Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Dywagacje nt. rozwijania standardu 4G u polskich operatorów.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Odp: Lumia 900 oficjalnie! Jak wygląda na tle Lumii 800?

@ face No to wszystko jasne nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i stąd Twoje w 100% błędne przekonanie. No ale nie ma się co dziwić jesteś jednym z wielu, którzy padli ofiarą wielkiej mistyfikacji PLAY. Sam jestem w Play i chwalę sobie tą sieć. Tylko jedno ale PLAY nigdy nie miało, nie ma i pewnie jakiś czas nie będzie mieć sieci 4G !!!. Co więcej chyba nie ma takiego operatora na świecie (nie wiem jak z Japonią) Całe zamieszanie przez decyzję ITUT aby móc używać określenia 4G do określania najnowszych technologii poprawiających usługi 3G. Do 4G jako pierwszy zbliżył się Cyfrowy Polsat wprowadzając najpierw pilotaż dla LTE a później taka usługę i byliśmy z tym pierwsi na świecie ale do standardu 4G to jeszcze długa droga.

LTE to tylko cząstka standardu i tak LTE należy do 4G ale 4G to nie jest to samo co LTE

A co do zasięgu Play to jak pisałem jest coraz lepiej ale u mnie nie ma a mieszkam pod Poznaniem, kumpel w Poznaniu też nie ma zasięgu, a w firmie mamy 5 urządzeń i na każdym da się koło 7M wyciągnąć więc wcale nie jest tak różowo.

A co do wyników to nie wież w te bzdury jak badania rynku ja to robię i wyniki są takie jak chce klient. Wejdź do jakiegoś salony to na bank mają jakieś 1 miejsce

@boneszbo czyli jest tak jak jak mówię
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar face

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Eh... 4G = 3,5G (typowe wyświetlenie w telefonie i wkręt Play, tyle to każdy wie). Mam w 100% pojęcie o tym co piszę.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Jeżeli chodzi Tobie o to że dla Play jest taka równość to się zgadza.
    Czyli nie ma żadnego 4G a napisałeś że jest już rozwinięta ?
    Więc po co wypisujesz te głupoty we wcześniejszych postach skoro to rozumiesz.
    Dobra ja już kończę o 4G bo jak ktoś to zacznie czytać to zgłupieje w takim misz maszu
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Odp: Dywagacje nt. rozwijania standardu 4G u polskich operatorów.

4G w Playu to kant i nie należy tego tak nazywać. LTE fakt, działa w większych miastach, ale nie trzeba będzie czekać 2lat na rozszerzenie się tego standardu. IMO już z pierwszym telefonem w Polsce z LTE będzie można spokojnie podróżować.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Obyś miał rację. Ale doświadczenie pokazuje, że niestety tak nie będzie. Bo to nie jest sprawa wprowadzenia jakiegoś telefonu za parę tysięcy ale gigantyczne pieniądze jakie trzeba zainwestować i taki proces musi być rozłożony w czasie.
    Koledzy jeżeli wydaje się wam, że jest inaczej i chcecie aby z pierwszymi telefonami pojawił się standard 4G to wytłumaczcie mi i sobie dlaczego Polska nie jest objęta HSDPA czy nawet UMTS a telefony są od kilku lat?

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Nie chodziło mi o dostosowanie infrastruktury pod telefon, a o czas, który zleci na wprowadzenie jakiegoś modelu z LTE do Polski.

Całej Polski nigdy nie obejmie żadna sieć (poza satelitarną).

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

To widocznie nie zrozumiałem co miałeś na myśli.
    Miejmy nadzieję, że będzie się wszystko rozwijać jak najlepiej i najszybciej
    A co do sieci satelitarnych to wiadomo, że nie wypaliło i na razie nic się nie zanosi na zmianę w tym temacie. Irydium prawie padła ale to nie rozmowa na ten wątek skoro już został wydzielony.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Tak to jest jak się dokładnie człowiek nie sprecyzuje
    Satelitarne telefony wypaliły, ale tylko w wąskiej i wymagającej grupie klientów.

Awatar wgarczynski

Telefon
    Nokia Lumia 800, Nokia N8
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Telefony satelitarne też nie mają 100% pokrycia ^^ (przeszkody terenowe, warunki atmosferyczne, zakłócenia itd).

