Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Lumia 520 do endomondo

Telefon
    LG
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Lumia 520 do endomondo

Witam,

Szukam telefonu głównie do aplikacji endomondo.
    Zastanawiam się nad 520 ze względu na GPS i GLONASS.
    Czy ktoś może coś powiedzieć jak ta aplikacja się sprawuje w tym modelu, czy WP8 nie przeszkadza?
    Czy ktoś ma jakieś dane dotyczące dokładności endo w tym telefonie?

Dzięki,
    Paweł

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Działa i nie ma żadnych problemów.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

3. Piwa paweldzieg postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wszystko ok. Robi swoje. Pozdrawiam

Telefon
    Lumia 620
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Śmiga jak ta lala

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    W sumie niewiele różni się od wersji na Androida na Lumii 520 śmiga aż miło

Telefon
    Defy Mini
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Podbijam wątek.

Jak wygląda dokładność GPS? W Lumii jest też Glonass, daje to jakiegoś bonusa? Ile średnio łapiecie fixa? Po złapaniu jest stabilnie?

W kwietniu 2014 r. miała wyjść spora aktualizacja Endomondo. Coś się zmieniło na lepsze/gorsze?

8. Piwa zi.om41 pedałem jest, z.i.o.m41 synem pedofila postawil(li) piwo za ten post
    Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Zmieniła się cała aplikacja ^^ Nowy wygląd + nowe funkcje + zwiększona stabilność. Co do łapania fixa - u mnie około 10 sekund, czasem mniej.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Telefon
    Defy Mini
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Sytuacja mnie zmusiła żeby jednak kupić Lumię 520. Po 2 tygodniach użytkowania mogę sam odpowiedzieć na pytania, może komuś się przyda. Porównuję do Motoroli Defy Mini z Androidem 2.3.6 oraz Endomondo w starszej wersji niż obecna na Androidy 4.x.x.

1) GPS/Glonass
    Tak jak napisał antyhaker, fixa łapie w mniej niż 10 sekund - bez modlenia i proszenia. Dokładność dobra lub bardzo dobra - trudno porównać bo nie ma żadnej aplikacji do testów GPSa, ale widzę po trasach, że nie ma żadnych odchyleń ani prostych linii (czyli nie gubi sygnału). Sygnał stabilny. Wreszcie mogę spauzować, wejść do sklepu, a po wyjściu bez problemu wznawiam.

2) Endomondo (stan na 2014-08-13)
    Kafelkowy interfejs menu (w porządku), brak niektórych funkcji: rywalizacje, oszczędzanie energii. Akurat tych których nie używam, więc nie płaczę. Liczba ustawień zredukowana do minimum. Obsługa podobna jak na Androidzie: duży ekran startowy, ten sam układ i możliwość konfiguracji. Automatyczne przesyłanie treningów i autopauza jest. Używa map Here, więc mogą być offline (bomba!!). W historii aktywności jest informacja o stanie synchronizacji treningu (np."oczekuje na wysyłkę", "trwa przesyłanie danych") - dla mnie to plus bo na moim starym nie miałem tych danych. Teraz widzę, że wszystko się zsynchronizowało i mogę wyłączyć Endo i Wifi. Endo działa stabilnie. Raz w Kampinosie dostałem komunikat, że "Endomondo wstrzymało działanie". Może to informacja o tym, że Endo weszło w tryb autopauzy, albo chwilowo zgubił fixa. Na zapisie trasy nie widziałem żadnych błędów, wszystko działało dobrze.

3) Bateria
    No cóż bateria Lumii 520 to nie rewelacja. Wystarcza mi na dwa dni mojego w miarę normalnego użytkowania (w tym ok. 2 godziny Endomondo i GPS). W zapasie zostaje ok. 20% baterii, więc wieczorem ładuję. Natomiast nie zauważyłem większego zużycia baterii na samym Endo i GPSie. Po kilku (4-5) godzinach zeszło do 70%. Jak na moje potrzeby wystarcza.

Podsumowanie:
    W porównaniu do Defy Mini - niebo, a ziemia. Duży plus za GPS. Fixa łapie szybko, jest dokładny i stabilny. Endomondo trochę uproszczony, ale w pełni funkcjonalny. I przede wszystkim wydaje się stabilniejszy. Na Defy Mini miałem różne takie krzaczki jak nie wznawianie zapisu po dłuższej pauzie czy po odebranym połączeniu telefonicznym. Używa Here Maps więc tutaj duży bonus. Here Maps są mniej dokładne i brakuje ścieżek rowerowych, ale bonus jakim jest offlinowa mapa Polski to rekompensuje. Bateria na Endo i GPSie jest zużywana w mniej więcej tym samym tempie co na Defy Mini.

Telefon
    Lumia 520
    ROM
    8,1
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dobrze jest przeszukać forum.
    Mam taki problem otóż sam jestem posiadaczem nokii lumii 520 i używam endomondo do kolarstwa i biegania. Dzisiaj zauważyłem problem taki, że podczas biegania. Jest to dystans 3.2 km. Aplikacja jakby łapie dystans na pół. Przebiegłem 3.20, a gps złapał ostatnie 1.6 km. Co najlepsze wg niego mam czas 17 minut (co akurat może być prawdą). To samo jest u mojego znajomego tylko, że w 630. U niego jest nawet gorzej bo gdy naciśnie "blokowanie klawiatury" odcina mu endomondo. W jednym i drugim modelu nie mam wi-fi. Poradzicie coś ?

Telefon
    Defy Mini
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2
    Co do 630 niech sprawdzi czy ma włączone dla Endomondo działanie w tle: http://www.windowsphone.com/pl-pl/ho...making-it-last . I jeszcze w samym Endomondo jest opcja "Kontynuuuj po zablokowaniu"

Co do zapisania połowy trasy. Jak dla mnie klasyczny przykład złapania fixa z opóźnieniem. Szczególnie, że czas treningu się zgadza. Zanim zaczniesz biegać upewnij się, że GPS złapał fixa. Może masz jakiś trudny teren?

A jak Ci nie działa WiFi to chyba do serwisu.

Telefon
    Lumia 520
    ROM
    8,1
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Wi-fi działa. Owszem tu nie ma problemu tylko, że update jak to w endomondo jest przebiegnięciu trasy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)