Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Jakie słuchawki do telefonu Nokia Lumia?

Telefon
    Nokia Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Jakie słuchawki do telefonu Nokia Lumia?

Czy jest możliwość polepszenia jakości dżwięku przy słuchaniu muzyki w Lumii 520?Chodzi mi głownie o więcej basów.Czy można to poprawić przez kupno lepszych słuchawek a jeśli tak to jaki model wybrać.Dżwięk jest czysty tylko jakiś taki płytki i zero basów co jest bardzo wkurzające.

Telefon
    Nokia Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Używam śłuchawki Phillipsa i widzę różnicę na plus w porównaniu do słuchawek Nokii dołączonych do telefonu.Weż telefon do sklepu RTV i porównaj sam jakość dżwięku i potem zadecydujesz które kupić;-)

Telefon
    lumia 520
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Oczekujesz , konkretnego modelu,? Myśle ,że ilu tu ludzi tyle i słuchawek. Kazdy ma inne preferencje, do sklepu telefon w łape i przymierzaj ,słuchaj. Wtedy sam zdecydujesz

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Inna rzecz, to to że jeden poda ci słuchawki za 50 zł, a drugi za 1000 zł. Podaj przedział cenowy, bo słuchawek jest multum do wyboru.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Nokia Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Chodzi mi o małe słuchawki,pchełki tak by można było słuchać muzyki do spania :-)
    Cena też przyzwoita tak do 100zł.
    Może ktoś poradzi konkretny model.

Telefon
    Nokia lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Posiadam Brainwavz ALPHA i jestem bardzo zadowolony i mieści się w limitach do 100zł. Nie wiem czy jest coś lepszego w takiej cenie

Telefon
    Nokia Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Rzeczywiście te słuchawki Brainwavz ALPHA można kupić za 79zł.Mam pytanko czy używasz ich właśnie przy Lumii 520 i czy słychać dobrze basy?

Awatar mr_shelp

Telefon
    Nokia Lumia 520
    ROM
    8.0.10328.78
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja mogę polecić słuchawki marki AKG. Mam model właśnie w tej cenie, niestety nie pamiętam dokładnie jaki. W tej chwili mają w ofercie K315, wydają się być OK.

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A ja ożywiając wątek chiałbym się zapytać, na ile można poprawić ten dźwięk kupując dobre słuchawki? Po prostu nie chciałbym by było tak, że wywalę kasę, a poprawa będzie marna. Dźwięk w tym telefonie jest czysty, tylko te basy i płaskość. Akurat przy muzyce, której słucham lepszy bas jest ważny, no i dźwięk musi być mniej płaski. Nie potrafię się cieszyć muzyką teraz na tym telefonie, a na moim starym już szwankującym odtwarzaczu na tych samych słuchawkach z dźwiękiem jest na prawdę dobrze, więc to nie wina słuchawek. Bardzo bym chciał wykupić sobie abonament w jednym z serwisów streamujących muzykę i słuchać jej na L520, ale w obecnej sytuacji tego nie robię, właśnie przez ten dźwięk. Gdyby rzeczywiście dobre słuchawki załatwiły sprawę, to kupiłbym jakieś lepsze i wykupiłbym sobie taki abonament.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Było trzeba kupić l620, która ma equalizer i dolby headphones.

Ogólnie, słuchawki bardzo robią różnicę, bo czasem jest też tak że słuchawki nie zgrywają się ze źródłem przez co wychodzi klucha, albo dźwięk ma zniekształcenia.

Co do słuchawek to polecam jakieś dobre forum audiofilskie, mi tam polecili super słuchawki, które są do wszystkie i do mojej wieży i do telefonu (w sensie że mają mały opór, dzięki czemu telefony nie mają problemów z napędzeniem ich). SUPERLUX HD 681 EVO około 160 zł kosztują, a grają naprawdę klasowo.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jakoś umknęło mi przed kupnem teo telefonu, że nie ma on equalizera. Gdybym wiedział wcześniej to kupiłbym L620. Do głowy mi nawet nie przyszło, że smartfon może nie mieć equalizera, gdyż miały go nawet moje stare dziś archaiczne wręcz telefony - czy to stare Nokie czy Sony-Ericssony. Rozumiem, że L520 to tani telefon, ale brak equalizera to skandal i głupota, no ale mogłem się lepiej zorientować. Wątpię by w przyszłości dodano equalizer w tym telefonie. Co do zgrywania się słuchawek ze źródłem, to moje obecne słuchawki przez które słucham muzyki na odtwarzaczu brzmią na nim na prawdę dobrze - dźwięk czysty, dobry bas, dźwięk nie jest płaski itp. Na L520 na tych samych słuchawkach jest kiepskiej jakości - basy bardzo słabe i jakby przytłumione i dźwięk też płaski i stłumiony. Może to właśnie wina tego, że nie zgrywają się one z L520. Chyba najlepszym wyjściem będzie przetestowanie w jakimś sklepie kilku lepszych. Jakie sieci sklepów pozwalają na testowanie słuchawek? Domyślam się, że ciężko będzie znaleźć sklep, w którym można by było spróbować z kilkoma modelami. Mam niedaleko od siebie Media Markt, ale tam właśnie nie można testować słuchawek, a wybór mają ogromny.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Raczej nie dodadzą equalizera, przynajmniej nie było o tym mowy w newsach o najnowszych aktualizacjach..

Wiesz, ogólnie to dźwięk powinien być bez ruszania equalizerów, wtedy utwór brzmi dokładnie tak jak powinien, a to że wydaje ci się przytłumiony to może być dlatego że wcześniej miałeś duże różnice przez equalizer.

Nie wiem niestety gdzie można testować słuchawki, ale moje słuchawki które podałem wcześniej idealnie współgrają z Lumiami, spójrz sobie na nie, a jak nie, to tak jak wcześniej pisałem, jakieś forum audiofilskie mogę ci podrzucić i tam spytasz.

Awatar Drzemor

Telefon
    Lumia 520
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    6
    Ogólnie używam na codzień słuchawki Pioneer'a SE-M390, dźwięk na L520 też niestety jest , jak by to ująć kiepawy, odnośnie pchełek nie jestem w stanie nic ciekawego doradzić , co do dużych, Creativy z serii Fatal1ty słyną z tego że mają strasznie mocne basy, jeszcze kiedyś słuchałem w nich w neo jak przeglądałem co ciekawsze na noki 500 (tak, tym padle w którym co rusz był wgrywany "lżejszy" symbian ) i basy mimo standardowego ustawienia były strasznie mocne, może by się to zdało na L520? tego nie wiem ;p

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)