Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 82

Wątek: Wydłużenie żywotności baterii

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Wydłużenie żywotności baterii

Zainspirowany pewnym tematem w tym dziale, postanowiłem założyć osobny, w którym wypiszemy ustawienia, dzięki którym udało nam się (a może tylko tak nam się wydaje?) przedłużyć żywotność baterii. Chodzi o wyłączenie zbędnych funkcji, aktualizacji itp.

Od siebie dodam, że wyłączyłem już chyba wszystko to, co wydawało mi się zbędne do funkcjonowania telefonu. Ale być może się mylę

djtonka
    To chociaż powinieneś poczekaj na efekty jeśli zmieniłeś ustawienia i podać zmiany jakich dokonałeś

Awatar pikacz

Telefon
    HTC Mozart
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    na pewno pomoze wylaczenie wi-fi i bluetooth gdy nie sa uzywane, ograniczenie liczby aplikacji dzialajacych w tle, wylaczenie synchronizacji kont pocztowych i korzystanie z czarnego tla zamiast bialego

Telefon
    Brak
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    To ostatnie tylko w wypadku AMOLEDów. Dla LCD nie ma to w praktyce znaczenia (było to już bodajże raz na forum omawiane).
    Dodatkowo można ustawić:
    - sieć na sztywno
    - jasność ekranu na minimum
    - wyłączyć sync z kontem Xbox Live
    - wyłączyć lokalizację
    - wyłączyć feedback (ustawienia -> raport)
    - wyłączyć szukanie aktualizacji (ustawienia -> aktualizacje)
    - wyłączyć szybsze wyszukiwanie telefonu (ustawienia -> znajdź mój telefon)
    - oczywiście wyłączanie 3G

Ja miałem tak spory czas, teraz mam sieć na auto, ekran na auto, xbox live synchronizowane i różnicy za wielkiej nie ma (po 1,5 tyg. obserwacji). Nawet włączenie lokalizacji raczej ma niewielkie znaczenie.

djtonka
    Zapomniałeś na liście umieścić
    - wyłączyć telefon

A tak na serio to czarne tło to jakieś 10mA mniej...dużo?

Awatar pikacz

Telefon
    HTC Mozart
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    na moim mozarciku roznica przy czarnym/bialym tle to 1 dzien odpowiednio wiecej/mniej dlugosci pracy baterii

djtonka
    To dość znaczące, próbowałeś szare?

Telefon
    Brak
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No to dziwne... znalazłem link do artykułu który kiedyś widziałem - test poboru na AMOLED i TFT-LCD w zależności od tła:
    http://www.phonearena.com/news/Smart...id13824/page/2

Oczywiście może być różnica przy modelach, a nawet konkretnym egzemplarzu.

Awatar pikacz

Telefon
    HTC Mozart
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    nie ma zadnego szarego jest dark albo light. jasnosc mam ustawiona na medium, automatyczna podobna zzera wiecej energii

Awatar Tahion

Telefon
    Najlepszy
    Piwa (Postawione)
    26
    Piwa (Otrzymane)
    18
    No wszystko się zgadza ale różne efekty będą przy LCD i OLED.
    Ten pierwszy jest podświetlany cały czas więc znaczenie ma tylko jasność.
    W drugim świecą się dodatkowe diody więc różnica jest znaczna co widać na załączonym obrazku

---------- Post dodano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Mozart ma LCD więc zmiana tego co jest wyświetlane nie będzie miała większego znaczenia. Za to bardzo dużo da zmiana jasności.

---------- Post dodano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Przy OLED warto mieć czarne tło
    Sent from my Laptok by Dell using Opera and Internet via Router - Po resztę zbędnych informacji pisać na Priv. (wersja windy, moc zasilacza, wielkość ekranu, odległość od okna itp)

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
    To chociaż powinieneś poczekaj na efekty jeśli zmieniłeś ustawienia i podać zmiany jakich dokonałeś
    Irytuje mnie to, że właśnie nie zauważyłem powalających efektów tych zmian. W porównaniu z listopadem ub. roku, kiedy to dostałem Mozarta, prawie nic w tej sprawie się nie zmieniło. Przy moim użytkowaniu telefon wytrzymuje średnio 2 dni. W stanie spoczynku nawet tydzień, ale chyba nie po to ma się taki telefon, żeby on leżał.

