Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kafelek z poziomem naladowania baterii, jak ?

Telefon
    brak
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Kafelek z poziomem naladowania baterii, jak ?

Witam,

jest to moj pierwszy posta na forum, wiec wypada sie przedstawic. Nazywam sie Piotr, od wielu lat zajmuje sie buowa systemow informatycznych. Czas jakis temu zainteresowalem sie technologiami mobilnymi, nieco rozpoznalem api androida, teraz pora na windows phone 8

Przechodzac do rzeczy chcialbym aby ktos z Was wskazal mi kierunek jakim nalezy podarzac aby dotrzec do celu o nazwie kafelek ze stanem baterii.

Od paru dni troche poczytuje na temat wp8 i szczerze mowiac nieco sie gubie. Wydaje mi sie, ze to co bylbym w stanie zrobic to zczytac stan baterii w aplikacji ktora zostala przez uzytkownika uruchomiona. Wydaje mi sie rowniez, ze z sama aktualizacja kafelka tez jestem w stanie sobie poradzic. To czego kompelnie nie wiem to jak napisac oprogramowanie chodzace w tle reagujace na zmiany stanu baterii. Czy w ogole jest takie "zdarzenie" jak zmiana stanu baterii ktore moge swoim softem odebrac ? Czy moze zupelnie nie tedy droga ? Moze jedynym rozwiazaniem jest background task zaszedulowany co jakis czas ktory to bedzie zczytywal stan baterii i wtedy aktualizowal kafelek ?

Prosze, wskazcie mi mozliwosci, a tym samym wlasciwa droge

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz,
    Wozek

Awatar marszand

Telefon
    Lumia 735
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    71
    Moja odpowiedź nie ma nic wspólnego z Twoim pytaniem ale mam prośbę - używaj polskich znaków bo jakoś dziwnie się czyta takie posty.
    Wystarczy moment, wystarczy chwila aby z normalnego człowieka zrobić debila.

Pomogłem postaw PIWO!
    Bosch 509, Motorola, Nokia 3310, SE T100, SE T1000, Mio A501,HTC TouchPRO, HTC TouchPRO2, Samsung Omnia2, HTC Desire Z, HTC Mozart, iPhone 4s, HTC 8S, Nokia Lumia 925, LG G3 Tytan (nigdy więcej androida), Lumia 735 LTE

Awatar Andrew

Telefon
    Nokia Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    21
    Jedyne na co pozwala api to scheduled task który co chyba min. 30 minut zaktualizuje kafelek. Inaczej tego nie zrobisz.
    Poziom baterii pobierasz przez Windows.Phone.Devices.Power.Battery.GetDefault().RemainingChargePercent
    GOOgle With aNdrOID SUX

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)