Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Kilka pytań do posiadaczy 520

Telefon
    SONY Xperia L
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0

Kilka pytań do posiadaczy 520

Witam
    Kończy mi się umowa na telefon i propozycje które dostaje mnie nie zadowalają, patrzyłem głównie na android(mój obecny telefon jest lepszy niż te proponowane), ale postanowiłem, że sprawdzę WM i jest Nokia Lumia 520. Styczność miałem jedynie z 610 dawno temu i jestem zielony na temat WM. Z góry przepraszam, że pytania mogą wydać się śmieszne, ale od dawna korzystam z androida i zależy mi na kilku funkcjach, więc:
    1 Jak z muzyką? Słuchawki w zestawie? Jak jakościowo?
    2 Aplikacja Facebook - istnieje? Ma takie problemy jak ta androidowa?
    3 Czy korzystanie z gg, messengera(o ile jest), przeglądanie internetu i słuchanie muzyki na raz będzie mi zamulać cały fon?
    4 Karty sim zwykłe czy micro?
    5 Jak z baterią?
    6 Jakość zdjęć?
    7 Z czym są problemy?
    8 Nie miałem jej w ręku, ma dodatkowy guzik do aparatu, jakikolwiek dodatkowy?

Jak coś mi się przypomni to wyedytuję, z góry dzięki za odpowiedź

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Cytat Zamieszczone przez Brzezin Zobacz posta
    Witam

3 Czy korzystanie z gg, messengera(o ile jest), przeglądanie internetu i słuchanie muzyki na raz będzie mi zamulać cały fon?
    5 Jak z baterią?
    6 Jakość zdjęć?
    7 Z czym są problemy?
    1. Z muzyką na L520 jest cienko. Brak jej korektora muzycznego, słuchawki są w zestawie, ale słabe (w WP8.1 podobno będzie już equalizer).
    2. Oczywiście, że istnieje. W moim przekonaniu jest dużo lepsza niż na Androdia
    3. Messenger niedawno pojawił się na WP - który jest świetnie zoptymalizowany i mimo 512 MB RAM Twoja L520 nie będzie zamulać.
    4. MicroSim
    5. Bateria przy intensywnym użytkowaniu spokojnie wytrzymuje dobę.
    6. Jakość jest według mnie słaba. Do tego brak lampy
    7.-
    8. Ma spust aparatu migawki

3. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    SONY Xperia L
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ok, a jak jest ze wsparciem? Przykładowo dla mojej XL wyjdzie teraz poprawka do 4.2.2(nie wiadomo kiedy) i dalej nie wiadomo, 4.3 i 4.4 na pewno nie będzie.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Wszystkie telefony działające na Windows Phone 8 dostaną aktualizację do 8.1. Zmian jest bardzo dużo! Możesz zapoznać się z nimi w tym temacie:
    http://windows-phone.pl/2014/03/wind...acych-nowosci/

6. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    Cytat Zamieszczone przez Brzezin Zobacz posta
    Witam
    Kończy mi się umowa na telefon i propozycje które dostaje mnie nie zadowalają, patrzyłem głównie na android(mój obecny telefon jest lepszy niż te proponowane), ale postanowiłem, że sprawdzę WM i jest Nokia Lumia 520. Styczność miałem jedynie z 610 dawno temu i jestem zielony na temat WM. Z góry przepraszam, że pytania mogą wydać się śmieszne, ale od dawna korzystam z androida i zależy mi na kilku funkcjach, więc:
    5 Jak z baterią?
    6 Jakość zdjęć?
    7 Z czym są problemy?
    Ad. 1. Budżetowy model, to budżetowe słuchawki.. ponadto jeśli zależy Ci na dźwięku, to jakim cudem nie masz swoich słuchawek?
    Ad. 2. Oczywiście, że istnieje. Ogólnie baza aplikacji w WPS'ie już znacznie się powiększyła i większość core apps jest.
    Ad. 3. Tutaj @Mati91 nie napisał dokładnie. WP8 jest zbudowany tak, że aplikacje w tle są hibernowane.. dlatego np. gg nie wyświetli wiadomości, dopóki nie włączysz aplikacji. No, ale z drugiej strony dzięki takiemu zabiegowi nigdy go nie spowolnisz.
    Ad. 4. J.w.
    Ad. 5. Trzymają podobnie jak Androidy - w końcu takie same podzespoły. Może trzymać 2-3 dni leżąc na szafce oraz kilka godzin grając.
    Ad. 6. Słabizna.. budżetowiec, pamiętasz?
    Ad. 7. Z folderem "Inne", chociaż 8.1 ma to naprawić.

