Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Moja przygoda z Ative S

Telefon
    LG E900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Moja przygoda z Ative S

Wczoraj, kilka minut po 16, bedąc 250km od domu dostałem wiadomość o doręczeniu Ativa S. Upragniony WP8 w końcu mój!

Pierwsze wrażenia

Telefon po wyjęciu z kartonika robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, solidność i biznesowy styl od razu przykuwają wzrok. Niestety, czar szybko prysł, cały telefon to typowy dla Samsunga plastik. Mimo tego, że nie można się doczepić do jakości(nic nie trzeszczy, obudowa jest dobrze spasowana) o pomstę do nieba woła, imitująca szczotkowane aluminium, tylna klapka, zasłaniająca baterię. Po za telefonem w zestawie otrzymujemy kiepskiej jakości słuchawki i ładowarkę-przeciętnie, wręcz słabo(optimus 7 od LG niby zawierał w zestawie to samo, ale tam już samo opakowanie, kartonik, dawały uczucie posiadania telefonu z wyższej półki, tutaj całość wygląda śmiesznie tanio, a tanio przecież nie jest)

Ativ S
    Telefon, mimo wszechogarniającego plastiku, sprawia dobre wrażenie. Na górnej krawędzi znajdziemy gniazdo słuchawkowe, na prawej przycisk blokady/włączania/wyłączania telefonu, a także dwustopniowy spust aparatu. Po lewej stronie umieszczono klawisze głośności. Gniazdo ładowarki znajduje się na dolnej krawędzi - niestety nikt w Samsungu nie wpadł na to, że powinno być wyposażone w jakąś zasówkę, kurz i brud będą miały gdzie się zbierać. Z tyłu telefon ma 8MP aparat z lampą, a pod plastikową klapką schowana jest duża, wymienialna bateria(2300mAh), a także złącza microsim i microsd. Z przodu smartfon raczy nas dużym, 4,8" ekranem, czujnikami zbliżeniowymi, aparatem(1,2MP) do videorozmów i trzema przyciskami nawigacyjnymi- tutaj według mnie zaleta: fizyczn start, szkoda, że samsung zrezygnował z tego rozwiązania przy pozostałych dwóch klawiszach.

Pierwszy start

Niebieski ekran z logiem systemu, potem logo producenta i sieci- po około 40 sekundach telefon wystartował, szybka konfiguracja i potwór jest gotowy do działania. Dwurdzeniowy, 1,5GHz procesor i 1Gb ramu zapewniają płynną pracę telefonu, tutaj nic nie zmieniło się od czasów WP7, z drobnym wyjątkiem-jest jeszcze szybciej i jeszcze płynniej. Ekran to wizytówka tego modelu, a wysoka rozdzielczość, 4,8" i duże ppi sprawiają, że kafle wyglądają olśniewająco! Generalnie nie ma się do czego przyczepić, system i bebechy nie pozwalają na jakieś zgrzyty, wszystko działa tak jak powinno.

Przesiadka ze starego na nowe

Tutaj kilka informacji dla wszystkich, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości co do przesiadki z WP7 na WP8 i reinstalacji zakupionych wcześniej programów. Po zalogowaniu się na konto Microsoft, wszystkie zakupione aplikacje powiązane z kontem jeszcze za czasów WP7 bez problemu możemy instalować na WP8. I teraz wygląda to tak, że jeżeli chcemy zainstalować jakąś aplikację, która kiedyś kupiliśmy, szukamy jej w sklepie, a potem klikamy w "Kup". Bez obaw! System po chwili zweryfikuje historie naszych zakupów i w miejsce przycisku "kup" pojawi się "Zainstaluj". Co do samych aplikacji, po 7h testowania, żadna aplikacja nie odmówiła posłuszeństwa, wszystko co miałem na Optimusie hula na Ativie.

Bateria

Bateria po pierwszym ładowaniu wytrzymała 26h intensywnego użytkowania, więcej na jej temat napiszę za tydzień.

Słuchawki, głośnik

Od dawna wyznaję zasadę, że jak ktoś oczekuje niesamowitych wrażeń musi wyposażyć się w dobrą kartę dźwiękową, porządny amlituner, kolumny(nie mylić z dwudrożnymi kinami domowymi)/słuchawki, no i przede wszystkim w muzykę w jakimś dobrym formacie, najlepiej bezstratnym. Tutaj mamy zwykłego smartfona, z mp3, bez szału, ale też bez jakiejś tragedii. O ile słuchawki dostarczone z telefonem to totalny crap, to już na nokiowskich BH-111 podłączonych bezpośrednio do gniazda jest całkiem przyzwoicie. O ile mam jakieś wątpliwości do jakości tylnego, o tyle ten z przodu podczas rozmów spełnia swe funkcje -jest głośno, czysto i wyraźnie.

