Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lumia 800 czy warto dziś kupić? [+kilka małosprytnych pytań]

Awatar elgato

Telefon
    Nokia E52
    ROM
    latest
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Lumia 800 czy warto dziś kupić? [+kilka małosprytnych pytań]

Drodzy użytkownicy...

Jako że dział LUMIA 800 z tego co widzę otrzymuje coraz mniej wpisów- na wiele z moich pytań mogę już nie znaleźć odp w odniesieniu do syt. obecnej- stąd nowy temat.

Jestem miłośnikiem tel z klawą [love my E52], ale niestety przychodzi czas na pacyfikację i prędzej czy później skończy się na smark-fonie.
    Nie potrzebuję super hiper galaxy note i innych cudeniek, od roku wiem, że wskoczę tylko i wyłącznie na WP. Koniec kropka...
    Ostatnio natknąłem się a aukcje gdzie widać, że Lumię 800 dostanę już za 350 zł... nowa, z gwarancją.. pomyślałem, że może warto spróbować, bo w zasadzie kosz nie jest astronomiczny, a perspektywa okienek na fonie kusi coraz bardziej.

Jednakże max co mogę mieć na tym telefonie to WP7.8, co w dzisiejszych czasach gdzie szaleje WP8.1 budzi kilka moich [ często mało-sprytnych] pytań:

Mogę ?

1. Jak jest rozwiązane Marketplace?
    Gdy wchodzę z fona wp7.5/7.8 to widzę tylko i wyłącznie apki kompatybilne z moim systemem, czy mam wrzucone do 1 worka wp7.8 ; wp8 i wp8.1
    Ewentualna konieczność ręcznego przesiewania appek by znaleźć coś na swój system- z charakterem furiata nie przejdzie. Zwyczajnie chciałbym wejść na MARKETPLACE i widzieć aplikacje+gry przeznaczone dla mojego telefonu/wersji systemu. Czy tak właśnie jest?

2. Nie oczekuję wodotrysków. Telefon ma dzwonić, odbierać smsy, ale i wieczorem przed snem dać możliwość poczytania co dzieje się na sportowychfaktach w zakładce żużel
    Jak w dzisiejszych czasach ten telefon radzi sobie ze stronami www? Działa to płynnie i sensownie, czy dzisiejsze standardy powodują u niego już czkawkę?

3. Czy wp7.8 już po ostatnich update'ach posiada jakieś rażące dysfunkcje typu niedziałający BT, czy samoistne zżeranie internetu nawet gdy tel. lezy bez baterii?

4. Czytałem o różnicach między wp7.8 a wp8.... jednakże czy z punktu widzenia dzwonienia+sms+www .... zachodzą jakieś diametralne rożnice?

5. Czy wp7.5/wp7.8 dostają jeszcze w ogóle jakieś nowe apki?
    NIe jest to dla mnie konieczność, ale tak się zastanawiam... nawet jeżeli nie uświadczę już nowości.. czy baza dostępnych aplikacji na wp7.5/7.8 jest w miarę sensowna?

6. czy ten telefon jest w stanie wytrzymać bez ładowania dłużej niż 2 dni?

7. Zastanawiałem się czy nie warto dołożyć do tańszego modelu z wp8.1 np lumia 520 czy 625 [ szczególnie 625] .. dołożę 200 zł i jest nowy system. Pytanie czy warto kupować tani model na nowym systemie czy lepiej skupić się na czymś ciut lepszym ale ze starszymi "bebechami"?

Pytań jest więcej, ale to są główne które nie dają mi spać o tej godzinie
    Jeżeli są jeszcze gdzieś userzy Lumia 800 którzy nadal się bawią tym fonem i drążą temat- chętnie wymienię poglądy i nabiorę doświadczenia..
    Nie chcę Androida- patrzę na to w pracy, na te wszystkie tanie tablety za 90 zł, które skutecznie swoim działaniem odpychają mnie od tego systemu, podobnie jak wszędobylski w moim odczuciu bałagan. Andkowi mówię nie. Ponadto nie lubię mieć czegoś co sprzedaje się w większej liczbie egzemplarzy niż mamy ludzi na świecie

z góry dziękuję za okazaną pomoc
    pozdrawiam elgato

P.S Dzień dobry wszystkim [ zwłaszcza tym, którzy także spać nie mogą ]

