Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Słuchawki dokanałowe

Awatar Kons

Telefon
    Nokia Lumia 1020
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Słuchawki dokanałowe

Witam
    Chciałbym zakupić słuchawki dokanałowe do Mozarta mniej więcej do 50zł. Przeglądając internet natrafiłem na te modele:

Philips SHE3570BW/10
    Panasonic RP-HJE120
    Pioneer SE-CL20U

Najbardziej skłaniałbym się ku Panasonic RP-HJE120. Co o nich myślicie ? Może ktoś posiada/posiadał któreś z wyżej wymienionych słuchawek i może napisać o nich kilka słów ?
    Ostatnio edytowane przez Kons ; 23-04-2012 o 19:18

djtonka
    komentarze:
    Philips SHE3570BW/10 Wykonanie dobre słuchawki małe i lekkie..kabel nie najlepszej jakosci ale wcale tragedii nie m, jakosc spokojnie 4/6 naprawde poprawnie graja..duza zaleta to bardzo gleboki BASS.Za ta cana? POLECAM!!!
    Panasonic RP-HJE120 Słuchawki wyglądają bardzo skromnie i plastikowo. Są dostępne w kilku kolorach.
    W zestawie są tylko słuchawki i komplet tipsów, nic ponadto. Kabelek jest cienki i miękki, prawdę mówiąc trochę się obawiam o jego trwałość.
    Wtyk typu L niklowany. Drut ma 1,2m. Tipsy są nieco mniejsze niż u konkurencji np. Sony – L ma rozmiar M a S jest naprawdę mikro.
    Tipsy są stosunkowo twarde.

Teraz to co mnie zaskoczyło na maxa – dźwięk.
    Mając w pamięci doświadczenia sprzed kilku lat z innymi dokami Panasa nie spodziewałem się rewelacji – no może poprawne brzmienie.
    A tu niespodzianka ! I to jaka ! Dźwięk nawiązuje do sławnych już EX85 Sony. Jest duży, wyrównany i przestrzenny.

Bas jest głęboki i konturowy – żaden miś taki. Jest żylasty i wielobarwny. Bez dudnienia.
    Przy basowych kawałkach jest „pneumatyczny” – daje popalić.

Średnica – neutralna. Wokale niezmiernie przyjemne.

Soprany – mniam – bez sybilizacji, zróżnicowane, dokładnie oddają niuanse. Nie są uwypuklone.

Przestrzeń – tu nie ma rewelki, są lepsze w tym temacie słuchawki lecz źle nie jest.

Bezpośrednio porównywałem z Sony EX85 i EX500. EX500 są lepsze ale też wymagają więcej od źródła, są chłodniejsze i bardziej „syczące”.
    EX85 są lepsze pod względem przestrzeni – to prawdziwe czarusie. No i bas w 85 jest po prostu inny, miększy.

Brzmienie jako całość jest bez zarzutu. Od czasów EX85 które uważam za mały cud w grupie cenowej nie wpadły mi w ręce (uszy) słuchawki mające taki potencjał. Wystarczy im kilka godzin aby soprany nabrały poleru i stały się dźwięczne.

Użytkowo – w terenie – też jest dobrze. Efekt tąpania jest znikomy. Efekt mikrofonowy – standard. Efekt wiatrowy (gwizdanie) bardzo mały.
    Tłumienie dość dobre gdyż jest konstrukcja zamknięta. Nie ma, jak w EX85, tych „wentylatorów”. Doki są malutkie i pod czapkę, na zimę, jak znalazł.

Udały się te słuchawki Panasonikowi. Tym razem stworzyli „normalnie” grające w-uszniki. Tylko tyle czy aż tyle ?
    Przesłuchałem już sporo różnych modeli najróżniejszych firm. Większość miała jakieś aberracje, mniejsze lub większe.
    Subiektywnie stwierdzam że HJE120 grają lepiej niż np. Sennheiser IE7 które są dla mnie wielkim niewypałem.
    Tania konkurencja jest „wciągana nosem”.
    Pioneer SE-CL20U maja zdecydowanie wiekszy bas niz epki ktore ma moj kumpel. bas jest naprawde potezny. ale za to maja gorsze przenoszenie wysokich tonow. sa idealne do czarnej muzy i mocnego rocka. przy techno tez ok. gorzej wypadaja przy delikatnej muzyce, ktora nie brzmi na nich tak czysto, cos za cos... ja slucham na na maksa podwyzszonych wysokich tonach i obnizonym basie a i tak bas powoduje czasem az wbicie w ziemie. przy takim ustawieniu z drugiej strony uzyskuje kompromis miedzy wysokimi a niskimi tonami. porownywalem z creative zen ostatnio i te drugie maja zdecydowanie za slabe basy jak dla mnie, nawet przy podbiciu. dla mnie sluszyny wybor to wlasnie ten pioneer. no i za niska cene - dalem w euro agd 65zl

Awatar Kons

Telefon
    Nokia Lumia 1020
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    djtonka to są opinie z innych stron - czytałem je

djtonka
    To dziwne, że na forach dedykowanych akustyce nie znalazłeś odpowiedzi

Awatar Kons

Telefon
    Nokia Lumia 1020
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    Nie wiem czy takie dziwne, ale jako tako porównania tych 3 modeli nie znalazłem

djtonka
    Wątpię abyś tu znalazł gdzie większość szuka podróbek dla lansu

Awatar Kons

Telefon
    Nokia Lumia 1020
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0
    No nic trudno, chyba wybiorę te Panasy - ponoć pierwszy strzał zawsze najlepszy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)