PDA

Zobacz pełną wersję : Martwe kolorowe piksele - co robić?

Mateusz
26-04-2013, 21:58
Witajcie

Ostatnio pojawiły mi się na telefonie martwe piksele. Wygląda to tak jakby ekran był mokry i widać wtedy takie świecące piksele pod wpływem np. wody. Jednak telefon jest suchy i takie piksele występują wciąż.
http://i.imgur.com/CLwxt4Z.jpg

Na zdjęciu nie widać tego dobrze ale po lewej i prawej stronie ekranu to jest.

Czy wiecie jaka może być tego przyczyna? Czy w ogóle są to martwe piksele? Może telefon zabrał w jakiś sposób wilgoci od środka? Nie przypominam sobie sytuacji aby takie coś mogło mieć miejsce. Jak spróbować go wysuszyć?

CZy można z tym iść na gwarancję?

kamiton
26-04-2013, 22:08
tzw martwy pixel swieci mocno,a to raczej wygląda na mocne zakurzenie
Sent from my lumia 820 using Board Express

Mateusz
27-04-2013, 21:25
Możliwe. Jednak to widać, że świeci jak jest cały czarny ekran. Oczywiście ekran jest czysty. Nie wie nikt co robić?

kamiton
27-04-2013, 23:25
piksele widac tak samo na ciemnym jak i jasnym, belive me its 100% dust

Mateusz
28-04-2013, 20:59
tylko jak to teraz oczywiścić? Racja - na jasnym tle nie widać tego.
Masz może radę?

Arkhan
28-04-2013, 21:38
Jak to oczyścić? Martwe pixele to martwe pixele, jak masz gwarancję to ci wymienią wyświetlacz na nowy, albo cały telefon.

kamiton
28-04-2013, 22:12
to nie są martwe pixele,juz trzeci raz to pisze, na youtube znajdziesz jak rozebrac i oczyscic wystarczy wpisac : Disassembly i twoj model telefonu

Mateusz
30-04-2013, 20:47
Czyli muszę go całego rozebrać. Trochę dla mnie zbyt ryzykowne i pewnie tracę gwarancję. Teoretycznie powiedzmy, że naprawiłem - jak temu zapobiegać? Obudowa sylikonowa?

kamiton
30-04-2013, 22:36
no taka obudowa jest jak najbardziej doskonała,nie wiem pozatym jak sie tam moze dostac kurz,ale to nie pierwszy przypadek jak widac na forum,cos mi sie zdaje ze moze to byc powodem luzowania sie srub mocujących

Mateusz
02-05-2013, 00:42
Możliwe. Jak zatytuowali swoje tematy inni którzy mieli taki problem? Bo nie mam jak znaleźć. Telefon posiadam 3 miesiące (po gwarancji) więc powinno być ok?

Pogromca
19-05-2013, 14:34
Mam ten sam kłopot.nawet w tym samym miejscu mi się to pojawia. ..kupiony 2msc temu,wymieniają to? Wiecie jaki jest powód spalania tych pikseli?

kamiton
19-05-2013, 16:14
chyba widac wiele razy jak pisałem - to nie są martwe pixele - w pierwszym poscie na screenie widac kurz. Czy wy nie widzieliscie nigdy martwego pixela? martwy pixel swieci róznym swiatłem - swieci mocno, są rózne sposoby na pozbycie sie martwych pixeli, ale skoro ich autor tematu nie ma to po pierwsze nie ma powodów a po drugie panie @Pogromca czytaj ze zrozumieniem.dziękuje. pozdrawiam

Pogromca
19-05-2013, 20:47
@kamiton.
Jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj.
Nadal czekam na jakąś pomoc :-)

mcmc
19-05-2013, 20:49
Wystarczy pomyśleć. Jeśli jest to kurz, to oddać do serwisu, aby wyczyścili.

Nex
24-06-2013, 00:26
To nie jest kurz, to są martwe pixele jak się przyjrzy to widać kolory: czerwony, zielony, niebieski. Mam jak kolega + jedna biała plamka w lewym dolnym rogu. Telefon leci na gwarancję, a potem chyba na sprzedaż. Bardzo się zawiodłem, oj bardzo!

kamiton
24-06-2013, 11:17
@Nex jeżeli nie wiesz jak wygląda martwy pixel to nie udzielaj sie w temacie.