Ogólnie pamiętaj: budżetowy Android < budżetowy WP8.

8. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    Tak oczywiście masz rację odnośnie punktu trzeciego Pytanie do autora tematu: Nie masz możliwości kupić lepszej Lumii 625? W L520 nie ma się co pchać

10. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    @UP: Tyle, że L625 jest o dobre dwie stówki droższa od L520.
    A nie wydaję mi się, że jest na tyle lepsza, aby dopłacać jeśli ktoś nie potrzebuje wielkiego ekranu.. w końu aparaty te same. Muzyka.. za pół miesiąca będzie to samo. L520 to nadal solidny kawałek sprzętu.. nie idealny, ale patrząc na stosunek cena-jakość - ideał.

12. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    SONY Xperia L
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Słuchawki mam, inaczej nie zapełniłbym muzyką karty 16Gb, tylko chyba będę musiał je wymienić, dlatego pytam o te z zestawu.
    Ta opcja z hibernacją jest jak dla mnie pierwszym minusem, facebook zapewne też nie powiadamia...
    Czym się te Lumie różnią?

Ps. Macie tapatalk? Wyskoczyło mi info i przeniosło do SP, a nie mogę w tt znaleźć.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    No niestety forum nie jest dostepne w tt

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

15. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    @Brzezin: Hibernacja wbrew pozorom jest świetną opcją. Pomimo tego, że sama aplikacja nie powiadamia o jakimś zdarzeniu, to żywe kafle już tak. Trzeba po prostu przestawić się na to, że aby sprawdzić czy jest coś nowego to trzeba włączyć ekran i przejechać wzrokiem po live tiles.
    Zresztą chłopie.. "lada dzień" wchodzi WP8.1, który naprawi wszystkie (a przynajmniej sporą większość) minusów oraz braków WP8. Wtedy to co Ci tutaj mówimy już będzie nieaktualne.
    Czym się różnią te Lumie? Wyglądem oraz ekranem, po za tym wszystko to samo.

17. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    SONY Xperia L
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Zastanawiają mnie słowa:
    Cytat Zamieszczone przez Mati91 Zobacz posta
    W L520 nie ma się co pchać
    W sumie ta 625 jest jak dla mnie za duża, 4.7' przesada. Czemu nie ma się co pchać?
    I o co chodzi z żywymi kaflami?

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    @UP: Ponieważ zawsze można dopłacić 100-150 zł, aby kupić coś lepszego.
    Do L520 dokładasz 100-150 i możesz kupić L620-625, dokładasz kolejną 100-kę i kupujesz L720 lub L820, dokładasz kolejną 100-kę i masz L920.
    L520 jest mocno okrojona na chwilę obecną, ponieważ nie ma Glance Screen, korektora, diody oraz ma najsłabszy ekran.. no, ale za taką kasę tak czy owak masz płynny i w miarę dobrze zbudowany sprzęt.. konkurencja w tej cenie na Androidzie to bieda w porównaniu do niego.

A żywe kafle to te, które się ruszają na home-screenie. Pokazują ile masz sms, mms, maili, nieprzeczytanych rrs.. co tam tylko twórca aplikacji sobie wymyśli.

20. Piwa Brzezin, Mati91 postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    TdK napisał całą prawdę Dodam jeszcze, że jak dla mnie L520 jest najmniej atrakcyjna z wyglądu spośród wszystkich Lumii z WP8.

22. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    SONY Xperia L
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ok to jeszcze kilka pytań, bo chyba przekonaliście mnie do wp8. Z umową mam jeszcze czas, tak więc jestem w stanie poczekać, może 625 potanieje(jak dali mi xperie l zamiast play to też bałem się większego ekranu, ale się przyzwyczaiłem i nawet wolę). Jak myślicie, będzie coś nowego z wp w orange czy nie ma co czekać? Jak branding wpływa na telefon? I czy może orientujecie się jak z simlockami w orange, siostra dostała galaxy core plus bez brandu, nie wiem jak simlock, bo nie mam jak sprawdzić.

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Jeśli chodzi o nowości to nawet jeśli będą to nie będzie można ich nazwać urządzeniami budżetowymi. Z simlockiem jest różnie. Ale z tego co wiem to Orange w telefonów z WP nie zakłada simlockow. A co do brandingu,to wiele nie wnosi do urzadzenia. Najwyżej logo i aplikacje jakąś.

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

25. Piwa Brzezin postawil(li) piwo za ten post
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)