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    1. Tylko te na Twój system.
    2. Działa płynnie, aczkolwiek stron we flashu nie odtworzysz.
    3. Transfer plików przez BT działa, aczkolwiek tylko w Lumiach ^^
    4. Tylko w przypadku tego ostatniego - starsza wersja IE, gorsze wsparcie dla standardów. W sms masz tyle więcej, że doszła klawiatura WordFlow i niebawem dojdzie możliwość podmiany aplikacji do SMS. W aspekcie dzwonienia żadnych konkretnych zmian.
    5. Podstawowe aplikacje masz, ale na nic więcej nie licz. W zasadzie już nic nowego na ten system nie wychodzi i w sumie to dobrze.
    6. Raczej nie, chyba że będzie leżeć ^^
    7. Warto, aczkolwiek celowałbym bardziej w L535 - najlepszy niskobudżetowiec z WP. Ewentualnie polecam dopłacić do L735, lub ograniczyć się do L630 - do Twoich wytycznych się nada.

Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania co do L800 - pytaj śmiało, gdyż wciąż ją posiadam.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Awatar elgato

Telefon
    Nokia E52
    ROM
    latest
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    2. Działa płynnie, aczkolwiek stron we flashu nie odtworzysz.
    - czyli co.. czarna plama? Czy Andek także nie miał kłopotów z flashem?
    Nie ma żadnych półśrodków na flash w www? dziwna sprawa... czy win 8.1 też ma kłopot w tej kwestii?

3. Transfer plików przez BT działa, aczkolwiek tylko w Lumiach ^^
    -Kalectwo jakieś Czyli kumplowi zdjęcia z meczu na samsunga po BT nie puszczę ?

5. Podstawowe aplikacje masz, ale na nic więcej nie licz. W zasadzie już nic nowego na ten system nie wychodzi i w sumie to dobrze.
    -dlaczego dobrze? Sys już tak trupem wieje, że nie ma sensu, czy inne względy?

6. jeżeli na leżeniu wytrzyma fon 2.5 dnia.... Boże.. czy Ty to widzisz

7. Warto, aczkolwiek celowałbym bardziej w L535 - najlepszy niskobudżetowiec z WP. Ewentualnie polecam dopłacić do L735, lub ograniczyć się do L630 - do Twoich wytycznych się nada.

-nie śmiej sie... ale L635 wygląda jak jajko zabawka.... no nie mogę
    - 535 / 735 wyglądają dość sensownie.
    Czy w win8.1 też występują kłopoty z wysyłaniem plików BT poza lumię?

dziękuję za pomoc

pozdrawiam- elgato

Awatar antyhaker

Telefon
    Lumia 735
    ROM
    Zawsze Najnowsze
    Piwa (Postawione)
    24
    Piwa (Otrzymane)
    175
    2. Tak - WP (jak i reszta systemów, w tym Android - choć na nim można nieoficjalnie zainstalować) nie wspiera w żaden sposób flasha. Nie czarna plama, co po prostu białe "okna" w miejscach, gdzie ma być flashowa zawartość. Reszta się normalnie wyświetli.

3. Nie między Lumiami, a tylko w Lumiach działa przesyłanie BT. W sensie tylko w Lumiach z WP7.x - na WP8 działa normalnie na każdym modelu.

5. Nie ma sensu go sztucznie podtrzymywać - nie jest rozwijany przez MS, więc po co deweloperzy mają na niego tracić swój czas? Niebawem WP10, WP8 i 8.1 już zaliczone - nie ma sensu tamtego sztucznie podtrzymywać, tak jak to robiono z WinXP.

6. Nie no, na leżeniu koło 3-4 dni - zależy w jakich warunkach leży. U mnie słabo z zasięgiem, więc bateria trochę szybciej schodziła.

7. Gusta ^^ Mi L630 też się nie podoba - dlatego zakupiłem L735 i jestem zadowolony. Co do BT - jak pisałem wyżej, źle mnie zrozumiałeś.
    Jeżeli jesteś mężczyzną, wybierz życie bez żalów, dla czegoś co jest najważniejsze dla ciebie, nieważne jak trudne, nieważne jak smutne, musisz próbować i próbować i nawet kiedy ryzykujesz życie, ochraniaj to przy pomocy dwóch rąk.

Zobacz mojego pokemona!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)