 nie ma tego problemu...
    Wiesz, 4-5h ciągłej nawigacji nie możesz podłączyć po "normalne użytkowanie smartphone'a". Co prawda nie bronię Nokii, ale widziałeś kiedyś jakąkolwiek dedykowaną nawigację z amoledem? Ja używam navi góra 2-2.5h i na szczęście nie mam tego problemu - pamiętaj jednak, że navi+ładowarka mocno obciąża telefon. I tak jestem zadowolony, ponieważ po godzinie nawigacji można normalnie używać smarta.. każdy android, którego używałem wcześniej tak się rozgrzewał, że były problemy z dotykiem dopóki nie ostygł.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Koledze po kilku godzinach nawigacji Samsung Galaxy S III mini się wyłączył. Okazało się że bateria się rozlała. Dobrze że mu nie wybuchła.. ale tak na przyszłość radzę uważać i od czasu do czasu kontrolnie dotykać telefonu w różnych miejscach żeby sprawdzić czy coś mu się nie smaży.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Wiesz, 4-5h ciągłej nawigacji nie możesz podłączyć po "normalne użytkowanie smartphone'a".
    Tutaj się nie zgodzę. 2 lata temu posiadając jeszcze SGSa jechałem znad morza w góry, ok. 11 godzin. Nawigacja była ciągle włączona, telefon podpiąty pod ładowarkę. Owszem, był gorący, ale wszystko działało i na ekranie nie było żadnych śladów. A tam również był AMOLED.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    mcmc w SGS jest matryca Pentile Matrix, a to też może mieć wpływ.

Telefon
    Google Nexus <3
    ROM
    4.3
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    37
    Cytat Zamieszczone przez mcmc Zobacz posta
    Tutaj się nie zgodzę. 2 lata temu posiadając jeszcze SGSa jechałem znad morza w góry, ok. 11 godzin. Nawigacja była ciągle włączona, telefon podpiąty pod ładowarkę. Owszem, był gorący, ale wszystko działało i na ekranie nie było żadnych śladów. A tam również był AMOLED.
    Hmmm.. mam jeszcze 22 miesiące na przetestowanie czy każdą L820 rzeczywiście dopada ten problem, czy tylko @Lukasz234 to pechowiec straszny.
    Chociaż pamiętam, że gdy używałem dawno dawno temu N1 (Nexus One) jako navi przez kilka godzin, to po za strasznym rozgrzaniem się (również problemy z dotykiem) wszystko było w porządku, a on miał przecież również zwykłego AMOLEDa.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wiesz, 4-5h ciągłej nawigacji nie możesz podłączyć po "normalne użytkowanie smartphone'a". Co prawda nie bronię Nokii, ale widziałeś kiedyś jakąkolwiek dedykowaną nawigację z amoledem? Ja używam navi góra 2-2.5h i na szczęście nie mam tego problemu - pamiętaj jednak, że navi+ładowarka mocno obciąża telefon. I tak jestem zadowolony, ponieważ po godzinie nawigacji można normalnie używać smarta.. każdy android, którego używałem wcześniej tak się rozgrzewał, że były problemy z dotykiem dopóki nie ostygł.
    Nie ma co bronić Nokii, której sam jestem wielbicielem. Ale w tym przypadku porażka. Nokia pokazuje w reklamach i zaleca używanie nawigacji - nigdzie nie mówi, używaj nawigacji przez 2 godziny... .
    Bo po co są mapy całego świata żeby pokonywać 120 km?
    Co więcej w słabszych modelach nokia każe sobie za ten produkt płacić, a więc musi pełnić rolę pełnowartościowej nawigacji. W N97 nie miałem tego problemu, więcej! w 5800 nie było tego problemu, w L800 nie mam tego problemu, a w 820 jest ogromny. Moja Lumia powinna wrócić do piątku z gwarancji. Zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz234 ; 31-07-2013 o 19:48

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Lukasz, N97 i 5800 nie mają Amoleda. A l800 miała Pentile. To całe wytłumaczenie twojego "problemu". Taka jest natura amoledów i nic na to nie poradzisz.

Pochodzenie "problemu" było zbędne. mcmc

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez Arkhan Zobacz posta
    Lukasz, N97 i 5800 nie mają Amoleda. A l800 miała Pentile. To całe wytłumaczenie twojego "problemu". Taka jest natura amoledów i nic na to nie poradzisz.

Pochodzenie "problemu" było zbędne. mcmc
    Ok, ja to rozumiem. Tylko mnie jako klienta nie interesuje to czy coś się psuje bo dany "trybik" urządzenia jest wadliwy ale ten typ tak ma. Nikt nie reklamuje produktu: słuchajcie to jest amoled jak bedziecie korzystać z nawigacji to wypalicie wyświetlacz - bo ten typ tak ma. To już nokia musi rozwiązać, ponieważ ja kupiłem tak drogi telefon z pełną nawigacją w celu zastąpienia zwykłej nawigacji i na decyzję zakupował miał wpływ reklamy smarfona jako nawigacji. W przeciwnym razie będę towar reklamował jako niezgodny z umową.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    [wyedytowano]

Apeluję o więcej kultury przy wypowiedzi. Kolejny raz prowokujesz innych forumowiczów. Jeszcze jedna taka "akcja" a na jakiś czas odpoczniesz od forum skoro ostrzeżenia nie skutkują! mcmc

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Czy wypalanie się ekranu podchodzi pod gwarancję?

Uraczyły mnie swoją obecnością ikonki janosika, tak z 6 tras po 4-5h, i uzytkowanie rano w drodze do pracy 20min.

Bardzo, ale to bardzo mnie to razi

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)