PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria/Zwarcie czy inne pieroństwo ?

freszpl
08-12-2013, 18:46
Witajcie forumowicze !

Mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu tej sprawy.

Problem polega na tym, że zaraz po wymianie wyświetlacza oraz tzw. dotyku telefon nie chciał się włączyć samodzielnie, okazało się, że była to wina baterii, która wyładowana była do samego zera.
Po włączeniu telefonu działał bardzo poprawnie ( oczywiście zaraz po włączeniu podłączyłem go do ładowania).
Telefon nie chciał naładować się do 100% już przy 99% lampka świeciła na zielono. Po kilku minutach nastąpił duży spadek poziomu naładowania baterii, po kilku godzinach telefon zgasł kompletnie i ponownie nie chciał się włączyć. Okazało się znowu, że bateria znów została wyładowana do zera. Po lekkim podładowaniu baterii (w sposób bezpośredni tzn nie przez telefon) i podpięciu jej do płyty głównej zostaje ona w kilka sekund rozładowana do zera. Problem ten pojawia się cały czas i nie ma żadnej możliwości włączenia telefonu. Napięcie od ładowarki dochodzi do wtyku baterii do płyty głównej lecz telefon zachowuje się tak jak by nie ładował baterii wręcz odwrotnie na wyłączonym telefonie bateria jest rozładowywania.:shocked:
Pozdrawiam Freszpl

Ziom41
09-12-2013, 00:00
Gdzie zakupiłeś ten digitizer?

freszpl
09-12-2013, 17:27
Digitizer wraz już z połączonym wyświetlaczem kupiłem na Allegro koszt trochę ponad 210zł

Ziom41
10-12-2013, 18:01
Masz winnego, na allegro nie kupuje się takich rzeczy, bo to tandetne podróby. O ile jeszcze ta podróba nie uwaliła telefonu to mozesz spróbować z oryginałem:
http://magboss.pl/articles.php?cid=58
Pytanie czy jest sens tyle wydać, skoro za tyle można mieć nówkę niż digi do naprawy.

palesiak23
03-01-2014, 16:50
a nie ma żadnego pewnego źródła samych szybek, bez wyświetlaczy?

Arkhan
03-01-2014, 18:22
A mi się wydaje że wystarczy wymienić baterię.

baterie dzisiejsze nie mogą być rozładowywane do zera, jak na przykład 10 lat temu trzeba było nową baterię rozładować i naładować, to tutaj takie coś może ją zniszczyć. Pisze może, bo bateria ma swoje zabezpieczenia. Ale, mogłeś ją rozładować nawet przypadkiem, podczas wymiany, przez co mogła zostać uszkodzona..