Moje zmiany:
    - stały obrazek jako kafelek "zdjęcia"
    - wyłączone wi-fi, transmisja danych oraz Bluetooth
    - usunąłem HTC Hub
    - wyłączona lokalizacja
    - wyłaczone aktualizacje oraz opcja "znajdź mój telefon"
    - wyłączony raport
    - wyłączona synchronizacja z Xbox Live
    - wyłączona usługa vison (czy jakoś tak)

Dodam, że nic mi nie działa w tle. Zmiana sieci z 3G na 2G jest bezsensowna. Jak tak dalej pójdzie, to nic nie będę miał włączone w tym telefonie Jeśli nie zauważę dużej zmiany, włączę na nowo większość wyłączonych opcji.

PS. Jak to jest z tą jasnością ekranu? Czy rzeczywiście przełączenie z trybu "automatycznego" na "średni" wpływa na żywotność baterii? Mam tak od początku.
    Ostatnio edytowane przez Marv ; 13-04-2012 o 16:32

djtonka
    Sama praca ALS i co za tym idzie zmiana kontrastu powoduje większe zużycie energii.

---------- Post dodano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Oficjalna lista zaleceń na wydłużenie czasu pracy na baterii:
    To increase your phone’s battery life:
    • Turn on Battery Saver. Select Settings > battery saver. Note when Battery Saver is on, your phone will no longer: automatically receive email and calendar updates, update some Live Tiles and allow apps to run in the background.
    • Stop your phone scanning for available Wi-Fi networks if those are not available. Select Settings > WiFi > Off.
    • Switch Bluetooth on only when you need it. Select Settings > Bluetooth.
    • Use network connections selectively. For example, if the signal strength of the mobile network varies much in your area, your phone must scan for the available network repeatedly. This increases the demand on battery power. If the 3G connection is on in the mobile network settings, your phone searches for the 3G network. To switch off the 3G connection, select Settings > mobile network, and deactivate the 3G connection.
    • Reduce the frequency of email synchronization. Select Settings > email+accounts > YourEmail > Download new content.
    • Use a dark theme. Select Settings > theme > Background > dark. Select also dark theme in applications that offer an option.
    • Reduce the screen brightness. Select Settings > brightness > Level. Disable the automatic feature first. The brightness level also affects the Automatically adjust functionality.
    • Use a Wi-Fi connection to connect to the internet, rather than a mobile data (GPRS or 3G) connection.
    • Switch off location services if not needed – so the phone will not look up your location frequently in the background. Select Settings > location > Off.
    • Disable unneeded background applications. Select Settings (swipe left to applications tab) > background tasks
    • Use wired headphones, rather than the loudspeaker.
    • Switch off unwanted sounds and functions, for example Vibrate. Select Settings > ringtones+sounds.
    • Switch off “connect with Xbox LIVE” when not needed. Select Xbox LIVE > Settings > Connect with Xbox LIVE.
    • Switch off your phone or switch flight mode on whenever phone is not needed, for example, while you are sleeping. Note that the alarm clock is not active if the phone is off!
    • Ensure your phone’s battery is fully charged. Check Settings > battery saver > battery information. Note that older chargers may not fully charge the battery.
    Note: it is recommended to use the original charger found in the sales package to charge the battery of your phone.
    Note: make sure that your phone is running the latest software to get battery related improvements.
    If the battery loses the power fast even though there are no features consuming the power, switch phone off and back on. The battery may be also wearing out and needs to be replaced with a new one.

Awatar oskarb35

Telefon
    Nokia
    ROM
    8107
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1
    Może rzeczywiście jak to napisałeś ostatnio: wyłączyć telefon! Bateria wtedy na prawdę długo wytrzymuje.
    Panowie nie przesadzajmy!

Awatar Marv

Telefon
    HTC 7 Mozart
    ROM
    8862
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3
    Ta ironia pasuje tu jak pięść do twarzy.

Awatar Juicy

Telefon
    HTC Mozart
    ROM
    CustomRom V9-Os
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Idąc tym torem nie ładujmy tel to zaoszczędzimy na prądzie

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)