Nex
26-06-2013, 15:41
@Nex jeżeli nie wiesz jak wygląda martwy pixel to nie udzielaj sie w temacie.
Wniosłeś coś swoją wypowiedzią do tematu? Chyba nie. Coś nie tak jest z tymi pixelami, bo nie wyświetlają kolorów, jak trzeba, więc śmiało możemy powiedzieć, że są martwe. A jeśli nie to inna wada wyświetlacza, która podlega gwarancji, nie kurz, jak ktoś pisał.

kamiton
27-06-2013, 00:22
nie ktos pisał,tylko ja pisałem,czytałeś cały temat? popatrzyłes na fote z firsta?jak nie to radze zaznajomic sie z całym tematem a potem ewentualnym udzielaniem wypowiedzi.

Nex
27-06-2013, 13:53
Człowieku, jestem posiadaczem tego telefonu i nie w jednym temacie była omawiana wada jego wyświetlacza, więc nie wyskakuj mi posiadaczu Lumii z teorią zakurzenia, bo to akurat jest mało prawdopodobne, a w tym przypadku jest to błędna odpowiedź. Kurz nie mieni się na niebiesko, czerwono i zielono. Autorowi tematu pozostaje odesłanie telefonu na gwarancję - ekran wymieniają na nowy i ja zrobię to samo.

mcmc
27-06-2013, 14:10
Uprzejmie proszę o spokój.

Tak czy siak wysłanie do serwisu jest najlepszym rozwiązaniem.

kamiton
27-06-2013, 17:46
dzieki @mcmc,czasami tylko spokój pomaga,@Nex rób co chcesz,gwarancja jest jak najbardziej odpowiednia,ja ci tego nie bronie ani nie zmuszam,autor tematu wstawił zdjęcie na którym widac mocne a nawet obfite zakurzenie i po raz ostatni napisze że to nie są martwe pixele,a czy ty to przyjmiesz do swojej głowy to już twoja sprawa.ja koncze wypowiedzi w tym temacie bo dokładnie wiem jak wyglądają martwe pixele, a dalsza dyskusja jest nie w smaczek.

Nex
28-06-2013, 00:43
To ja po raz kolejny zwracam się do autora tematu, że są to martwe/wypalone pixele i to widać. przyjrzyj się na czarnym tle widać po prostu kolorki. Zakurzenie daję 5% takiej możliwości, bo od głośnika nie naleciało, a szkło jest klejone do obudowy i u mnie nie ma opcji, żeby kurz dostał się do środka. Powtarzam Ci jeszcze raz kamiton, nie masz racji, nie opieraj się na zdjęciu, które nie jest dokładne, tylko na tym co mówię Ci ja, posiadacz 8S z tym samym problemem. Pis joł!

Wizard
06-07-2013, 15:07
Miałem ten sam problem, telefon poleciał na serwis do regenersis. Po 5 dniach wrócił z nowym ekranem :)

kamilo_69
06-07-2013, 16:35
Jeżeli mam ten sam problem to mogę reklamować wyświetlacz, lecz przy rozbitym dotyku?

Wizard
06-07-2013, 16:52
Jeżeli mam ten sam problem to mogę reklamować wyświetlacz, lecz przy rozbitym dotyku?

Spróbuj, powiedz że sam zaczął pękać, że możliwie źle spasowana obudowa. ( no chyba że wyraźnie widać że to twoja wina to wtedy licz na pokaźny kosztorys :D ). Ja powiedziałem pani w salonie, że kurz widoczny jest przy maksymalnej jasności w ciemnym pomieszczeniu, dodatkowo zrobiłem zdjęcia lustrzanką z trybem makro żeby wyraźnie było widać (tak żeby ktoś mi nie powiedział że nie widać) no i po 5 dniach przyszedł naprawiony :))

kamilo_69
07-07-2013, 01:46
Tak pewnie zrobię, jeżeli powiedzą, że mam płacić za naprawę to mogę takowej naprawy odmówić bez ponoszenia żadnych kosztów?

Dafit
07-07-2013, 08:15
Oczywiście ,ze tak.

Sent from my TITAN X310e using Tapatalk

grzegorz125
20-08-2013, 17:02
Dziwi mnie to że moderatorzy pozwalają sobie na takie lekkomyślne wypowiedzi. To nie jest kurz, to są martwe lub zapchane piksele. Czasem tak jest że uszkodzony piksel nie jest czarny a zaczyna świecić na jeden kolor, wówczas mówimy o zapchanym pikselu. Wiem, bo od wczoraj u siebie odkryłem taką wadę. Panowie trochę wstyd.

