Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Recenzja HTC 7 Mozart (konkurs)

Telefon
    HTC 7 Mozart
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Recenzja HTC 7 Mozart (konkurs)

Jako, że brałem udział w testowaniu tego telefonu, więc posłużę się swoimi wpisami z blogu Orange

Po otworzeniu pudełka ukazują nam się akcesoria i wszelakiego rodzaju papierki i instrukcje.
    Zestaw nie różniący się zbytnio od innych, czyli:
    -telefon
    -bateria
    -ładowarka
    -kabel USB (łączymu go z ładowarką)
    -zestaw słuchawkowy
    -instrukcja z gwarancją itp.

w niektórych recenzjach czytałem, że brakuję osobom pokrowca, ale po co on skoro telefon posiada nierysujący sie wyświetlacz i solidna aluminiową obudowę??

może tyle na początek i przejdźmy do szczególów

Budowa Mozarta
    Jak wiemy wymiary "naszego" Mozarta to 119 x 60,2 x 11,9 mm.
    Jedni twierdzą, że jest duży, drudzy, że za mały, a według mnie jest idealny biorąc pod uwagę wymiary wyświetlacza
    Dzięki zaokrąglonym kształtom leży w dłoni idealnie.
    Mozart wyposażony jest w szkło Gorilla Glass i prawdę mówiąc w moim HTC rysek brak
    Pierwszym minusem według mnie jest brak osłony wejścia Mini USB...wejście bardzo ważne dla telefonu i osłona przydałaby się...
    Tył telefonu to oko aparatu, ksenonowa lampa błyskowa, głośnik, średniej wielkości napis "HTC" oraz jedyna ruchoma część jaką jest niewielka pokrywa baterii

http://imageshack.us/photo/my-images/69/mozartmenu.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...opiowanie.jpg/

Wyświetlacz
    Telefonik jak każdy wie posiada wyświetlacz o przekątne 3,7 cala i jest wykonany w technologii Super LCD.
    Jakość obrazu jest bardzo zadowolająca moją osobę, obraz w porównaniu do mojego obecnego Samsunga Galaxy Mini jest o niebo lepszy (zresztą co tu porównywać), kąty patrzenia uważam za spore, lecz w słońcu kolory (jak w większości telefonów) blakną, ale na szczęście wszystko mogłem przeczytać i jest to sporym plusem
    Ekranik jest chroniony wytrzymałym szkłem Gorilla Glass i muszę przyznać, że u mnie po dość sporym użytkowaniu rysek brak, ale kiedyś na pewno się pojawią.
    Czułość na dotyk jest porównywalna co do mojego Samsunga (a przynajmniej ja nie widzę zbytniej różnicy), lecz muszę przyznać, że w Galaxy Mini poruszanie palcem po ekranie jest przyjemniejsze, w Mozarcie mam wrażenie, że palec porusza się tak jakby wolniej, ale to może tylko ja tak mam

Menu
    Mozart oferuje nam swoje rozszerzone Menu po wciśnięciu w prawym górnym rogu ekrany strzałki w prawo. Moim zdaniem trudności nie ma żadnej w obsłudze tego właśnie telefonu...wszystko jest takie jak powinno być: intuicyjne i przejrzyste.

Bateria
    Telefonik posiada baterię Litowo-Jonową o pojemności 1300 mAh.
    Jedni powiedzą mało drudzy stwierdzą, że tragedii nie ma, ale pozwoliłem sobie na parę testów pod względem wytrzymałości.
    Przy częstym słuchaniu muzyki, odebraniu i wysłaniu około 20-30 smsów, około godziny przeglądania internetu i odbieraniu maili telefon wytrzymał od rana do wieczora, czyli tyle ile się spodziewałem.
    Pozwoliłem sobie także na test maksymalnego czuwania telefonu i przy minimalnym użytkowaniu (kilka smsów dziennie i nic więcej) bateria wytrzymała 4 dni i 20 godzin, ale kto będzie używał w ten sposób smartfona... )
    Według mnie osoby narzekające na to, że bateria wytrzymuje 12-14 godzin powinny przerzucić się na telefony typu Nokia 3310, a nie na pełnego funkcji smartfona

Antena i zasięg
    Kolejnym minusem, na który się natknąłem (i z tego co wiem nie tylko ja) jest słabiutki zasięg w tym właśnie smartfoniku.
    Posiadam kartę w Orange w Samsungu Galaxy Mini i szczerze mówiąc tylko w niektórych miejscach w domu mam małe problemy z zasięgiem, a właśnie Samsungi uważałem za najgorsze typy telefonów pod względem zasięgu...żeby nie dawać jednego przykładu siostra również ma kartę w Orange, ale w Sony Ericcssonie i z zasięgiem też problemów nie ma...
    Z niektórych źródeł dowiedziałem się, że telefon trzeba nauczyć się trzymać, ponieważ Mozart posiada antenę w dolnej części i niestety ten typ tak ma, że gubi zasięg:/
    Uważam to za naprawdę bardzo duży minus, ale mam też nadzieję, że w przyszłości HTC bardziej dopracuje swoje modele

