Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Tablet z win 8.1 (nie RT) zamiast Nexus 7 (I gen)+Asus EEE 1001PX

Telefon
    Lenovo a820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Tablet z win 8.1 (nie RT) zamiast Nexus 7 (I gen)+Asus EEE 1001PX

Witajcie,

Jak nazwa tematu wskazuje. Odkąd usłyszałem że robią już tablety z pełnym Win 8.1 i można na nim odpalić wszystko co na zwykłym PC trochę się 'napaliłem'. Otóż, aktualnie posiadam tablet Google Nexus 7 16GB pierwszej generacji (bawię się nim codziennie, to jakiś serial na ipli/tvnplayer, to przejrzeć strony, gry mało co). Posiadam także Netbook firmy Asus model EEE 1001PX wersja z 2gb ram. Odkąd mam tablet używam go baaaaaaaaardzo rzadko, dosłownie leży i się kurzy. Wpadłem więc na pomysł, by sprzedać i tablet i netbook, następnie troszkę dołożyć i kupić tablet z win 8.1 z którego mógłbym korzystać codziennie jeszcze wygodniej, kwestia tyle na ile jest on mi w stanie zastąpić komputer PC? Zdaję sobie sprawę że on tylu rzeczy nie pociągnie co PC mający lepszy procek i 8gb ram, ale podstawy typu film na monitorze 22', gg, yt, fejs, jakies tam rzeczy typu putty winscp i inne przecież wystarczy, prawda?

Co o tym myślicie? Jaki tablet jesteście mi w stanie zaoferować? Toshiba Encore się fajnie prezentuje, ale nie ma chyba stacji dokującej, a taka rzecz to fajna rzecz No i pasowało by żeby też dysku trochę miało...bo ponoć te wersje 32GB dla użytkownika maja ~12gb, co ja na to wrzucę? :/ Pamięć SSD chyba też była by fajna...

Ogólnie to pisać co mi proponujecie i czy taka zamiana 2 na 1 jest mądra.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Po 1. Są tematy aktualnie w stylu "ktory tablet lepszy"
    Po 2. Musisz byc świadom że tablet nie zastapi Ci laptopa miedzy innymi poprzez brak CD Rom
    Po 3. Jeślo encore toshiby to ten wiekszy bo na 8" to moze byc ciezko bez myszki
    Sam na codzien uzywam Galaxy Tab 2 7.0 i tez mysle go zmienic. Osobiscie parze w kierunku Asus Transformer Book

PS
    Poniżej masz linki do wcześniej wspomnianych tematów
    http://forum.windows-phone.pl/thread...-z-Windows-8-1
    http://forum.windows-phone.pl/thread...-calowy-tablet

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Telefon
    Lenovo a820
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Brak napędu CD Rom? Nie pamiętam kiedy tego używałem

Teraz jak przeglądam te oferty to faktycznie chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupno tego Asus Transformer T100TA, tylko ciekawe jak problem z usypianiem bo ponoc jakis wystepuje

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Pierwsze słysze o jakiś problemach w/w modelu

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Awatar tranzystor82

Telefon
    Lumia 925
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez kombajnik Zobacz posta
    Witajcie,

Jak nazwa tematu wskazuje. Odkąd usłyszałem że robią już tablety z pełnym Win 8.1 i można na nim odpalić wszystko co na zwykłym PC trochę się 'napaliłem'. Otóż, aktualnie posiadam tablet Google Nexus 7 16GB pierwszej generacji (bawię się nim codziennie, to jakiś serial na ipli/tvnplayer, to przejrzeć strony, gry mało co). Posiadam także Netbook firmy Asus model EEE 1001PX wersja z 2gb ram. Odkąd mam tablet używam go baaaaaaaaardzo rzadko, dosłownie leży i się kurzy. Wpadłem więc na pomysł, by sprzedać i tablet i netbook, następnie troszkę dołożyć i kupić tablet z win 8.1 z którego mógłbym korzystać codziennie jeszcze wygodniej, kwestia tyle na ile jest on mi w stanie zastąpić komputer PC? Zdaję sobie sprawę że on tylu rzeczy nie pociągnie co PC mający lepszy procek i 8gb ram, ale podstawy typu film na monitorze 22', gg, yt, fejs, jakies tam rzeczy typu putty winscp i inne przecież wystarczy, prawda?