Robots
25-08-2013, 12:13
@grzekgorz125 w takim razie czy jest jakiś sposób na naprawienie "zapchanego pixela" domowym sposobem bez utraty gwarancji ? Czy wysyłać telefon do serwisu ?

Ziom41
25-08-2013, 13:31
To nie jest martwy piksel, bo by się świecił jak psu ja... . Po prostu tam się dostał brud, ja nawet w wiem w jaki sposób się dostaje i jak go czyścić o ile nie wlazł jeszcze pod szybkę. Najlepiej będzie jak wyślesz telefon do serwisu i wymienią ci na nowy digitizer, żeby to wyczyścić musiałbyś rozebrać digitizer co jest ciężkie do wykonania, łatwo uszkodzić wyświetlacz.

kamiton
25-08-2013, 15:08
jak widac niektórym osobom nie da sie wytłumaczyc,czy ktoś z osób ktore sie tu wypowiadały iz to martwe piksele naprawiał własnorecznie taką usterke? po raz ostatni napisze - jest to kurz intensywnie przylegający do wyswietlacza ,i nie pomaga polerowanie bo wystarczy iz w takim stanie telefon polezy chwile w miejscu mocniej nasłonecznionym i wyswietlacz do wymiany. przyszłych wypowiadających prosze o nie wprowadzanie w błąd iz to są martwe bądz wypalone pixele.

grzegorz125
01-09-2013, 20:22
Tragedia. Po pierwsze proponuję poczytać na temat martwych pikseli, bo środowisko najwyraźniej myśli że martwy piksel świeci a raczej nie świeci i to jest tyle wadomości. Po drugie, proszę odpowiedzieć na pytanie czemu to "kurz" [hehe] świeci na czerwono zielono niebiesko biało? Kosmiczny jest? Radioaktywny?
@Robots jeśli to Ci przeszkadza, wyślij telefon do serwisu, jak już tam będzie a w statusie naprawy będzie widniało że jest on przygotowany do wysyłki wówczas zadzwoń i poproś o dokładne informacje. Ja tak zrobiłem gdy wymieniono baterię, zapytałem się czemu- odpowiedzieli że testów pojemności nie przeszła. Bądź także łaskawy poinformować nas co też takiego zaszło.

Pogromca
06-09-2013, 15:03
Mam ten sam problem od początku czyli od pół roku korzystania z telefonu. Raz Go oddałem bo był do wymiany soft i czekałem na telefon 1,5 msc a tego problemu "nie zauważyli"?
Gdzie polecacie oddać abym otrzymał telefon np w ciągu 10 dni i mi to "zaliczyli" zachrzanione jest chyba jeszcze więcej ekranu niż w zdjęciu na stronie 1.
Jestem z Rzeszowa więc punkt tutaj byłby najlepszy...
Dzięki za odp!!

Ziom41
06-09-2013, 15:36
Musisz wysłać do Regeneris, innego serwisu nie ma. On jest pod Warszawą.

Pogromca
09-09-2013, 23:23
tak, na pewno nie ma innego serwisu...

Ziom41
10-09-2013, 18:40
Nie ma i nie będzie.

marcinquo
12-09-2013, 21:02
Regeneris ma swoje punkty serwisowe u nas w kraju, ja oddałem właśnie do najbliższego punktu w Poznaniu. Więc może przyjrzyj się na ich stronie, czy nie ma jakiegoś punktu bliżej ciebie niż Warszawa

Pogromca
13-09-2013, 14:42
http://images64.fotosik.pl/167/cb38c22245b046e9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
oto mój telefonik

marcinquo
13-09-2013, 15:41
Dokładnie to samo mam ze swoim , w poniedziałek posłałem na gwarancje

Ziom41
13-09-2013, 16:39
To jest tylko punkt gdzie oddasz, i tak go wyslą do WWA.

grzegorz125
13-09-2013, 19:18
@Pogromca - ale Ci kurzu naleciało -.-

Pogromca
14-09-2013, 00:20
No tak radioaktywny kurz , zebrało się jak widać -__-

marcinquo
18-09-2013, 17:33
Dziś mój telefon wrócił z reklamacji, ekran został wymieniony. Jestem usatysfakcjonowany, wszak tylko 8 dni czekałem ;)

Wizard
22-10-2013, 01:15
Jakim cudem to się dzieje? To będzie moja 3 naprawa w tym 2 z zakurzonym ekranem. Będę się domagał o nowy egzemplarz