Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 53

Wątek: Dywagacje nt. rozwijania standardu 4G u polskich operatorów.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Dywagacje nt. rozwijania standardu 4G u polskich operatorów.

Wprowadzenie LTE nie jest wcale takie proste bo to jest zmiana całej infrastruktury zobacz na sieć UMTS do tej pory nie wszędzie jest nie mówiąc już o 3.5G czy 3.9G. Operatorzy będą dążyć do tego aby mieć to w swojej ofercie ale ile będzie trwało objęcie usługą kraju na bank znacznie więcej i do czasu premiery Lumii900 w Polsce.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar face

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Odp: Lumia 900 oficjalnie! Jak wygląda na tle Lumii 800?

Podzielam opinię Tahiona. Tak prędko Orange i T-Mobile nie złapią LTE. Play stawia na swój 4G, więc Plus ma monopol.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Ale LTE i 4G to to samo ( w zasadzie LTE jest częścią 4G) tylko Play nigdy nie miało sieci 4G to tylko takie oszustwo, żeby ludzi przyciągnąć, znaczy się chwyt marketingowy.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar HappyLama

Telefon
    galaxy mini
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Kiedyś czytałem że orange i t-mobile zrobią wspólną sieć 4g... ale nie pamiętam gdzie to czytałem

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Orange i T-Mobile mają wspólne nadajniki od niedawna, więc możliwe, że skupią się na założeniu wspólnej sieci LTE.

Wiadomo, że wszystko kosztuje, zajmuje sporo czasu, ale do premiery w Polsce Lumii 900 na pewno jeszcze daleko...

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Play korzysta z nadajników Orange i Plusa więc może faktycznie w zjednoczeniu siła.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Orange i T-Mobile mogą na poważnie zainteresować się wspólną siecią LTE. Plus już ma, a Play? Może mieć problem...

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Tak, to to, o czym mówiłem wcześniej - wspólna infrastruktura anten.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Z pewnością zasięg będzie lepszy (chociaż ja z tym nigdy i nigdzie, na żadnym telefonie nie miałem problemów).

Awatar face

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

W sumie macie racje. W sumie Play może mieć problem, w sumie Orange i T-mobile mogą w końcu połączyć siły i zrobić coś porządnego. Jednak na razie to Play wiedzie prym w kategorii zasięgu. Mają go ludzie wszędzie. Jedyna sieć, która ma zasięg w warszawski metrze. W dodatku internet od niech jest chyba najlepszy. LTE zanim się rozwinie w Plusie to jeszcze dobry rok-dwa. Orange i T-mobile jak zwykle sto lat za murzynami, a Play - tylko tutaj, na kompletnym zadupiu mam zasięg 3,5G (czyli, 4G wg. Play). Chodzi jak ta lala.

Co do Noki Ace, powiem tak. W abonamencie może i będzie, ale w mega drogim za godne pieniądze co i tak się nie o płaca, a jak kupować to na raty, a jak już ją mieć to od kogoś dostać.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Co Ty opowiadasz zasięg to zawsze najlepszy miała Era czyli T-Mobile. Z Playem były zawsze problemy (oczywiście to się cały czas zmienia na lepsze - dużo jeżdżę po Polsce to dość często gubi zasięg a potrafi go nawet w markecie nie mieć). Oczywiście wszystko zależy od miejsca. Pewnie są regiony gdzie jest znacznie lepiej a gdzieś znacznie gorzej. Jedno jest pewne Play idzie jak burza rozwija się chyba najlepiej ze wszystkich sieci fakt, że nie zawsze uczciwie (reklamy z 4G) ale tak robią wszyscy.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

@face - jak się rozwinie LTE w Plusie? Przecież już wszystko dobrze działa, kwestia teraz telefonów.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Pewek co Ty opowiadasz co działa świetnie. Poprawne stwierdzenie to raczkuje a tam gdzie jest to działa na minimum. Do pełnej sprawności to strasznie dużo brakuje.

Awatar face

Telefon
    Nokia Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Cytat Zamieszczone przez Pewek Zobacz posta
    @face - jak się rozwinie LTE w Plusie? Przecież już wszystko dobrze działa, kwestia teraz telefonów.
    Co Ty prawisz? LTE w paru większych miastach i w kilkudziesięciu mniejszych. Co to jest? To jest nic! Wszystko działa dla świetnie dla garstki Polaków, kiedy Play ma już rozwiniętą 4G.

@Tahion . 99% terenu Polski jest pod zasięgiem Play. Gdzieś czytałem kiedyś jakieś neutralne badania jakieś firmy, a najgorszej z zasięgiem było w... Erze/T-Mobile. To samo z internetem, Orange i internet w mniejszej miejscowości albo na prowincji? Proszę Cię, to samobójstwo. Jedyne co będziesz mógł robić to na GG siedzieć, a nawet i nie, bo GG aktualnie pobiera tyle, że ten net rozłącza się co 5 minut. Z iPlusem jest lepiej. Jak go się położy wysoko z antenką to można coś zrobić jeszcze w sieci. Neta z T-mobile nie testowałem. Natomiast wiem, że Play Internet na Kartę osiąga u mnie na chacie (mieszkam z Zajezierzu, Warmia Mazury - możesz sprawdzić) osiąga bardzo dobre prędkości.

Wiem jak jest w mieście. Przyjemność zabrać mojego iPlusa do miasta, usiąść z notebookiem i surfować ile wlezie z prędkością 7,2 Mb/s. Ale przepraszam, bierzecie pod uwagę wielkie miasta. Liczy się jakoś usług na terenie całego kraju, a nie tylko w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie i innych wielkich miastach.

Tyle mam do dodania
    Pozdrawiam.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

@face - Play i 4G, hehe, wolne żarty...

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)