Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910
Pokaż wyniki od 136 do 147 z 147

Wątek: Windows 8.1 - Czy warto?

Awatar kamiton

Telefon
    930/820/520
    ROM
    10
    Piwa (Postawione)
    50
    Piwa (Otrzymane)
    113
    jak dla mnie nie lepiej,jest wiele problemów po aktualizacji np. gdy potrzebny jest nam format, już nie wspomne o przywracaniu do ustawień fabrycznych bo wtedy system woła o płytke z 8.1 - i taką o to drogą można wiele dykutować.jak dla mnie zdecydowanie lepiej zakupić 8.1

Awatar danon1973

Telefon
    HTC 8X
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    16
    No tak, ale moim zdaniem te dwa argumenty to za mało. Dlaczego?

Jeszcze w wersji Home to rozumiem, bo płacimy niedużo więcej. Ale w wersji PRO… za Windows 8 ok. 500zł za Windows 8.1 ok.. 1000zł… dwa razy więcej!

I teraz, co mamy w zamian? łatwiejszy format? No tak, mając Windows 8 robimy format, instalujemy WIN 8 i potem pobieramy paczkę z netu z Win 8.1. Trochę utrudnienie, ale czy aż takie duże, czy warte 500zł?! Jak często robimy format? Raz na rok, dwa lata? Ile taką paczkę (ponad 3 GB) będziemy pobierać w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych łączach? U mnie film 700Mb pobiera kilka minut a od lutego będę miał dwa razy szybsze łącze… czyli takie ok. 3,5 GB będę pobierał… 10-15 minut? Jeśli ktoś zarabia przez 10 minut ponad 500zł to rozumiem.

A przywracanie systemu? Jak często to robicie i czy w ogóle robicie? Ja kiedyś rzeczywiście robiłem przywracanie, jakieś dwa razy w roku. Odkąd jednak przestałem pobierać pirackie gry i filmy i chodzić po niebezpiecznych stronach, przestały mi się zdarzać momenty, że potrzebne jest przywrócenie systemu. Od prawie 5,5 roku nie musiałem z tej opcji korzystać!

Nie chcę wszczynać tutaj jakiejś kłótni, po prostu sam stoję przed wyborem systemu… Windows 7, 8 czy 8.1.

Najbardziej jestem przekonany do 8, właśnie ze względu na cenę. Windows 7 biorę pod uwagę, tylko jeśli chodzi o kompatybilność z moim oprogramowaniem i jeśli nie będę miał pewności, że Windows 8 jest w pełni kompatybilne, kupię 7-kę.

Nie interesują mnie wersje OEM (poza Windows 8), bo nie można ich instalować na różnych kompach a ja co jakiś czas modyfikuję kompa na tyle, że zmieniam płytę główną. System zmieniam dużo rzadziej. Teraz będę zmieniał podzespoły w kompie na wakacje lub jesień, potem może za 3-4 lata. Nie chcę po zmianie znów wydawać kasę na nowy system.

Dla mnie 500zł to jednak trochę dużo i jeśli nie mam mocnych podstaw, wole nie robić dodatkowego wydatku.
    Dlatego czy oprócz powyższych argumentów są jeszcze jakieś, które za kupnem 8.1 przemawiają a nie za aktualizacją do 8.1 z poziomu Win 8?

Zbanowany
    Telefon
    i9505 SGS4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez danon1973 Zobacz posta
    No tak, ale moim zdaniem te dwa argumenty to za mało. Dlaczego?

Jeszcze w wersji Home to rozumiem, bo płacimy niedużo więcej. Ale w wersji PRO… za Windows 8 ok. 500zł za Windows 8.1 ok.. 1000zł… dwa razy więcej!