Podsumowanie

Chyba najbardziej niedoceniany telefon z WP8, miałem sporo obaw przed zakupem, ale na ten moment nie żałuję. Htc nie oferuje nic lepszego, Nokia uparła się i masowo produkuje kolorowe mydelniczki, a od samsung dostałem przynajmniej imitację szczotkowanego aluminium na klapce Pewnie niejeden teraz pomyśli o wsparciu nokii, moze i racja. Tyle ze prawie 2 lata wytrzymałem na optimusie bez zadnego wsparcia, here drive da sie kupic, cala reszta od nokii to dodatki bez ktorych da sie zyc

i jeszcze jedno, kupując na allegro przygotujcie się na niespodzianki. Telefony maja simlocki, choc w opisach jest ze nie ma. Warto wtedy skorzystac z simlock24.pl, dalem 60zl i wszystkie niezbedne kody mialem po 20 minutach. Odsyłanie telefonu do Zakopanego jakoś średnio mi się uśmiechało

Telefon
    Nokia 720
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jeżeli gość z Al.... oszukał Ciebie z ;simlockiem ; a nie chciałeś zwracać telefonu to potraktuj go odpowiednim komentarzem . Ostrzeżesz też innych potencjalnych kupców.

Awatar Razz

Telefon
    Ativ S
    ROM
    GDR2
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Od kogo kupiłeś że miałeś simlocka? Też chce kupić na allegro i wolał bym bez "niespodzianek".

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    ale po kilkunastu dniach, mimo tego ze pokochalem ten telefon, musze stwierdzic ale tylna klapka lekko sie ugina w okolicach diody

Awatar Razz

Telefon
    Ativ S
    ROM
    GDR2
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez Pyniu Zobacz posta
    ale po kilkunastu dniach, mimo tego ze pokochalem ten telefon, musze stwierdzic ale tylna klapka lekko sie ugina w okolicach diody
    Cytat Zamieszczone przez dehacz Zobacz posta
    Niestety, czar szybko prysł, cały telefon to typowy dla Samsunga plastik. Mimo tego, że nie można się doczepić do jakości(nic nie trzeszczy, obudowa jest dobrze spasowana) o pomstę do nieba woła, imitująca szczotkowane aluminium, tylna klapka, zasłaniająca baterię.
    @dehacz U Cb też występuje ten problem?

Telefon
    LG E900
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    No wracam po kilku dniach, postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania. No to jedziemy
    1) Allegrowicza odpowiednim komentarzem potraktowałem, wygląda mi to na totalną nieznajomość systemu i zwykłe niedopatrzenie/głupotę(ściągnęli telefony i ich nie sprawdzili, na szczęście na stronie simlock24.pl można za 60 zł odpowiednie kody wykupić-może to troszke kasy, ale oczekiwanie na łaskawe zdjęcie simlocka, odsyłanie i użeranie się moim zdaniem nie jest warte nerwów, ot przelew, 20 minut i odpowiednie kody mam na mailu, w razie jakby telefon ześwirował zawsze mogę simlocka zdjąć sam ponownie)
    2) Bateria przez te kilka dni trzyma raczej standard czyli od wieczora do wieczora, z tym ze należę do wymagających użytkowników(facebook, im+pro w pracy, internet, czasami youtube, wiekszosc czasu 3g, mail sprawdza sie co 2h itp itd. generalnie sporo tego, no i też cały czas dopieszczam w wolnych chwilach system), przy sporadycznym fejsie, nie korzystaniu z im, youtuba ze spokojem 2 dni.
    3)Plastik? Od razu wyposażyłem się w futerał stilgut, nic mi sie nie ugina. Bardziej wkurza mnie to, ze gdy delikatnie uderzy sie w telefon, czy gdzies w kieszeni sie przemiesci, ma tendencje do udawania wibracji, tzn cos w nim wibruje, byc moze wibrator zle skonstruowali, nie wiem jak to wytlumaczyc, bo nie spotkalem sie z tym w innych fonach. Wkurza bo przy jakims ruchu czlowiek mysli ze dostal wiadomosc a to jednak nie to. Ale pewnie z czasem wyczuje bestie, takze nie jest to jakis wielki mankament. A sam plastik wedlug mnie wcale nie jest taki zly, spodziewałem sie czegos gorszego, tym bardziej ze mialem w lapie kilka razy s3. No ale, moze to kwestia futerału własnie
    4)Nie wiem jak wyglada sprawa w nokiach, ale kilka zalet, ktore odkrylem:
    -samsungowa aplikacja app folder, tworzy foldery ktore mozna przypiac do ekranu-bardzo podobna byla kiedys na odblokowane wp7
    -mozna wylaczyc wibracje przy dotyku klawiszy-cudna sprawa, nie wiem jak wyglada sprawa w innych wp8
    -wyswietlacz! 4,8, wysoka rozdzielczosc, super sprawa
    5)Nie wiem czy od poczatku w ustawieniach mozna zmieniac apn, w kazdym razie po polaczaniu z wifi, pobierze sie aktualizacja z apn, i teraz apn jest dostepne bezposrednio w ustawieniach, nie w ustawieniach sieci(na youtubie widzialem nokie ktore tam wlasnie maja apn)-dotyczy glownie osob z brandowanymi fonami, byc moze w czystym wp8 wyglada to inaczej, na moim z softem tmobile wlasnie tak to dziala. Po wybraniu automatycznego rozpoznawania, internet w play smiga bez problemów
    6) Ativ lubi sie grzac przy bardziej wymagajacych grach(Asphalt 5, real football 2013), ale to pewnie urok kazdego urzadzenia Ja nie uzywam telefonu do gier, wiec to tylko delikatny dyskomfort

