Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 120

Wątek: Dyskusja dotycząca pisowni w artykułach

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Dyskusja dotycząca pisowni w artykułach

Ktoś powie, że się czepiam, ale w artykule pojawił się okropnym błąd (przy opisie Board Express Pro) - "for". Chodziło o dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika "forum", który powinien brzmieć "forów". Poprawcie to, bo aż kole w oczy. I nie zarzucajcie mi, że jestem czepialski itp. Mam swego rodzaju skrzywienie zawodowe na punkcie ortografii i gramatyki. Wyssałem to z mlekiem matki, która uczy polskiego w szkole
    PS. Sorki, że nie napisałem swoich propozycji, ale miałem strasznie zagoniony tydzień. Następnym razem się poprawię

Awatar mcmc

Telefon
    iP4
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    120
    Skoro już się temat językowy rozwija, to warto wiedzieć, że wg. prof. Bralczyka poprawną formą jest "forowicz" a nie "forumowicz".

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Cytat Zamieszczone przez Bones Zobacz posta
    Nigdy bym nie napisałam forów, bardzo dziwnie to brzmi Chociaż nie pisałem tej części artykułu.
    Co nadal nie zmienia faktu, że poprawne jest "forów" bez względu jak to brzmi . Podobno we wszystkich słownikach tak jest.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Chciałbym zapytać szanownych użytkowników, moderatorów, szefów nad szefami: czy ta rozmowa jest aby na temat??? :-)

Jest ten regulamin to go przestrzegajmy a nie róbmy bałaganu zwłaszcza, że jest coraz więcej użytkowników i ludzie szukają informacji na temat obsługi i działania systemu WP a nie jak się odmienia "forum".

Na temat poprawności form wypowiedzi w języku polskim można poczytać na innych portalach tematycznych.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Racja zaraz wydzielę. Do osobnego wątku gdzie będzie można dyskutować na taki temat.

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

Wiem, że jesteśmy portalem raczej technicznym ale kwestia języka nie jest bez znaczenia dlatego zostawiłem w dziale Portal. Zawsze można będzie wymienić się sugestiami i czegoś nowego nauczyć.
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    @Bones - a sprawdzałeś w słowniku? Chyba nie. I dla mnie to właśnie forma "for" wydaje się dziwaczna. Wiadomo, nie powiesz, że to błąd, w końcu jesteś współautorem tego artykułu i redaktorem - nie skrytykujesz kolegi "po fachu". Ale uwierz, najlepiej brzmi "forów"

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    @andrzej bez urazy ale już masz założony osobny temat. Tu można swobodnie dyskutować na temat poprawności tego nieszczęsnego wyrazu.

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Nie ma co się denerwować chłopaki. Dobrze, że padł taki temat i z pewnością zostanie wszystko poprawione. Sam chciałem to zrobić ale nie mam dostępu do nie swoich artykułów. Chwila cierpliwości .
    Pozdrawiam wszystkich z tym na "dys" . Czyli siebie też.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Znowu pomarudzę
    W dzisiejszej części "OPM" pojawił się kardynalny błąd: "mul" (chodzi o biernik rzeczownika "mol"). Uprzedzam wszystkich: taka forma nie jest dopuszczalna. I już bez kazań: poprawcie to i zacznijcie korzystać ze słowników oraz sprawdzajcie swoje teksty. Takie błędy (czy np. to, że AppStore dla iOS ma 5500000 aplikacji) zaczynają już mocno irytować. Albo zaczniemy być profesjonalni, albo będzie to nadal tak wyglądać. Każdy może mieć problemy z ortografią, ale chociażby z szacunku dla odbiorcy należałoby otworzyć słownik i upewnić się, aby nie pisać za każdym razem w komentarzach "Oj, sorry, literóweczka. Dzięki za podpowiedź "

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    Andrzej skoro chcesz być taki profesjonalny to może pobawisz się w rolę korektora i będziesz sprawdzał teksty przed publikacją (wiesz jak to jest jak się sprawdza swój tekst to się często błędu nie zauważa)

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Bardzo dobry pomysł z tym wątkiem. Człowiek nieomylny nie jest, a tutaj będzie można wytykać takie błędy. Szczerze mówiąc to sam nie wiedziałem jak się poprawnie odmienia "forum", więc już w przyszłości problemów nie będę miał.

Jednak Tahion rzucił jeszcze lepszą propozycję. Każdy profesjonalny serwis ma swojego korektora, który sprawdza teksty przed publikacją. Śmiało Andrzeju możesz to robić.

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Z przyjemnością, ew. szczegóły piszcie na PW. Mam jakieś pojęcie na temat języka polskiego - swoje umiejętności mogę potwierdzić skanami świadectw szkolnych i dyplomów z konkursów ortograficznych
    Sent from my 7 Mozart T8698 using Board Express

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    W takim razie świetnie. Pomoc na bank się przyda

Awatar Pewek

Telefon
    Lumia 820
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12
    Jak już Cię "przyjmą" to napisz do mnie - ustalimy w jaki sposób będziemy się "sprawdzać"

Awatar andrzej

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8773
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    To co, jestem nadal potrzebny? Mieliście pisać na PW. Przecież nie będziemy szczegółów załatwiać na forum - spam spamem, ale też ochrona danych osobowych (tzn. moich )

Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)