4G prędko się nie pojawi, co najwyżej w kwestii szybkiego internetu mobilnego można liczyć na LTE, które nie należy mylić z 4G.

edit: Aha i zasięg internetu Play... no cóż, zasięg może i jest, kwestia jaki Poza miastami to o 3G w Play można zapomnieć (3G dla ofert internetu mobilnego jest niedostępne w zasięgu Plusa i Orange, oprócz komórek i oferty All Inclusive). Mam iplusa i play, w tym samym miejscu play ma EDGE a iplus 3.5G. Ogólnie mam wrażenie, że ta własna infrastruktura play to jest nic nie warta, tam gdzie się poruszam lepiej sprawuje się plus- dobrze, że można ręcznie się przełączyć

edit2: T-mobile najlepszy zasięg? Z tego co mi się kiedyś przewinęło to ten operator ma akurat najmniej nadajników ze wszystkich operatorów.
    Plus: 14408 szt.
    Orange: 13678 szt.
    T-mobile: 13346 szt.
    Od początku użytkowania telefonów komórkowych miałem Erę i zawsze z nią były problemy poza dużymi miastami. Odkąd przeprowadziłem się na obrzeża to nawet normalnie nie można było porozmawiać nie wspominając o internecie. Później był Plus, tutaj chyba nie miałem problemów nigdy, ani z internetem (mam do dzisiaj) ani z rozmowami. Aktualnie w telefonie mam Play ale notoryczne gubienie sygnału zmusiło mnie na ręczne przełączenie się na Plusa.

edit3: W ogóle Play jakie 4G, infrastrukturę to mogę mieć jaką chcą ale i tak w najwyższym abonamencie jest limit prędkości 6 Mbps, co nawet nie jest maksem jaki można wyciągnąć z 3.5G. A ten co mam w telefonie mam ograniczony do 1Mbps...
    Ostatnio edytowane przez wgarczynski ; 11-01-2012 o 22:17

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Jednak radzą sobie o wiele lepiej niż te z modułami GSM .

Z tego, co pamiętam to internet w Play działa tylko via 3G (albo Orange?), więc mają miejscami spory problem.

Awatar face

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Cytat Zamieszczone przez Tahion Zobacz posta
    Jeżeli chodzi Tobie o to że dla Play jest taka równość to się zgadza.
    Czyli nie ma żadnego 4G a napisałeś że jest już rozwinięta ?
    Więc po co wypisujesz te głupoty we wcześniejszych postach skoro to rozumiesz.
    Dobra ja już kończę o 4G bo jak ktoś to zacznie czytać to zgłupieje w takim misz maszu
    Pisałem ta ponieważ myślałem, że zrozumiesz o co mi chodzi z tym 4G. Cóż.

Chodzi też o to, że Plus, Orange, T-Mobile inwestują w duże miasta - wyłącznie. Rozumiem, że na wsi może być tego miej, ale w całej Polsce tak jest. Mieszkasz w głuszy, w około las (ja tak mam) i w sumie mobilny internet może odpaść. Nie mam gniazdka do kabla, więc wybrałem Play i tylko on spełnia moje oczekiwania dot. korzystania z mobilnego internetu na wsi.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Koledzy trzymajmy się trochę tematu.
    Pewek zacznij trochę porządkować myśli bo jakoś ciężko ogarnąć. Co sobie radzi lepiej z modułami GPS - telefony satelitarne porównujesz te dwa systemy?. To jest zupełnie inna bajka i całkowicie inna zasada mają pokrycie teraz już chyba 100% globu a pokrycie nie ma nic wspólnego z tym co napisał kolega wgarczynski.

@ wgarczynski ilość BTS niestety nie świadczy o jakości sieci jest to pośrednio jakiś wyznacznik a co z sektoryzacją (jedna komórka z sektoryzacją może obsłużyć 3 razy więcej ruchu od zwykłej) itp..

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Cytat Zamieszczone przez face Zobacz posta
    Pisałem ta ponieważ myślałem, że zrozumiesz o co mi chodzi z tym 4G. Cóż.
    Niestety z Twoich wypowiedzi wynika coś zupełnie innego, że wydawało Ci się że to jest to samo no ale jak pisałeś Cóż...
    Chodzi też o to, że Plus, Orange, T-Mobile inwestują w duże miasta - wyłącznie. Rozumiem, że na wsi może być tego miej, ale w całej Polsce tak jest. Mieszkasz w głuszy, w około las (ja tak mam) i w sumie mobilny internet może odpaść. Nie mam gniazdka do kabla, więc wybrałem Play i tylko on spełnia moje oczekiwania dot. korzystania z mobilnego internetu na wsi.
    Tak robią wszystkie sieci bo taki jest rachunek ekonomiczny.
    A ja Tobie piszę że mieszkam w mieście 650 tyś i PLAY nie działa. Więc po co się przepychać. Sam mam PLAY i kilka modemów i jestem z tego zadowolony. Już nie wiem jak mam tłumaczyć.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

@Tahion - wow, nie zauważyłem tak potężnej edycji postu przez Wgarczynski - teraz faktycznie mój post nie ma sensu ;x

Porównując mobilne internety: Orange Free, Vectra i T-Mobile (Blueconnect) najlepiej radzi sobie ten ostatni poza miastem. W mieście praktycznie różnic nie ma.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

ufff bo już myślałem że ze mną coś nie tak OK dzięki za wyjaśnienie.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)