Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: plush na karte i nokie lumia 920

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

plush na karte i nokie lumia 920

Witajcie, mam plusha na karte, mam pakiet rozmów i smsów za 30zł. Ale teraz mam pytanie jak to jest z mmsami ?? Bo jak dostaje mmsa muszę zapłacić by go odebrać (tak za odbieranie a nie wysyłanie), wg mnie to czyste ździerstwo i kradzież.

W salonie pluta miłe panie o niespecjalnie obszernej wiedzy powiedziały ze tak być musi, bo nowe telefony tak pobierają dane, poprzez transmisje danych a to jak wiadomo jest płatne.

Teraz pytanie czy faktycznie z win 8.1 tak musi być ? Nie ma tu jak starszych telefonach profilu mms ?? A skoro tak jest czemu nie mogę mmsa pobrać poprzez wifi skoro koniecznie internet do tego jest potrzebny.?

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Do MMS zawsze jest połączenie z internetem. Na każdym telefonie tak jest.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja to wiem i rozumiem ale w innych tel przychodzący mms nie kosztował mnie złotówki za każdym razem ... Podobnie z aplikacją FB. Tez jej potrzeba internetu do działania ale jednak operator udostępniał ta opcję bez żadnego pakietu i opłat.

Ja nie mam pakietu internetowego bo nie jest mi obecnie potrzebny ...

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Nie mozes korzystać z internetu nie płacą za niego/nie majac go w pakiecie. Moze to była jakas promocja. Tu nie zawinił ci telefon.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ale nie rozumiesz o co mi chodzi. Miałem SE u5, vivaza, mimo ze nie miałem tam pakietu na internet choć mogłem korzystać z niego płacąc, bo tel ma hsdpa, jak dostawałem mms to dostawałem za free. Dlaczego wiec w lumii za to płace? tak jest system zbudowany ?

http://www.plushbezlimitu.pl/downloa...bez_limitu.pdf zgodnie z tym dokumentem koszt wysłania mmsa to 19 groszy w mojej taryfie. To ja sie pytam dlaczego? Skoro by odebrać mms muszę mieć internet ( i za to płacić mimo że w tel na symbianie nie płaciłem) ... to żeby go wysłać także, czyli jak mam pakiet internetu wykupiony mms powinien być za darmo (zjadane powinny być kb transferu z pakietu) a nie za 19groszy.

mi nie chodzi o fakt ze ja za transmisję danych muszę płacić, bo to ja wiem. Pytam sie dlaczego na vivazie nie było czegoś takiego i to na lumii mnie zaskoczyło. Dodatkowo skoro muszę mieć internet ... czemu po wifi nie chce sie pobrać ? bo to idzie specjalnym kanałem dla mmsów.

Dodatkowo tel na androidzie może nie wszystkie ale np samsungi galaxy s mają oddzielny profil na mms. To jak to jest z ta lumią?
    Ja wiem że w dzisiejszym świecie każdy powinien mieć internet, bo takie czasy, mi póki co nie trzeba a nie chce być zmuszony do posiadania czegoś z czego nie korzystam.

Awatar Ziom41

Telefon
    Nokia Lumia 1520
    ROM
    8.1 Update 2
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    125
    Ehh, widzę ze nie rozumiesz. Każdy telefon potrzebuje skorzystać z transmisji danych aby odebrać MMS, musi to być sieć GSM, bo w końcu tam on jest. Tak więc płacisz za wykorzystane dane. I nigdzie, ale to nigdzie tak nie będzie. Nieważne jaki to system i telefon.

Telefon
    lumia 920
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No nie rozumiem, bo nigdy nie płaciłem za odbiór aż do teraz.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)