Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Dylemat: L920 vs. N808

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Dylemat: L920 vs. N808

Witam,
    Mam dwie oferty w tej samej cenie. Lumia 920 na gwarancji oraz Nokia 808, również na gwarancji. Stan obu telefonów jest b. dobry, jak nie idealny. Cena bardzo atrakcyjna. Zero ściemy, haczyków czy próby oszustwa.

To tak wstępem, żeby zniwelować niepotrzebne pytania. Do sedna sprawy: co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego? Moim zdaniem za L920 przemawia niezły aparat i system WP8, za Nokią 808 bardzo dobry aparat i niezły, może nawet i kiepski system. Nie miałem do czynienia z Symbianem w wersji Belle, aczkolwiek większość posiadaczy wypowiada się raczej pozytywnie na jego temat. Po zakupie jednego z w/w mój Mozart z miejsca pójdzie pod młotek, aby zniwelować poniesione koszty. To spowoduje, że zakup okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Nie ukrywam, że zależy mi na pozbyciu się mojego HTC. Jego aparat w porównaniu z L920 i N808 wypada bardzo słabo. Aparat w telefonie jest dla mnie pierwszorzędny, dlatego 808-ka wydaje się oczywistym wyborem. Jednakże patrzę w przyszłość, a ta nie maluje się w barwnych kolorach dla tego modelu. Gdyby zależało mi tylko i wyłącznie na tym aspekcie (aparat), być może nie napisałbym tego postu. A system to system. Windows Phone 8 w tym momencie daje wiele możliwości.

Burza mózgów. Liczę na cenne porady!

PS. Ceny L920 spadają z miesiąca na miesiąc. Bez poniesienia drobnych kosztów ze swojej strony, nie widzę szans na sprzedanie tego telefonu w przyszłości. 808-ka dość dobrze się trzyma. Mało modeli na rynku = większa szansa na sprzedaż. Kolejny mały minusik dla Lumii, mały plusik dla 808 PV.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Masz ciężki wybór. Sam nie wiem, na co w tej sytuacji bym się zdecydował. Mimo gorszego aparatu postawiłbym chyba na Lumie 920.
    Owszem Nokia 808 jest świetnym telefonem, ALE ma system, który już umarł - Symbian. Jeżeli miałeś styczność z tym systemem to dobrze wiesz, że trzeba system shackować, żeby móc instalować aplikacje i nie mieć problemów z certyfikatami. Telefon ma 1 rdzeń 1,3 GHz i 512 Mb RAM - jak na Symbiana to jest mega sprzęt i nic nie będzie Ci zamulać. Ekran tylko 4 cale, brzydki design jak dla mnie. W sumie 808 ma lepszy tylko aparat i to, że jest wymienna bateria. Reszta przemawia na korzyść Lumii. Zresztą sam zobacz:
    http://versus.com/pl/nokia-lumia-920...a-808-pureview

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Właśnie z powodu systemu brałbym bez wahania L920.

Zbanowany
    Telefon
    samsung
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    24
    Jezeli dla niego aparat ma najwieksze znaczenia to co mu po systemie wp8 z gorszym aparatem mcmc?
    Nie wiem czemu nie czytales posta autora dokladnie, jako admin powinienes tutaj reprezentowac jakis poziom, a jak narazie jest z tym krucho

Tak aparat bedzie lepszy w 808 niestety system symbian juz zostal sporo czasu temu usmiercony takze nie licz na nowe gry, aplikacje itp. :/ Tutaj pod wzgledem systemu juz lepsza bylaby 920. System rozwija sie badz co badz slamazarnie i ostatnio ms podnieca sie nowymi funkcjami, ktore byly juz nawet na symbianie, ale za dwa lata wp bedzie takie znosne

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Bardzo mi przykro, że Cię zawiodłem.
    Zamiast 808, która oprócz sms, telefonu i aparatu właśnie nie ma nic ciekawego do zaoferowania lepiej już kupić Nokię 6310i oraz przyzwoity kompakt.

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    A ja polecam sobie obejrzeć i dozbierać do lumii 1020. Aparat podobny do tego w Nokii 808 (ale chyba nieco lepszy) ekran większy, system lepszy, przyszłościowy ..

A co do aparaty l920 to sporo ludzi mówi że zastępuje im kompakty.
    Ostatnio edytowane przez Arkhan ; 20-01-2014 o 14:06
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

Awatar kamiton

Telefon
    930/820/520
    ROM
    10
    Piwa (Postawione)
    50
    Piwa (Otrzymane)
    113
    Bez wahania brał bym z tych dwóch Lumie 920.

Awatar Dafit

Telefon
    Nokia Lumia 920
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    39
    Polecam 920, ze względu na wsparcie ( po jakimś czsie odczujesz jego brak na 808PV).
    Aha:
    Cytat Zamieszczone przez Mati91 Zobacz posta
    Niech nikt tu nie "doradza" tą beznadziejną stroną!

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Tylko ten jeden moderator Mati ciągle doradza wszystkim tą stronę która ma pomieszane informacje dotyczące telefonów, nie ma wielu informacji a to co ma często jest błędne..

Doradza pomimo że wszyscy mu mówią żeby nie doradzał już nie pierwszy raz.
    Ukradnijcie ten zestaw, jeśli musicie, ale jeśli możecie, kupcie go - dodał lider Lemmy Kilmister.

10. Piwa adrianos12211, CODER_BEST, Dafit postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    To jest tylko takie malutkie porównanie! Zobaczcie ile jest za? Po co w ogóle ten temat? Logiczne jest to, że Lumia 920 jest dużo lepszym smartfonem jak przestarzała 808 z symbianem.

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    Jak dla mnie krótka piłka - L920, ze względu na wsparcie oraz szybkość działania. Co Ci z lepszego aparatu, jak Ci się fon zatnie przy próbie odblokowania?:p
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    L920,kolega ma,użytkowałem go,warto

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Cytat Zamieszczone przez antyhaker Zobacz posta
    Jak dla mnie krótka piłka - L920, ze względu na wsparcie oraz szybkość działania. Co Ci z lepszego aparatu, jak Ci się fon zatnie przy próbie odblokowania?:p
    O czym ty gadasz? To SYMBIAN nie Android -,- Jak myślisz że symbian się zacina to zatrzymałeś się na tych pierwszych wersjach, jak nie wiesz jak śmiga belle to nie wypowiadaj się

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Oczywiście masz rację Symbian nawet na Nokii E51 chodził jak burza. 808 ma bardzo dobre parametry jak na ten system operacyjny i o zawieszaniu nie ma mowy. Z Belle używałem E6 i była rewelacja Toć to było stabilniejsze nawet jak WP Mimo wszystko nie warto brać 808. Brak wsparcia, mało aplikacji, gier. Co do aparatu/video:

Tutaj zdjęcia test aparatów:
    http://www.allaboutsymbian.com/featu...und_two_No.php

Awatar Arkhan

Telefon
    Brak.
    Piwa (Postawione)
    96
    Piwa (Otrzymane)
    176
    Jedyne czego żałuję w symbianie to to że dopiero w ostatniej wersji zrobili go takiego jaki powinien być od początku.. szybkiego, stabilnego i płynnego.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)