PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką prędkość modemu posiada HTC 8S

Ricki
16-02-2013, 12:36
Na wstępie pragnę się przywitać jako "świeżak". Zamówiłem w piątek ten telefon jako drugi po Xperii S, tak aby poznać zalety i wady windows phone. Głównie zależy mi na funkcji rutera wifi w tym telefonie, aby korzystać z sieci w terenie na laptopie. Niestety nigdzie nie ma sprawdzonych danych odnośnie prędkości jaką posiada modem. Na gsmarena jest nawet opis HSPA+ DC, więc niby do 42 Mbit, natomiast na innych stronach znalazłem jedynie HSDPA/HSUPA, czyli up do 5,76 Mbit, natomiast dl jest bliżej nieznany i może być przykładowo 3,6 Mbit, 7,2 lub 14.4. Trochę dziwne, że producent jasno nie opisał jaki jest download. Może ktoś z was zna odpowiedź na to pytanie?

Maciej
16-02-2013, 17:13
8S ma niestety zwykle 3G, nawet nie 3,5G, i wg. SpeedTest (aplikacja ze Sklepu) miałem wlaśnie ok. 7 Mbit download.
Sent from my Lumia 820 using Board Express

Ricki
16-02-2013, 17:25
Dziękuję. Wychodzi na to, że pewnie minimum to 7,2 Mbit, ale licząc narzuty sieci to pewnie będzie 14,4 Mbit. Do tetheringu wystarczy spokojnie. Cały czas jednak nie mogę pojąć, dlaczego producent wstydzi się ujawnić parametry? Pozdrawiam

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Maciej
16-02-2013, 18:36
Bo obecny standard to minimum te 4G ready (3,5G) a moja L820 nawet LTE pociągnie. ;) Także 3G to juz troszke zacofanie i to w tak nowym telefonie.

QuadraFX
19-02-2013, 14:15
Bo obecny standard to minimum te 4G ready (3,5G) a moja L820 nawet LTE pociągnie. ;) Także 3G to juz troszke zacofanie i to w tak nowym telefonie.

Mój HTC 8S w tej chwili wisi na połączeniu H+ lub H (jestem w PLAY)
Także, to nie jest zwykłe 3G.

---------- Post dodano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cały czas jednak nie mogę pojąć, dlaczego producent wstydzi się ujawnić parametry?

Zauważ że nie podają również czasów pracy na baterii tłumacząc iż jest to zależne od warunków, sposobu użytkowania telefonu itp.
W sumie to uczciwe podejście; po co wypisywać "setki godzin" w stanie czuwania skoro i tak od dawna takie informacje nie mają wartości ?
Nikt nie używa telefonu w warunkach laboratoryjnych ;-)

Ricki
21-02-2013, 17:51
Od poniedziałku jestem posiadaczem 8S. Początkowo miałem drobne problemy z samoistnym wyłączaniem się udostępniania połączenia internetowego, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych działa ok. Przy zasięgu mam ikonę H+, co sugeruje HSPA+ 21Mbps?

Maciej
23-02-2013, 11:21
Wlasnie sam nie wiem. ;) Tak jak mowilem, ściągnij aplikację SpeedTest i sie dowiesz.

EDIT: Zrobilem test na mojej Lumii, to osiagnalem wynik 7,24 Mbit Download i 1,36 Mbit upload. Zwykłe 3G...w środku Olsztyna. ;) Ale Internet i tak działa nie wolniej niż na Wi-Fi z 16 Mbit.

Ricki
23-02-2013, 14:42
Akurat w telefonie jest karta Play Online, więc nie mam jak zrobić testu, ale nawet przy kiepskim sygnale mam maksymalne transfery dla taryfy, czyli 4/0,5 Mbit.

Maciej
24-02-2013, 11:18
...czyli zwykłe 3G - HSDPA. ;)