Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Wątek: Nokia Lumia 625 -amatorska recenzja by raptowny13

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108

Nokia Lumia 625 -amatorska recenzja by raptowny13

Nokia Lumia 625
    To moja pierwsza recenzja sprzętu,więc w razie jakichkolwiek błędów prosze o wyrozumiałość.Ale do rzeczy
    2 tygodnie temu nabyłem smartfon z systemem WP 8.Cena nowego egzemplarza wacha sie w granicach 700-800 zł
    na allegro i około 1100 zł w Saturnie,gdzie go nabyłem.

Zdjęcia zestawu zostały wykonane smartfonem Samsung Galaxy Ace,gdyż nie mam chwilowo lepszego aparatu(nie licząc Lumii).

W skład zestawu wchodzi:

-Smartfon Nokia Lumia 625 Black
    -Ładowarka
    -Kabelek USB
    -Słuchawki Nokia
    -Instrukcja obsługi w języku polskim i gwarancja

1.WYGLĄD
    Pierwsze wrażenia? Nie spodziewałem sie,że ten smartfon jest tak wielki.Po dwóch latach użytkowania Samsunga Galaxy Ace,
    przyzwyczajeniu sie do jego wymiarów i tego nieszczęsnego Androida,L625 jest gigantem.

Nad ekranem znajduje sie głośnik do rozmów,czujnik zbliżeniowy,oświetlenia i kamerka 0,3 Mpx do wideorozmów.
    Pod wyświetlaczem mamy tradycyjnie dla serii Nokia Lumia,3 przyciski dotykowe.Wstecz,Home i przycisk który otwiera nam wyszukiwarke Bing.

Na górze telefonu znajdziemy wejście na słuchawki 3,5mm,na dole zaś złącze microUSB,które posiada większość produkowanych teraz smartfonów.
    Prawy bok mieści w sobie 3 przyciski. Od góry przycisk głośności,blokady/uśpienia oraz spust aparatu.Lewy bok obudowy na szczęście został pozbawiony przycisków,dzieki czemu podczas użytkowania w orientacji poziomej nie wciśniemy czegoś przypadkowo.
    Na tylnej klapie Lumi 625 znajdziemy aparat o rozdzielczosci 5 Mpx,lampe błyskową,która doświetla fotografowany obiekt w odległości około metra,ale o tym więcej za chwile.
    2.WYŚWIETLACZ
    W smartfonie Noki znajdziemy 4,7" ekran IPS TFT o rozdzielczości 800x480 px,co daje nam gęstość pikseli na poziomie ~199 ppi/cal.Wielu użytkowników uważa,że taka gęstość pixeli na cal jest mała i można dostrzec poszczegolne pixele,ale ja tego nie doświadczyłem
    (może i lepiej ).Obraz sie nie rozmazuje,kolory dobre więc czego chcieć więcej.

3.APARAT
    Jak wcześniej wspomniałem Lumia 625 wyposażona jest w aparat o rozdzielczości 5 Mpx i lampke doświetlającą.Nie urzekła mnie jakością zdjęć,ale źle nie jest .Doświetlania nie bede komentował,gdyż jedyną zaletą tej "lampki" jest to,że po prostu jest.Poniżej kilka zdjęć wykonanych aparatem Lumi 625.Więcej zdjęć moge dodać później.

Mamy możliwość nagrywania filmów w jakości FullHD 1080p/30kl./s,co jest bardzo dobre i przydatne.
    Jakość filmu jest OK,na filmiku poniżej jakość była lepsza ale nieszczęsna konwersja YouTube..

4.BATERIA
    Ogniwo o pojemności 2000 mAh jest jakby dla tego telefonu stworzone.Duży wyświetlacz wydaje sie łakomy na prąd,ale w codziennym użytkowaniu bateria spokojnie starczy na 48 godzin w cyklu mieszanym (troche gier,muzyki,filmu,wiadomości,itd+wifi włączone non stop).
    5.DŹWIĘK
    Dźwiek w Lumi 625 jaki wydaje wbudowany głośnik nie jest zły.Można rzec,że jest całkiem przyjemny dla ucha,lecz jego umiejscowienie jest tragiczne. Głośnik znajduje sie na tylnej klapce,dość nisko i gdy położymy smartfon "na plecach" powierzchnia na której leży tlumi dźwięk,więc nie jest to dobrze przemyślane.O dźwieku płynącym ze słuchawek nie bede sie wypowiadał,wszyscy wiemy iż w duzym stopniu wszystko zależy od słuchawek jakie posiadamy.Musimy je dokupić gdyż słuchawki dostarczone z Nokią są tandetne...