I teraz, co mamy w zamian? łatwiejszy format? No tak, mając Windows 8 robimy format, instalujemy WIN 8 i potem pobieramy paczkę z netu z Win 8.1. Trochę utrudnienie, ale czy aż takie duże, czy warte 500zł?! Jak często robimy format? Raz na rok, dwa lata? Ile taką paczkę (ponad 3 GB) będziemy pobierać w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych łączach? U mnie film 700Mb pobiera kilka minut a od lutego będę miał dwa razy szybsze łącze… czyli takie ok. 3,5 GB będę pobierał… 10-15 minut? Jeśli ktoś zarabia przez 10 minut ponad 500zł to rozumiem.

A przywracanie systemu? Jak często to robicie i czy w ogóle robicie? Ja kiedyś rzeczywiście robiłem przywracanie, jakieś dwa razy w roku. Odkąd jednak przestałem pobierać pirackie gry i filmy i chodzić po niebezpiecznych stronach, przestały mi się zdarzać momenty, że potrzebne jest przywrócenie systemu. Od prawie 5,5 roku nie musiałem z tej opcji korzystać!

Nie chcę wszczynać tutaj jakiejś kłótni, po prostu sam stoję przed wyborem systemu… Windows 7, 8 czy 8.1.

Najbardziej jestem przekonany do 8, właśnie ze względu na cenę. Windows 7 biorę pod uwagę, tylko jeśli chodzi o kompatybilność z moim oprogramowaniem i jeśli nie będę miał pewności, że Windows 8 jest w pełni kompatybilne, kupię 7-kę.

Nie interesują mnie wersje OEM (poza Windows 8), bo nie można ich instalować na różnych kompach a ja co jakiś czas modyfikuję kompa na tyle, że zmieniam płytę główną. System zmieniam dużo rzadziej. Teraz będę zmieniał podzespoły w kompie na wakacje lub jesień, potem może za 3-4 lata. Nie chcę po zmianie znów wydawać kasę na nowy system.

Dla mnie 500zł to jednak trochę dużo i jeśli nie mam mocnych podstaw, wole nie robić dodatkowego wydatku.
    Dlatego czy oprócz powyższych argumentów są jeszcze jakieś, które za kupnem 8.1 przemawiają a nie za aktualizacją do 8.1 z poziomu Win 8?
    Witam.

Popieram Twoje zdanie, to jest najtańsze wyjście (zakup Windows 8 Pro za 500zł, a następnie uaktualnienie do 8.1 przez sklep). Pytanie tylko, czy z czasem, gdy wyjdzie kolejna aktualizacja np. 8.2 Microsoft nie zablokuje możliwości aktualizacji tylko dla czystych 8.1 tzn. nie takich, które zostały zaktualizowane.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    I teraz, co mamy w zamian? łatwiejszy format? No tak, mając Windows 8 robimy format, instalujemy WIN 8 i potem pobieramy paczkę z netu z Win 8.1. Trochę utrudnienie, ale czy aż takie duże, czy warte 500zł?! Jak często robimy format? Raz na rok, dwa lata?
    Chyba raz na 3-5 miesięcy w najlepszym wypadku
    Ile taką paczkę (ponad 3 GB) będziemy pobierać w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych łączach? U mnie film 700Mb pobiera kilka minut a od lutego będę miał dwa razy szybsze łącze… czyli takie ok. 3,5 GB będę pobierał… 10-15 minut?
    hm, no spoko, ale ja np 3 gb gdybym musiał ciągnąć bez przerwy np przez przeglądarkę (bo z torrentów sobie można zatrzymać) zajmie to od 3 do 5 dni. Już widzę jak zostawiam laptopa włączonego przez 5 dni, rodzice by mnie z domu wyrzucili

Ktoś tego używa? Ja pobieram pirackie gry i filmy przez całe życie ale ani razy nie robiłem tego z niebezpiecznych stron i nie ma problemów. A przywracanie systemu zabiera sporo pamięci, warto się tego syfu pozbyć

