Zobacz wyniki ankiety: Po przeczytaniu poniższej recenzji...

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rozważam zakup Nokia Lumia 800

14 63.64%
  • Rozważam zakup innego telefonu z Windows Phone

5 22.73%
  • Nic nie rozważam, bo nie podoba mi się recenzja

1 4.55%
  • Nie przeczytałem recenzji, ale mi się nie podoba

2 9.09%
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 58 z 58

Wątek: Recenzja NOKIA LUMIA 800 (konkurs)

Awatar kondzik

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Odp: Recenzja NOKIA LUMIA 800 (konkurs)

To Wy sobie pogadajcie o kartach a ja korzystając z ostatnich godzin konkursu uzupełniłem recenzję o 'jakość rozmów' oraz 'baterię' bo przecież to dalej jest telefon Do poczytania w ostatnim poście recenzji - powyżej 'podsumowania i oceny'.

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Pisząc o baterii mam nadzieję wspomnisz o informacji co tak naprawdę wnosi aktualizacja FW. Dodam, iż w moim przypadku wniosła tyle, że telefon potrafił się w połowie sam rozładować w nocy, gdzie praktycznie wszystko było wyłączone... Moje spostrzeżenie jest takie: Mimo iż w najnowszym FW poprawiono system ładowania (wydaje mi się, że tylko polega to na wskazaniach i niczym więcej), poprawiono błąd z chwilowym efektem max rozjaśnienia ekranu przy odblokowaniu telefonu i poprawiono działanie automatycznego dostosowania jasności wyświetlacza w zależności od warunków zewn. to: w tym FW jest duży błąd, który w poważnie wpływa na gospodarkę energią. Bateria może i owszem ładuje sie o 150-200mAh więcej ale telefon wytrzymuje o połowę krócej.

Pozdrawiam.
    oskarb

P.s. Zainteresowanym polecam przeczytanie artykułów (j.ang.) w linkach, które zamieściłem w temacie o "update poprawiającym..."

Awatar Tomek

Telefon
    Mozart, SGS
    ROM
    V9
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Jak można na plus tego telefonu zaliczyć "wielozadaniowość", Internet Explorera i Office??? Nie pomyliłeś się? To wszystko powinno być w minusach!

Nie napisałeś nic o jakości dźwięku. Naprawdę jest tak kiepska jak piszą na innych forach?

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

IE, Office to minusy? Nie żartuj. Nie powinny być w plusach, bo to ma każdy telefon z WP7, ale to nie minusy.

Awatar kondzik

Telefon
    Nokia Lumia 800
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

ma każdy z WP7, co nie znaczy, że nie jest to plusem. Recenzję czytają też ludzie, którzy nie mieli wcześniej styczności z Windows Phone a dla nich IE i Office będzie zaletą, której wcześniej nie znali.

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Pisząc o systemie to już się powinno w tym zawierać, w plusach. Pewnie wspomniałeś o tym wcześniej, więc pisanie tego w podsumowaniu IMO nie ma sensu, ale to w końcu Twoja recenzja

Awatar Tomek

Telefon
    Mozart, SGS
    ROM
    V9
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Cytat Zamieszczone przez Pewek Zobacz posta
    IE, Office to minusy? Nie żartuj. Nie powinny być w plusach, bo to ma każdy telefon z WP7, ale to nie minusy.
    Nie minusy?! Wielozadaniowość to marketingowa ściema. IE jest źle zaprojektowany, interfejs ma nieergonomiczny, nie wykorzystuje możliwości SDK, nie ma żadnych możliwości konfiguracji, nie obsługuje wtyczek. Office to też żart. Proponuję otworzyć w nim jaką bardziej rozbudowaną prezentację albo większy plik Excela, zobaczycie jak Wam zmuli system.

Awatar Tomek

Telefon
    Mozart, SGS
    ROM
    V9
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

kondzik, napisz jaka jest jakość dźwięku. Chodzi mi o słuchanie na słuchawkach. Są szumy podczas słuchania muzyki? Pomiędzy utworami? jak podczas słuchania muzyki wciśnie pauzę to są szumy czy jest kompletna cisza jak w Nokii E52?