Plusy:
    -duży ekran
    -dobrze spasowana tylna klapka
    -Łączność 4G LTE
    -nagrywanie filmów w FullHD
    -wytrzymała bateria

Minusy:
    -niewymienna bateria
    -512 Mb RAM
    -brak NFC

Każdy kto chce wiedzieć coś więcej o Lumi 625 niech pyta w tym temacie.Jeśli będe potrafił to odpowiem na wszystkie nurtujące was pytania.Jeśli chcecie więcej zdjęć to również piszcie

Ostatnio edytowane przez raptowny13 ; 18-01-2014 o 19:45

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

2. Piwa VortaL, Bounce, Mati91 postawil(li) piwo za ten post
    Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Tutaj jeszcze jeden filmik nagrany za pomocą w/w smartfona.

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Cytat Zamieszczone przez raptowny13 Zobacz posta
    [SIZE=7]
    [COLOR="#000000"]W smartfonie Noki znajdziemy 4,7" ekran IPS TFT o rozdzielczości 800x480 px,co daje nam gęstość pikseli na poziomie ~235 ppi/cal.
    Lumia 625 ma 199 ppi a nie 235.. 235 to wynik 4 cali i 800x480
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Mój błąd,przepraszam już poprawiam. Pierwsza recenzja więc mam prawo sie pomylić

Awatar celius

Telefon
    LUMIA 625
    ROM
    najnowsze :)
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    33
    ciekawe tym bardziej, że na wiosennej wymianie mam ochotę właśnie na L625.
    Brzydzę się tzw. warszawką, ich arogancją, chamstwem i pseudo wysokim ego

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Wymieniaj,nie patrz na nic nie bedziesz żałował

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Szkoda że nie napisałeś nic o dźwięku no i trochę krótka recenzja ale jak na pierwszą to spoko

Sam bym kupił l625 zamiast l920, gdyby nie ta niska rozdzielczość i 512 mb ram..
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Postaram sie dopisać. A co do tego ramu to troszke mało.. No ale cóż. Nie zapomnijmy o tym,że mamy do czynienia ze smartfonem ze średniej półki.

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    Cena nowego egzemplażu
    Chyba nie muszę nic mówić?

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Już poprawione

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Wymieniaj,nie patrz na nic nie bedziesz żałował
    Oj nie pisz tak.. to że tobie odpowiada taki ekran który jest poniżej dopuszczalnego poziomu to nie znaczy że komukolwiek innemu by pasował

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Dla kazdego ten dopuszczalny poziom jest inny

14. Piwa Dafit postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Damian

Telefon
    L920
    ROM
    Najnowszy
    Piwa (Postawione)
    12
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Dlatego przedtem warto wybadać czego oczekuje użytkownik - a najlepiej pisać biorąc pod uwagę, że są ci, którym się to nie podoba i ci którzy to kochają.
    Najważniejsze to być szczęśliwym bez względu na to co powie psychiatra

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    5.DŹWIĘK
    Dźwiek w Lumi 625 jaki wydaje wbudowany głośnik nie jest zły.Można rzec,że jest całkiem przyjemny dla ucha,lecz jego umiejscowienie jest tragiczne. Głośnik znajduje sie na tylnej klapce,dość nisko i gdy położymy smartfon "na plecach" powierzchnia na której leży tlumi dźwięk,więc nie jest to dobrze przemyślane.O dźwieku płynącym ze słuchawek nie bede sie wypowiadał,wszyscy wiemy iż w duzym stopniu wszystko zależy od słuchawek jakie posiadamy.Musimy je dokupić gdyż słuchawki dostarczone z Nokią są tandetne...
    Oj właśnie źródło to podstawa. Żadne słuchawki nie zagrają dobrze, jak źródło dupne Starsze modele lumii z WP 8 grały ciepło, szczegółowo i czysto. A głośność była różna dla każdego modelu, z tego co wiem to nowsze modele (w tym l625) mają albo nowy chip albo nowe coś innego, bo l625 na gsmarena ma wyższe wyniki i dlatego interesuje mnie jak grają, ale pewnie nie miałeś innych modeli w ręku więc nie ma jak porównać.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Słuchawki tez muszą byc dobre,nie wmówisz mi że najtansze słuchawki będą brzmiały lepiej niż te tanie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)