Ja sobie prawdopodobnie kupię win 8 a win 8.1 wypalę na płytkę i o ile będzie działał kod w ten sposób to nie ma problemu.. a jak nie? Cóż.. nie wiem co wtedy zrobię.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Arkhan jak zwykle inaczej niż inni.
    1. Po co niby robić tak często format? "Bo Windows tego wymaga" przestało być już dawno aktualne.
    2. To faktycznie mógłby być problem przy słabym łączu, ale tą aktualizację można przerywać/wznawiać.
    3. Ja tego używam i nie tylko, bardzo przydatne narzędzie - lepsze niż format, gdy przydarzy się sytuacja kryzysowa. Poza tym, sporo pamięci? 5GB to jest sporo? Reszty tego chwalenia się nie skomentuję ^^
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    1. Jak to po co robić format? Żeby syfu nie było. Nie wiem jak wy, ale ja spać nie mogę z myślą że mam zaśmiecony komputer. Jestem perfekcjonistą
    2. No jak można pazować i kontynuować to nie ma problemu, ale nie wierzę że wszyscy mają tkai internet jak pisał danon.. nie każdego stać żeby bulić 150 albo i więcej miesięcznie za internet.
    3. No dla mnie jako perfekcjonisty brak 5 gb jest bolesny, tym bardziej jak nie widzę żeby któraś z gier spuchła mi o 5 gb, więc takie rzeczy wyłączam, poza tym nie korzystam, wolę zrobić formata i mieć 100% pewności że będzie ok

I jakie chwalenie się? Ja się nie chwaliłem niczym ;o
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Arkhan Internet nie jest już drogi i za 40zl masz 10MB, a format jest bez sensu, na XP nie robiłem 3 lata i nic nie zwalnialo, wystarczy nie robić syfu. A co to jest 5GB w czasach dysków 1tb?

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ja płacę 48 zł i mam 1 mb a nie 10 mb. I nie pisz że mam słabego dostawcę albo coś, bo to jest maksymalny dostępny u mnie internet.

Format nie jest bez sensu, jak szukasz różnych modyfikacji, wgrywasz, usuwasz, to syf robi się dość szybko, może ty jesteś typowym kowalskim włącza komputer, włącza przeglądarkę, sprawdza pocztę i wyłącza, ale ja nie.

I co to jest 5 gb w czasach 1 tb.. bardzo wiele, mam 500 gb i nie używam nawet 100 gb, ale nie mam zamiaru mieć na komputerze czegoś czego nie używam.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Ehh najpierw rozpaczasz iż musisz formatować Windows co 3 miesiące, a zaraz potem "Ja pobieram pirackie gry i filmy przez całe życie ale ani razy nie robiłem tego z niebezpiecznych stron i nie ma problemów." - i wszystko jasne. Zatem wrzuć na luz, jeśli się nie piraci wszystkiego na lewo i prawo to nie trzeba co chwila formatów. Zresztą, 5GB to naprawdę nie jest mało, a i można zmniejszyć ten "próg".

Co do Internetu - kwota i prędkość zależą w dużej mierze od danej lokalizacji, więc rozmowa bezsensowna.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    antyhaker a co ma pobranie paru gier oraz muzyki z internetu do robienia formatu? To nie szkodzi. To że ty swoje gry kupisz, a ja swoje ściągnę jest bez różnicy, bo w finalnej formie jest to takie samo, a ja nie jestem głupi i nie pobieram z czego popadnie. Wszystko co pobieram jest równie bezpieczne co twoje płatne wersje tego samego.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Nie napisałem że ja gry kupuje lol
    Co do Twojego pytania - jeśli nie wiesz co ma jedno z drugim, to ja Ci niestety już nie pomogę.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ma na myśli pobieranie tak jak ja, czyli czytanie komentarzy na temat pliku, poza tym pobieranie z pewnego źródła na którym nigdy nie trafił mi się wirus ani coś innego niż to co pobrałem.

I nie mówię że ty, to miało być ogólnie do osób kupujących gry

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)