Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Amoled + Clear Black = niedoskonałości?

Awatar aslan

Telefon
    L925
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Amoled + Clear Black = niedoskonałości?

Witam,
    intryguje mnie drobny mankament, który zauważyłem kiedyś jeszcze na swojej Nokii N9 i niedawno na nowiutkiej Lumii 925 na zupełnie czarnym ekranie.
    W ciemności, w nocy, czy innych podobnych warunkach, w N9 w kilku miejscach na ekranie było widać ciemniejsze punkty, a nawet dwie grubsze kreski - trzeba się dobrze wpatrzeć. Ww punkty i kreski można było zobaczyć również w trybie gotowości aparatu wpatrując się w niego w ciemności. W L925 po lewej stronie ekranu w jego dolnej części jest jedna ciemniejsza, dość gruba ok. 0.5cm kreska (widoczna tylko na czarnym tle w ciemności).
    W dzień zupełnie tego nie widać, a tylko wtedy, kiedy otoczenie jest ciemniejsze niż ekran - a o dziwo jest Nie widać też, kiedy ekran wyświetla każdy inny kolor - a tylko i wyłącznie czarny.
    Zastanawiam się, czy jest to jakiś błąd mechaniczny - na przykład większy nacisk jakiegoś elementu od środka na ekran, który wywołuje taki efekt, drobne uszkodzenie ekranu, "śmierć" pikseli (które a amoledach przy czarnym kolorze są podobno zwyczajnie wyłączone), a może nieprecyzyjny montaż i..brudny ekran? A może zwyczajnie ekrany te nie są aż tak doskonałe, jak by się chciało.
    Z kolei biel (o niedoskonałości której w amoledach słyszał chyba każdy) zmienia odcień patrząc na ekran pod kątem, ale.. tylko jednym! Spoglądając na telefon z lewej strony pod kątem, ekran nie jest zielonkawy, a z prawej już tak... Różnica nie jest wielka i dla laika pewnie niezauważalna, ale ja ją widzę i smuci mnie fakt, że w telefonie za takie pieniądze pojawia się coś takiego (zwłaszcza ta kreska). Czy jest tu ktoś posiadający 925-tkę lub 720, 820 z amoledem dla porównania?
    Być może pisano już tutaj o czymś podobnym, ale szukałem takiego wątku i nie znalazłem, więc w razie czego proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce, żeby nie robić bałaganu.
    Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez aslan ; 05-10-2013 o 10:22

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    Skoro w N9 takie coś miałeś i jeszcze jest to niezawaużalne w dzień to nie ma się czym martwić.
    Co do kątów widzenia, w mojej L520 od boku kolory są gorsze a zaś patrząc z dołu lub z góry są lepsze niż na prost ekranu.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Z tym że L520 nie ma AMOLED ekranu, więc nie o to pytał. Ja na swojej L820 takich mankamentów nie widzę, aczkolwiek skoro twierdzisz że trzeba się wysilić, to może źle to robię ^^
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar Bounce

Telefon
    Moto G 2014
    Piwa (Postawione)
    125
    Piwa (Otrzymane)
    118
    Wiem, że nie ma. Porównuję tylko. ;p

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Ogólnie sytuacja wygląda tak, że amoledy się wypalają, po czasie na właśnie czarnym ekranie widać plamy. Może to być podobna sytuacja do tych kresek które mówisz.

ps. sytuacja w której musisz się przypatrzeć i wiedzieć czego szukasz żeby znaleźć niedoskonałość nie jest czymś co może jakieś urządzenie lub rzecz nazywać mianem gorszego.
    Tym bardziej że w normalnym użytkowaniu, a nawet przy użytkowaniu w każdej sytuacji nie widać tego (dopóki się nie wie czego szukać) to nie sprawia to problemu, ani nie jest uznawane za wadę. (w sytuacji podobnej jak te kreski o których mowa).
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar splitz070

Telefon
    Lumia 800
    ROM
    7.8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

RE: Amoled + Clear Black = niedoskonałości?

U mnie w L800 jest podobnie. W nocy na czarnym tle widać ciemne plamy. Czytałem gdzieś że to jeden z głównych mankamentów amoledów. Kolega mial tak w którymś z SGS i gdy oddał go na gwarancje wymienili mu wyświetlacz.
    Wystukane z Lumia 800 dzięki Board Express

Telefon
    Lumia 925
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Mam ten sam problem na swojej Lumii 925, nawet o nim wspominałem w dziale dedykowanym. Podobno to specyfika amoledów. Nie wiem, nie znam się- to mój pierwszy telefon z tym rodzajem wyświetlacza.
    Nie martwiłbym się tym zbytnio, bo to widoczne jedynie w ciemności. Może niepokój zacznie rosnąć, gdy te plamy będą się powiększać. Na razie to trochę denerwuje.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2
    A ja na L820 nie mam żadnych plam, albo ich nie widzę

Awatar kamiton

Telefon
    930/820/520
    ROM
    10
    Piwa (Postawione)
    50
    Piwa (Otrzymane)
    113
    ja na swoją kilka razy sie wpatrywałem ale niestety nic nie znalazłem.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Niestety? Ja bym się cieszył Ogólnie, w normalnej pracy to w żaden sposób nie przeszkadza, ale na upartego można oddać na gwarancję, a nóż wymienią cały ekran
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Typowy problem Amoleda, Clear Black nie ma tu nic do rzeczy. Z tego właśnie powodu nie chcę miec nic wspólnego z Amoledami.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Co to za problem, który widać tylko w nocy i to wpatrując się w ekran pod pewnym kontem i w pewnych warunkach?...
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Apple iPhone 5
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Amoledy są ok.

Awatar matty.mmc

Telefon
    Nokia Lumia 925
    ROM
    Black
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    nowa Lumia 925, pierwszego wieczoru już zauważyłem 'te ciemniejsze paski' na czarnym tle. niby nie przeszkadza, ale to mój pierwszy topowy smart z AMOLED'em i mieszane uczucia co do tego typu wyświetlaczy. i biały pod każdym kątem 'zalatuje' na zielono... mimo tego, uważam, że był wart swoich pieniędzy =]
    `L, do you know Shinigami love apples?'

Nokia Lumia 925
    Lenovo Y580 - i7-3610QM 2.30GHz | 8GB RAM | 750GB HDD | GTX 660M 2GB | Full HD 15,6"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)