Bleutooth

Pierwszym poważnym minusem jaki zauważyłem w Mozarcie jest Bluetooth...
    Z tego co większość wie jest chyba tylko i wyłącznie do podłączania bezprzewodowego zestawu słuchawkowego i...to by było niestety na tyle...:/

Telefon niby skierowany głównie do osób młodych (jak mówi sama nazwa niby "muzyczny" telefon), więc wydaje mi się, że łączność z innymi telefonami i możliwość przesyłania między sobą różnych plików (w tym głównie mp3) to podstawa. Nie każdy ma SkyDrive`a, a nawet jeśli to chyba uciążliwe byłoby takie przesyłanie plików między znajomymi...

Wiadomości tektowe (sms)
    Małe porównanie wiadomości w naszym Mozarcie i Galaxy Mini z Androidem.

W obu przypadkach producenci postawili na "chmurki" jak to bywa w czatach. Opcja ta według mnie o wiele fajniejsza niż każdy es osobno zapychający nam skrzynkę odbiorczą.
    Jeśli chodzi o mój wybór to jednak wolę pisanie wiadomości na Androidzie, wprawdzie i w nim i w Mozarcie brakuje słownika T9, ale też wyobraźmy sobie pisanie ze słownikiem na klawiaturze QWERTY (wirtualna to wirtualna, ale jednak QWERTY), ale Adroid posiada opcje SWYPE co po kilku godzinach przyzwyczajania się do niego wywiera na mnie bardzo pozytywne emocje.
    Także wizualnie bardziej podoba mi się jednak oferowany przez Androida układ "chmurek", poza tym tworząc wiadomość do wyboru jako odbiorce mamy : "Ostatnie", "Kontakty" i "Grupy" co w przypadku HTC wypada bardzo dobrze (w HTC tylko Kontakty mamy do dyspozycji).
    W przypadku Galaxy Mini do wiadomości możemy dodać: "Pokaz slajdów", "Obrazy", "Filmy", "Dźwięk", "Kontakty", "Wydarzenia z Kalendarza", "Notatkę", a także możemy zrobić fotę oraz nagrać dźwięk lub filmik przy czym Mozart w porównaniu do tego wypada tragicznie pozwalając na dodanie tylko obrazów...
    W moim odczuciu w tym aspekcie wygrywa zdecydowanie Galaxy Mini z Androidem

Małe spostrzeżenia
    Może i są to szczególiki, ale jednak powinny być dopracowane...a o co mi chodzi? Mianowicie, np. o to, że jeśli chcemy wykasować sms`a to oczywiście trzymając w pionie telefon pokazuje nam się mała chmureczka z napisem "usuń", ale gdy telefon będziemy trzymać w poziomie owa chmureczka powiększa się na pół strony...

Kolejnym małym nirdopracowaniem jest nie mieszczenie się napisów Menu...a dokładniej chodzi o to, że np. wchodząc w Ustawienia i później powiedzmy w dźwięki to napis "dzwonki + dźwięki" nie mieści się na ekranie...

Pewnie niektórzy powiedzą, że to drobnostki, ale jednak według mnie powinno to być bardziej dopracowane skoro ten telefonik ma walczyć z innymi smartfonami

Menadżer Zadań i Screeny
    Nie wiem jak innym testerom, ale w porównaniu do Androida w Windowsie brakuje mi wymienionego w tytule menadżera.
    Mając telefon z Andkiem możemy wejść w owego menadżera, zamknąć aktywne aplikacje, odinstalować bez zbędnego szukania to co nam się np. znudziło, wyczyścić pamięć RAM jak również zobaczyć stan pamięci na telefonie i karcie.
    Biorąc pod uwagę to, że w Windowsie na PC Menadżer jest zdziwiłem się, że Android go ma, a Windows Phone nie...cóż może w przyszłości doczekam się takiego rozwiązania...

Drugą brakującą opcją jest brak możliwości robienia screen`ów. Oczywiście mój słabiej wyposażony Galaxy Mini taką opcję posiada, więc skoro smarfon jest tak jakby przenośnym komputerem to uważam, że w Windowsie na te właśnie urządzenia powinno się i to pojawić

Ustawienia własnego dzwonka

Jako wielki fan muzyki i co chwile sprawdzający nowości lubię mieć swieże dzwonki na telefonie. Żeby ustawić na Mozarcie własny dźwięk najlepiej użyć Zune`a. Uruchamiamy nasz programik i wybieramy z listy dany utwór lub jeśli go nie ma na liście to najpierw dodajemy go właśnie na nią.
    Następnie klikamy na dany utwór prawym przyciskiem myszki i wybieramy "edytuj"
    http://imageshack.us/photo/my-images/442/1zune1.jpg/

