Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ativ S vs Lumia 820

Telefon
    +48600123456
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Ativ S vs Lumia 820

Witam

Niedługo dotrze do Mnie Lumia 820 (od aut. Lumia 920 niestety poza moim zasięgiem cenowym - przy niej nie miałbym żadnych dylematów). Wybrałem WP8 po przygodzie z androidem świadomie.

Podczas oczekiwania na kuriera przypadkiem trafiłem na info o Activ S.

Piszę w tym dziale gdyż chciałem się zapytać użytkowników Activ S czy owy brak wsparcia od Samsunga dla WP8 jest mocno odczuwalny? Chodzi mi czy alternatywne aplikacje są wystarczająco dobre (np. nawigacje) jak te dla lumii lub androidzie? Czy aktualizacje są "w miarę" częste?

Pytanie kieruję gdyż zastanawiam się nad zamianą Lumii (cenowo Lumia 820 i Activ S są na równym poziomie) ze względu na lepsze parametry ekranu na czym mi bardzo zależy.

Jeżeli chodzi o użytkowanie telefonu to korzystam z telefonu do (im niższy numerek tym dla Mnie jest to ważniejsze):
    1. inernet - informacje finansowe, wiadomości;
    2. obsługa maila (na kompie praktycznie tego już nie robię);
    3. czytanie z plików pdf, doc;
    3. aplikacje (notowania giełdowe, serwisy informacyjne - do tych do których jest lepszy dostęp niż via www);
    4. multimedia -głównie słuchanie muzyki, rzadko filmy.

pozdr i dzięki za (pod)odpowiedzi.
    Lilh

Telefon
    Ativ S
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    ativ jest bez porownania lepszy. moze miec nawigacje od nokii. z tym ze tylko na polske i bez informacji glosowych(z tymi bajerami kosztuje ok 100zl). jak z innymi nawigacjami to nie wiem.
    co do aktualizacji. system jest aktualizowany przez microsoft. wiec producenci nie maja za wiele do gadania i nie wypuszczaja swoich aktualizacji. nokia troche wzbogacila ostatnia aktualizacje od ms. co do twoich numerkow. telefony pod tym wzgledem niczym sie nie roznia. kazdy ma praktycznie to samo. net chodzi elegancko. skrzynka mailowa jest bardzo wygodna. ale nie przeslesz muzyki czy filmu. chyba że ze skydrive. ale nie jestem pewny. pdf i doc czyta bez problemu(w koncu to windows ;p) 3.3 samsung ma aplikacje now(pogoda ,kursy walut, akcje. Ativ gra glosno na glosniku, filmy oglada sie rewelacyjnie bo ekran 4.8 w HD. na l820 masz 800x480 i przekatna 4.3 ps dzisiaj nagralem takie luzne spojrzenie na ativa http://www.youtube.com/watch?v=Xl7ERNhWEdg

Awatar aroberry

Telefon
    Ativ S/Lumia 920
    ROM
    GDR3/Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    5
    ativ jest bez porownania lepszy. moze miec nawigacje od nokii - to jest nie dokońca prawda ponieważ na Ativa S nawigacja Nokia Here+ kosztuje 150 zł dlatego lepiej już kupić za 118 zł profesjonalną CoPilot,

co do aktualizacji. system jest aktualizowany przez microsoft. wiec producenci nie maja za wiele do gadania i nie wypuszczaja swoich aktualizacji. nokia troche wzbogacila ostatnia aktualizacje od ms. co do twoich numerkow - to jest kompletna bzdura, ponieważ BARDZO DUŻO zależy od producenta sprzętu. Każdy dostaje aktualizację WP8 od Microsoftu taką sama ale to producenci telefonów dodają do tych aktualizacji swoje oprogramowanie które czyni funkcjonalnym system operacyjny. Nokia jest liderem i żaden inny producent czy to Samsung czy HTC nie ma do niej porównania.

Co do odtwarzania muzyki to żadnego sprzętu z WP8 Samsunga czy HTC nie można porównać do Noki ponieważ ona ma jako jedyna bardzo dobry korektor muzyczny, który wzbogaca świetnie dźwięk oraz daje darmowe mixy muzyczne - czysta poezja.

W tym przypadku przewaga Ativa to: wygląd, rozdzielczość ekrany, ekran z gorilą glas, świetna bateria, dużo lepszy aparat.

Jeśli chodzi o multimedia to niestety Nokia i jeszcze raz Nokia dodatkowo mnóstwo autorskiego oprogramowania do fotografowania i obsługuje pasmo LTE.

Notatka od moderatora:
    tajson: Złota łopata dla Ciebie za odkop roku. To już nie pierwszy taki przypadek u Ciebie. Autor ostatni raz był na forum w sierpniu -.-
    Ostatnio edytowane przez tajson ; 09-03-2014 o 17:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)