Co o tym myślicie? Jaki tablet jesteście mi w stanie zaoferować? Toshiba Encore się fajnie prezentuje, ale nie ma chyba stacji dokującej, a taka rzecz to fajna rzecz No i pasowało by żeby też dysku trochę miało...bo ponoć te wersje 32GB dla użytkownika maja ~12gb, co ja na to wrzucę? :/ Pamięć SSD chyba też była by fajna...

Ogólnie to pisać co mi proponujecie i czy taka zamiana 2 na 1 jest mądra.
    Mam wersje pierwszą RT i jestem zadowolony ma 32GB dla użytkownika jest ponad 14GB lecz tak naprawdę masz gniazdo uSD więc nie rozumiem twojego ubolewania nie mówiąc już o fakcie iż w zasadzie nie korzystam z pamięci masowej gdyż podpięte mam dyski sieciowe także multimedia i praca jest na dyskach sieciowych.

Co do grzejącej sie tegry3 poprawiona została następne rewizje tabletu nie grzeją sie juz tak. A praca jest stosunkowo przyjemna jak na urządzenie o poborze 4W

Telefon
    Dell Venue 8 PRO
    ROM
    Windows 8.1
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Cytat Zamieszczone przez kombajnik Zobacz posta
    ...aktualnie posiadam tablet Google Nexus 7 16GB pierwszej generacji (bawię się nim codziennie, to jakiś serial na ipli/tvnplayer, to przejrzeć strony, gry mało co). Posiadam także Netbook firmy Asus model EEE 1001PX wersja z 2gb ram. Odkąd mam tablet używam go baaaaaaaaardzo rzadko, dosłownie leży i się kurzy. Wpadłem więc na pomysł, by sprzedać i tablet i netbook, następnie troszkę dołożyć i kupić tablet z win 8.1 z którego mógłbym korzystać codziennie jeszcze wygodniej, kwestia tyle na ile jest on mi w stanie zastąpić komputer PC?...czy taka zamiana 2 na 1 jest mądra.
    W takiej kwestii o którą pytasz to w pierwszej kolejności powinno się rozpatrzyć co się Tobie przydaje i wtedy już sama wyjdzie odpowiedź, czy zamierzenie jest mądre ;-)

W zasadzie odpowiedź dałeś w swoim pytaniu, pisząc że używasz najwięcej najwięcej Nexusa i do czego go używasz. Niewiele natomiast napisałeś o używaniu Asusa, z czego wnioskuję, że jego zastosowaniu u Ciebie jest marginalne i nieistotne. Tak? Bo gdybyś potrzebował koniecznie używać chociaż od czasu do czasu jakiejś aplikacji Windowsowej, to pewnie być o tym wyraźnie napisał. Prawda?

Odpowiedź wiec jak napisałem - dałeś sobie sam w uzasadnieniu pytania.

Potrzebujesz (ewentualnie?) większego tabletu z Androidem, czyli takiego tabletu z przedziału od 8" do 10". Byłbym skłonny przypuszczać, że raczej w grę wchodzi Android na urządzeniu 10" - to jest rozwiązanie, które łączy Twoje dotychczasowe 10" (Win) z komputerem androidowym (Nexus).

Tabletu z Win8 nie kupuje się dla przyjemności, tylko raczej z konieczności używania aplikacji windowsowych.
    Upłynęło już tyle czasu od wprowadzenia Win8 i cały czas nie jest to OS dla konsumentów, tylko dla perwersyjnych urojeń producenta, dla którego użytkownicy są przedmiotem, a nie podmiotem.
    Tak to mniej więcej niestety wygląda :-/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)