Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Telefon dla rodzica.

Telefon
    galaxy s II
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0

Telefon dla rodzica.

Cześć, chciałbym się Was poradzić jaki telefon byłby najodpowiedniejszy dla mamy. Będzie to jej pierwszy kontakt ze smartfonem, nie potrzebuje żadnych bajerów, nawet aplikacji pewnie nie będzie ściągać bo jest jej to niepotrzebne. Może jedynie nauczę ją internet przeglądać Telefony zmienia mniej więcej co 3-4 lata, wcześniej miała same nokie, i tak sobie myślałem, że jak smartfon to najlepiej z WP Budżet myślę, że do około 500 zł. Raczej będę zamawiał z allegro, koniecznie nowy, bez simlocka. Jedyny model jaki znalazłem to lumia 520...Czy jest to słuszny wybór ? Będzie zadowolona? Co poradzicie innego? Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby był prosty w obsłudze(jeszcze nie miałem telefonu z WP więc nie znam się), i miał dobrej jakości rozmowy(mój galaxy s 2 - koszmar). Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Jeżeli nie będzie nic ściągać to lepiej HTC 8S niż Lumie 520, w porównaniu do 520stki ma lepszy wyświetlacz, nie rysujące się szklo, diodę led która może posłużyć za latarkę i większą baterię.

Telefon
    galaxy s II
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Hm..teraz się zastanawiam dlaczego tak głośno o lumii w tym przedziale cenowym a o htc nie przeczytałem ani słowa jako alternatywę? I skąd takie różnice w cenie: przeplatają się aukcje z cenami za 380 a 560..

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Możliwe że te najtańsze to pierwsze serie z źle osadzonym korpusem. No i niebiesko-granatowy jest znacznie tańszy niż inne wersje kolorystyczne. O 8S jest cicho głównie dlatego że wiele osób twierdzi że 4GB wbudowanej to za malo, ale ja jak używam rok 8S to jeszcze nie zdażyło mi się narzekać na pamięć.

5. Piwa kamileq postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    Dla mamy, to bierz Lumię 520-ia, a nie żadnego HTC. Lumia ma plastikowy wyświetlacz, a on przeżyje znacznie więcej, aniżeli szkło. Co z tego, ze ma GG jeśli każdy niefortunny upadek może skutkować pajęczyną?
    Wiem z doświadczenia z moją mamą, że smart zawsze może zaliczyć glebę.. a to się wysmyknie, a to dziecko zrzuci.. poważnie, nie słuchaj o HTC, a bierz plastikową Lumię.

Telefon
    galaxy s II
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0
    A czy warto do czegoś dołożyć czy raczej powinna być zadowolona z tego modelu? I jeszcze jedna sprawa, jak to jest z tą awaryjnością, rzeczywiście tak szybko się psuje?
    I czy ten model ma radio?

Telefon
    Moto G
    ROM
    4.4.4
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    32
    O jakości rozmów i baterii niech wypowie się ktoś, kto używał 520-kę przez dłuższy czas.
    Co do słuszności wyboru, to powiem tak - do czego mamusie używają telefonów? I nie pytam tutaj o nastoletnie mamuśki, a o dorosłe "baby" - dzwonią.
    Nie będzie jej przeszkadzało, że L520 ma nieco szarawą czerń puki będzie widzieć kafle (a będzie widzieć) i póki będzie słyszeć z kim rozmawia.
    Pamiętajmy, że osoby starsze nie przykładają takiej wagi do jakości wyświetlacza.. telefon ma dzwonić i tyle.

9. Piwa kamileq postawil(li) piwo za ten post
    Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Mój 8S miał wiele bliskich spotkań z betonem i do tej pory żyje, jednak wiadomo szklo się tłucze. Tdk nie był bym taki pewny, moja matka cały czas w coś gra na telefonie.

Awatar Mati91

Telefon
    Nokia Lumia 1320
    ROM
    WindowsPhone 8.1
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    59
    @kamileq
    Jeżeli Twoja mama jest tak mało wymagającym użytkownikiem, to nie opłaca się kupować niczego lepszego i niepotrzebnie dokładać pieniędzy. Myślę, że wybierając między L520 a HTC 8s to wybór należy do Twojej mamy - co bardziej podoba się Jej wizualnie Parametry podobne, choć ja jako były użytkownik obu tych modeli polecam bardziej HTC 8S. Przede wszystkim lepszy ekran, lepsza jakość zdjęć, flesz i mimo wszystko HTC jest ładniejszy Tutaj masz recenzję mojego autorstwa:
    http://forum.windows-phone.pl/thread...C-8S-by-Mati91 http://forum.windows-phone.pl/thread...i-artyku%C5%82

12. Piwa kamileq postawil(li) piwo za ten post
    Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    Wedlug mnie lepsza L520,moja mamuśka ma,teściowa tez i nie nazekają Ładny,zgrabny telefonik. Trwaly na upadki !! Kilka przygod z betonem i ekran caly

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

14. Piwa kamileq postawil(li) piwo za ten post

Telefon
    galaxy s II
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ok to pokażę jej oba telefony i sama wybierze A tak wgl chyba skłaniałbym się ku nokii z tego powodu, że chcąc koniecznie zamówić ze sklepu w Krakowie, różnica ceny jest jakieś 100 zł na korzyść lumii, a chciałem jeszcze kupić jakiś 'futerał', folię itd

Awatar raptowny13

Telefon
    Sony Xperia Z
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    108
    To wybor pozostaje oczywisty

Masz problem z odblokowaniem developerskim,albo ze zwiększeniem ilości XAPów? Napisz do mnie

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    W takim razie nie warto dopłacać. Podejrzewam że tu największymi czynnikami będzie wygląd i to że do tej pory miała Nokie. Przy tych wymaganiach Lumia też się sprawdzi.

Telefon
    galaxy s II
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cytat Zamieszczone przez Ziom41 Zobacz posta
    Możliwe że te najtańsze to pierwsze serie z źle osadzonym korpusem.
    Czy tutaj przy lumii też się mam czego obawiać czy raczej nie było takich przypadków?

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Nie, w L520 nie bylo serii z wadami.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)