Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Twarde etui cc-3032

djtonka

Twarde etui cc-3032

Czas na krótką recenzję po tygodniowym używaniu przeze mnie i moją żonę. Zacznę od tego że ona nie chce już wracać do fabrycznej gumy i ma rację bo trzymanie naszej Lumii w dłoni jest teraz o wiele przyjemniejsze i komfortowe. Estetykę pozostawiam do oceny wam ale nawet przy spokojnych kolorach, efekt lustra może odstraszyć potencjalnych nabywców.
    Spoglądając teraz na telefon trzymany w ręce zdaje się on wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie i przypomina nam o tym że Lumia to w rzeczywistości jedna bryła poliwęglanu sama w sobie na tyle mocna że taka marna zdaje się odblaskowa nakładka nie jest w stanie jej bardziej ochronić. No cóż coś w tym jest ale z drugiej strony sam element jest bardzo elastyczny i może a nawet powinien przejąć część energii w czasie upadku. Osobiście odważyłem się przeprowadzić mały test z wysokości mojego pasa na terakotę w kuchni i poza małym obtarciem moja sztuka bo chyba nie pomyśleliście, że bez pytania posłużę się egzemplarzem żony nie doznała (Lumia) żadnych mechanicznych uszkodzeń. Jak wspomniałem samo etui jest bardzo elastyczne i bez problemów poddaje się przy zakładaniu i zdejmowaniu w przypadku gdy trzeba wydmuchać ziarenka piasku bo trzeba przyznać że taki rodzaj sztywnej ochrony potrafi zbierać ciała stałe.
    Wszystkie cztery zaczepy otulają rogi telefonu ale w dalszym ciągu krzywizna ekranu jest najwyższym punktem urządzenia. Jego długość zwiększyła się znacznie żeby nie skłamać po 0.5mm z obu stron telefonu i może to niektórym przeszkadzać ale sylwetki w pionie na płaskim stole już nie utrzyma. Farba lub inny materiał użyty do uzyskania warstwy lustrzanej jest bardzo podatny na pęknięcia i to co możecie zaobserwować na zdjęciach poniżej to efekt zginania wraz z efektami w postaci siatki mikro pęknięć co przy ostrym świetle słonecznym nie wygląda estetycznie.
    Podsumowując mogę polecić jak najbardziej etui cc-3032 zamiast fabrycznej gumy dla osób które nie są przewrażliwione na punkcie destrukcyjnym telefonu , który mimo wszystko składa się z jedno bryłowej obudowy i ciężko tu mówić o jakichkolwiek skutkach przypadkowego upadku na twarde podłoże.

Ostatnio edytowane przez djtonka ; 03-08-2012 o 01:22

Awatar h8u.

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    z czego jest wykonane to etui?

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    Plastik, podobno dobrej jakości.

Tutaj jest fajna recenzja -> http://nokiainnovation.com/2012/02/n...d-case-review/

I tak jak jest napisane, jest dla osób, którym zależy na wyglądzie, a nie na bezpieczeństwie telefonów. Dużo więcej telefonu jest odsłonięte i narażone na uszkodzenia.

Poza tym z samego patrzenia na ten pokrowiec mam wrażenie, że jak upadnie to się połamie

djtonka
    To co moja E7 przeżyła w tym to nie jakieś tam obtarcia ale poważne upadki. Dla takich przypadków zostało to skonstruowane aby nie poobijać rogów.

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    111
    djtonka, wierze na słowo, że pokrowiec jest trwały Jakbyś go dorwał w swoje ręce to liczymy na recke dla forumowiczów

Awatar lexom

Telefon
    LG L90
    ROM
    4.4.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Jeżeli jest to twardy plastik to zbyt długo nie przetrwa

djtonka
    Etui z E7 do dziś jest na stałe zamocowane do uchwytu w samochodzie i jak trzeba to wklejam tam L800
    BTW, tytułowe etui będzie w moim posiadanie z środę więc czekajcie na wnioski.

Awatar h8u.

Telefon
    Lumia 800
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    właśnie jedno zamowilem i troche rozczarowany jestem tym ze to plastik

djtonka
    A co to miało być, tytan?

Awatar lexom

Telefon
    LG L90
    ROM
    4.4.2
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Miałem coś podobnego na Samsungu i w ciągu roku wymieniłem kilka sztuk

djtonka
    W tym przypadku wymienisz kilka modeli do jednego etui

djtonka
    Dobra mam niebieskie lusterko, co mam z tym zrobić dla Was ?

djtonka
    Żona się zakochała w tym etui. Nie chce już gumy z powrotem
    Lepszy dostęp do przycisków i pewniejszy chwyt. Sam jestem zadowolony ale kolor i efekt lustra nie bardzo mi się podoba. Jest bardzo giętkie, giętsze niż to z E7.

djtonka
    Na stole się lepiej kręci
    U góry i na dole krawędzie są na równi tzn. krawędź telefonu i etui. Może na dole minimalnie jest dłuższa. Mogę już teraz stwierdzić, że lepiej sobie poradzi od gumy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)