W polu "Gatunek" wpisujemy "Ringtone"
    http://imageshack.us/photo/my-images/827/zune2.jpg/

Przerzucamy dzwonek na telefon i gotowe

Małe podsumowanko

Budowa:
    Panel telefonu został wyprodukowany z aluminium co wydaje się strzałem w dziesiątkę, ponieważ jest naprawdę solidny.
    Przód telefonu to wyświetlacz Super LCD, 3,7 cala o rozdzielczości 480 x 800 posiadający 16 mln kolorów, chroniony szkłem Gorilla Glass. Nad wyświetlaczem mamy głośnik razem z diodą, która informuje nas o nieodebranym połączeniu, wiadomości tekstowej lub rozładowaniu baterii, jak i o jej pełnym naładowaniu (kolor zielony i czerwony).
    Na dole mamy do dyspozycji 3 przeciski dotykowe: Wstecz, Home oraz Wyszukiwarkę Internetową.
    Tył telefonu to oko aparatu, lampa błyskowa oraz głośnik do multimediów oraz jedyna ruchoma część obudowy, czyli pokrywa baterii. Producent postanowił także usytuować tutaj dwa napisy : dość spory "HTC" oraz mniejszy "Windows Phone"
    Na lewym boku telefon posiada wejście mini usb na ładowarkę i kabelek do komputera oraz przycisk do podgłaszania i przyciszania, natomiast po prawej jest jedynie spust aparatu, który jest zintegrowany z klapką baterii.

Wyposażenie Mozarta:

System:
    Windows Phone 7.5

Procesor:
    Qualcomm QSD8250 1000 GHz

Karta graficzna:
    Adreno 205

RAM:
    576

ROM:
    512

Bateria:
    telefon wyposażony jest w baterię 1300 mAh Li-Ion. Szczerze mówiąc na początku było wszystko ok i byłem zaskoczony, że przy dość częstym użytkowaniu telefonik wytrzymywał w moich rękach około 20 godzin, ale aktualnie muszę stwierdzić, że bateria to naprawdę słaby punkt, ponieważ wytrzymuje gorą 10 godzin...

Aparat:
    8 Mpx z lampą ksenonową i Autofokusem sprawuję się według mnie rewelacyjnie jak na aparat w telefonie i większych zastrzeżeń co do jego działania nie mam.
    Rozdzielczość zdjęć: 3264 x 2448 pikseli
    Filmy: HD 1280x720 pikseli
    Pamięć:
    8 GB

Łączność:
    Mozart posiada czterozakresowy moduł GSM (850/900/1800/1900 MHz), HSPA (900 MHz) oraz WCDMA (2100 MHz) co pozwala nam na bezproblemowe korzystanie z niego na całym świecie.
    Do łącznie z internetem telefon może wykorzystywać:
    GPRS: do 114 kbps przy pobieraniu
    EDGE: do 560 kbps przy pobieraniu
    3G: do 7.2 Mbps przy pobieraniu danych oraz do 2 Mbps podczas wysyłania
    Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g/n – czyli szybkość w zależności od przepustowości sieci zapewne do 150 Mbps

Bluetooth:
    2.1, ale niestety możemy się tym sposobem łączyć tylko z zestawem słuchawkowym, ponieważ z innymi telefonami nie ma możliwości łączności co uzanaje za bardzo duży minus...
    GPS działa dobrze, jak również radio fm z RDS'em.
    Na koniec plusy i minusy

Plusy:
    - szybkość
    - bardzo wytrzymała obudowa
    - Windows Phone
    - bardzo ładne i żywe kolory wyświetlacza
    - idealna reakcja wyświetlacza na dotyk
    - HTC Hub
    - świetny aparat fotograficzny
    - Xbox Live
    - spora ilość aktualizacji
    - ulepszacz dźwięku: Dolby Mobile i Wzbogacenie SRS

Minusy:
    - słaby zasięg
    - mała ilość darmowych aplikacji i gier w Marketplace
    - bateria
    - brak gniazda na kartę pamięci
    Ostatnio edytowane przez Geos1989 ; 31-01-2012 o 12:31

Telefon
    HTC 7 Mozart
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Odp: Recenzja HTC 7 Mozart (konkurs)

widzę, że zdjęcia się nie wczytały...
    wie ktoś dlaczego??

Awatar HappyLama

Telefon
    galaxy mini
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Daj linki bezpośrednie
    bezpośrednie czyli do samego obrazu, nie do strony.
    Ostatnio edytowane przez HappyLama ; 31-01-2012 o 11:56

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18

Link ma tak wyglądać:
    [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/6530/mozartmenu.jpg[/IMG
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Telefon
    HTC 7 Mozart
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

zostawię tak jak jest teraz, bo niestety dzisiaj mało czasu :/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)