Podsumowując, myslałem że bedzie o wiele gorzej, na razie generalnie jestem pod wrazeniem. Jezeli macie jeszcze jakies pytania to walcie smialo, chetnie odpowiem

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Witam. Wlasnie zastanawiam sie nad tym telefonem tylko ze nigdy nie mialem stycznosci z wp zawsze android. Mam kilka pytan czy w wbudowanej przegladarce mozna dodawac zakladki stron internetowych na glownej, czy w odtwarzaczu da sie oddtwarzac muzyke z danego folderu czy tylko wedlug artystow i albumow. Jak jest z poczta czy jest aplikacja gmail i poczta interia. Najlepiej kolego dehacz zrob jakis krotki filmik bo nie ma polskich recenzji a te zagraniczne sa o wszystkim i o niczym tak naprawde.

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    masz opcje dodaj do ulubionych. ale zeby wejsc w ulubione musisz sobie rozwinac menu IE. a mozesz tez przypiac strony do ekranu glownego. w odtwarzaczu masz UTWORY ALBUMY WYKONAWCY LISTY ODTWARZANIA. Nie wiem czy sa aplikacje do gmaila ale mozesz dodac konto gmail w standardzie WP8. a standardowy klient jest bardzo przejrzysty. i ogolnie posiada wszystkie podstawowe opcje

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A jak jest z ta gwarancja u sprzedajacych na allegro, gdzie w razie co wysylam telefon do osoby od ktorej kupilem czy bezposrednio do samsunga. Zawsze mialem telefony z sieci wiec nie bylo z tym problemu. I gdzie kupiliscie swoje ativy jesli na allegro to od jakiego sprzedawcy zebym nie trafil z simlockiem.

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    prawde mowiac to juz moj n-ty telefon z allegro. ale na szczescie nigdy nie potrzebowalem napraw. ale wydaje mi sie ze nalezy odeslac bezposrednio do samsunga. ja kupilem ze sklepu luxe shop http://allegro.pl/samsung-i8750-ativ...428855012.html tyle ze bralem go jakis miesiac temu i dalem 950.eh ale to leci wszystko w dol.
    a co do simlocka. raczej nie ma. bo sprawdzalem tylko plus. ale z drugiej strony nie ma go u pl operatorow wiec chyba nie mialby akurat locka na moja siec.

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Z tym simlockiem pytam bo ktos tu pisal ze wlasnie na allegro trafil z lockiem. Generalnie tez zawsze kupuje na allegro ale zawsze z pl dystrybucji z gwarancja i dowodem zakupu wtedy ide do sieci w ktorej telefon byl brany i nie mam problemu z gwarancja. Szkoda ze nie ma gdzie pobawic sie tym telefonem, obejrzalem mnostwo wideo recenzji i testow ale to jednak nie to samo. A sklonila mnie do zmiany nakladka Launcher 8 na androida.

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Jak jest ze swidnicy badz walbrzycha to moge ci go pokazac to sie pobawisz a o tej akcji z simlockiem tez slyszalem. najgorsze ze nigdzie nie ma polskich recenzji czy cos. a jak jest to koles mowi ze ma karte sim 8gb

---------- Post dodano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

btw. ja kupilem na aukcji z tego sklepu wlasnie co wyslalem link. w opisie byl system android XD ale nie chcialem juz robic afery ze mi z wp przyszedl

13. Piwa pawel84czarny postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No niestety jestem ze swinoujscia wiec chyba sie nie pobawie. Ta widzialem ta Polska prezentacje/recenzje koles sam nie wie o czym mowi, nie wiem czemu samsung tak zaniedbal promocje tego telefonu bo wydaje sie calkiem dobra propozycja dla tych ktorym nie koniecznie podobaja sie lumie. Musze jednak mocno jeszcze sie zastanowic nad zakupem bo jak mi sie nie spodoba to podejrzewam ze nie latwo bedzie go sprzedac zeby za duzo nie stracic.

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    przejde sie jutro do siostry i pozycze aparat. to moze nagram jakies podstawowe funkcje czy cos

Telefon
    alcatel scribe
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0
    O bylo by super gdybys cos nagral, dzialanie przegladarki i odtwarzacz muzyki pisanie smsow kontakty tak jak mowisz takie podstawowe rzeczy ktore roznia sie od androida. Gry raczej mnie nie interesuja, glownie zadzwonic wyslac smsa sprawdzic poczte i poprzegladac internet a i posluchac muzyki na silce. W sumie to nie malo tego.

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)