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Wielozadaniowość nie jest dopracowana, fakt. Z tym się zgodzę, ale tego akurat nie wymieniałem.

IE sprawdza się bardzo dobrze. Jest to o wiele lepsza przeglądarka niż ta z Androida czy też Symbiana.

Office... Jaki inny smartphone poradzi sobie z dużym plikiem? Żaden. Chyba, że zmodowany dwurdzeniowiec.

Awatar kuboszkozi

Telefon
    HTC One S (S4)
    ROM
    WP 8
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Dodam że na ogromnych plikach Exel, PowerPoint czy Word potrafi się zwiesić nawet mocny Pecet z czterema rdzeniami i milionem MB ramu.

Telefon
    xperia p
    ROM
    ?
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Cześć kondzik, niestety nie mogę wysłać Ci prywatnej wiadomości gdyż nie mam limitu postów wymaganych do tego. Mam do Ciebie pytanie odnośnie konkursu Nokia Pilot, czy podałbyś mi jakieś namiary na siebie na priv bo chciałbym Cię prosić o wyjaśnienie kilku nurtujących mnie spraw?

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Ja od siebie mogę dodać coś o jakości dźwięku w tym telefonie. Taka krótka recenzja napewno się komuś przyda.
    Z dźwiękiem mam już troche doczynienia. Od 2007 wśród telefonów , wyznacznikiem dobrego dźwięku był iPhone. Osobiście troszkę się nimi znudzilem , więc kupiłem sobie Lumię 800 "na jakiś czas". Został mi iPad 3 generacji i to do niego mam porównanie w chwili obecnej co do muzyki.
    Może na początek napisze jaki mam soft , bo czytalem , że była jakaś aktualizacja 7.5 bla bla bla.
    A więc :
    Wersja systemu : 7.10.8773.98
    Przechodząc do samego dźwięku. Lumię testuje odrazu na WP 7.5 Mango (w pełni zaaktualizowany) . W moim subiektywnym odczuciu , głośnik do multimediów to jakiś żart od Nokii. Jest cichy , ma strasznie słabą górę i środek. Porównałbym go do głośnika z HTC Desire lub coś w tym stylu chodz i ten gra czyściej.
    Przechodząc do słuchawek . Oryginalne z zestawu są także słabej jakości. Strasznie "zamulona" góra i środek. Wokal także nie czysty , taki zatłumiony. Sytuacja zmienia się jednak gdy podłączymy jakieś lepsze słuchawki - i nie mówię tu o zestawie za 400 zł lecz za około 100 zł. Środek staje się czysty , góra również chociaż nie ma można mówić o krystalicznym dźwięku jaki prawie oferuje iPad. Wokal nadal lekko nie czysty , lecz mocno wyeksponowany. Bas czysty i dosyć mocny , lecz nie taki "soczysty". Ewidentnie Nokia najlepiej sprawdza się w dubstepie . Skrillex zagrał bardzo przyjemnie i gdybym nie widział z czego muzyka jest puszczona to mógłbym pomyślec , że gra z iPada. Lumii brakuje mocy przy większych słuchawkach i to niestety czuć.
    Podsumowanie:
    Lumia 800 jak odtwarzach MP3 będzie w porządku , lecz nie dla audiofilów. Dla przeciętnego Kowalskiego , telefon będzie grał czysto i głośno. Ludzie którzy poszukują naprawdę dobrze grających telefonów które mają im zastąpić mp3-ki niech wybiorą coś od Apple lub HTC z najnowszych serii.. Dużo lepszym dźwiękiem może pochwalić się iPhone 3G czy HTC Desire niż Lumia 800. Jeżeli komuś natomiast chodzi o funkcje telefonu , płynną pracę i pakiet Office - Lumię 800 mogę z czystym sumieniem polecić
    Pozdrawiam i mam nadzieję , że chodź w malym stopniu pomoże to komuś w wyborze telefonu .

Telefon
    Nokia Asha 302
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Miałem Lumie 800, wpadła mi do wody, i już jej nie mam. Szkoda bo fajny telefonik

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)